Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Шкірні та венеричні хвороби


Мужецька Ніна Ігорівна. Імунний гомеостаз хворих на хейліти та його корекція з урахуванням виявлених порушень : Дис... канд. наук: 14.01.20 - 2002.



Анотація до роботи:

Мужецька Н.І. Імунний гомеостаз хворих на хейліти та його корекція з урахуванням виявлених порушень. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.20 - шкірні та венеричні хвороби. – Інститут дерматології та венерології АМН України, Харків, 2002.

В роботі наведені результати імунологічного обстеження 129 хворих на хейліт в результаті чого встановлено, що запальні захворювання червоної окрайки губ, які відносяться до групи власне хейлітів, характеризуються відносним супресорним імунодефіцитом в поєднанні з клітинно-опосередкованою гіперчутливістю до тканин червоної окрайки губ, зростанням рівня циркулюючих імунних комплексів, зниженням функціональної активності моноцитів і природної кілерної активності.

В експерименті in vitro встановлено патофізіологічне обгрунтування комплексного місцевого використання рідкої фракції лікувальної грязі і тималіну.

Для лікування хворих на хейліт з дисбалансом субпопуляційного складу Т – лімфоцитів по типу абсолютної гіперсупресії в поєднанні з підвищеним рівнем АТ до н-ДНК розроблено спосіб поєднаного застосування сорбентів, що містять н-ДНК (ентеросорбція), тималіну та ультрафонофорезу рідкої фракції лікувальної грязї і підтверждено його клінічну ефективність.

У дисертації наведене теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової задачі, що виявляється в вивченні особливостей імунопатологічних механізмів розвитку власне хейлітів і розробки етіопатогенетичного комплексного лікування, що включає імуномодулюючу терапію з використанням ентеросорбції і рідкої фракції лікувальної грязі.

1. Показано, що запальні захворювання червоної окрайки губ, які відносяться до групи власне хейлітів, характеризуються відносним супресорним імунодефіцитом (у хворих 1 групи показник СD4 +- знижений до 35,6±3,0%, р<0,05, вміст СD8+- не виходить за межі фізіологічного діапазону) в поєднанні з клітинно-опосередкованою гіперчутливістю до тканин червоної окрайки губ (ІМ у хворих 1 групи складає 76,7±4,6%,p<0,001, у хворих ІІ групи –61,5±2,3%, p<0,001), зростанням рівня циркулюючих імунних комплексів (рівень ЦІК підвищений у хворих І групи на 34,0%, р<0,05, у хворих ІІ групи на 51,1% p<0,001), зниженням функціональної активності моноцитів (ЕА-РОМ у хворих І групи знижено на 16,5%, р<0,05, у хворих II на 34,6%, p<0,001) і природної кілерної активності (вміст ПК у хворих І групи знижений до 13,0±0,5%, p<0,001, у хворих ІІ групи –до 12,3±0,4, p<0,001).

2. Встановлено, що в осіб, які мешкають на територіях з радіонуклеїдним забрудненням, хейліти виникають і протікають на фоні більш глибокого імунного дисбалансу, що характеризується включенням IgE-залежної реакції ( у хворих ІІ групи вміст сироваткового IgE підвищений до 126,0±4,8 кЕ/л, р<0,05), абсолютною гіперсупресією (у хворих ІІ групи вміст СD4 +-лімфоцитів знижений до 31,3±3,1%, р< 0,01, вміст СD8 +-лімфоцитів збільшений на 27,3%, р<0,01), більш вираженою сенсибілізацією лімфоцитів до тканин червоної окрайки губ.

3. В експерименті in vitro встановлено, що рідка фракція лікувальної грязі озера Саки підвищує здатність тимозиноподібних біологічно активних чинників тимуса впливати на модифікацію Е- та Еа- рецепторів Т-лімфоцитів хворих на хейліт, що стало патофізіологічним обгрунтуванням місцевого використання рідкої фракції лікувальної грязі в лікуванні хворих на хейліт.

4. Показано клінічну ефективність (81,1%) комплексного застосування, патофізіологічно обгрунтованого in vitro, рідкої фракції лікувальної грязі і тималіну при лікуванні хворих на хейліт з вираженим імунним дисбалансом.

5. Для лікування хворих на хейліт з дисбалансом субпопуляційного складу Т-лімфоцитів по типу абсолютної гіперсупресії в поєднанні з підвищеним рівнем АТ н-ДНК розроблено спосіб ефективного комплексного застосування сорбентів, які містять н-ДНК (ентеросорбція), тималіну і рідкої фракції лікувальної грязі (Позитивний результат лікування досягнутий у 62,8% випадків).

Публікації автора:

1. Мужецкая Н.И. Хейлит: диагноз или симптом? // Таврический медико – биологический вестник. – 1999. –№1-2. – С.158 – 163.

2. Мужецкая Н.И. Влияние жидкой фракции лечебной грязи на тималин- и левамизол-опосредованное восстановление Е-розеткообразования в эксперименте in vitro. // Вестник физиотерапии и курортологии. – 2000. – №1. – С. 15-18.

3. Мужецька Н.І. Роль аутоімунних реакцій в патогенезі хейліту // Інфекційні хвороби. – 2000. – №4. – С.46-49.

4. Мужецкая Н.И. Клиническая эффективность сочетанного использования ЖФЛГ, тималина и энтеросорбентов в лечении больных хейлитом // Вестник физиотерапии и курортологии. – 2001. – №1. – С.86-88.

5. Мужецкая Н.И., Родин Ю.А. Иммунный потенциал крови у больных хейлитами // Журнал дерматологии и венерологии. – 2001. – №3. – С.63-66.

6. Мужецкая Н.И. Роль иммунного дисбаланса в патогенезе хейлитов // «Торсуевские чтения» : Сб. науч.-практ. работ. – Вып. 2. – Донецк. – 2000. – С. 69 –72.

7. Мужецкая Н.И. Экспериментальное обоснование использования жидкой фракции лечебной грязи озера Саки в дерматокосметологии // Сучаснi питання дерматокосметологii : Тез.докл. 1-го Национального конгр. дерматологов и косметологов. –Донецк. – 2000. – С.18.

8. Мужецкая Н.И. Иммунопатологические механизмы развития хейлитов. //Матер. 3-го съезда иммунологов и аллергологов СНГ. – Сочи. –2000. – Т.1, №2. – С. 121(307).

9. Мужецкая Н.И. Хейлит как «причина» нарушений иммунитета или хейлит как «результат» определенного дисбаланса иммунной системы //Сучаснi питання: Тез.докл. 2-го Национального конгр. дерматологов. – Донецк. – 2001. – С.70.