Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Гідравліка та інженерна гідрологія


142. Іванов Володимир Серафимович. Гідравлічні аспекти розрахунку замкнутих систем ємностей для перевезення плідників риби в період нересту: дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / Національний ун-т водного господарства та природокористування. - Рівне, 2005.



Анотація до роботи:

Іванов В.С. Гідравлічні аспекти розрахунку замкнутих систем ємностей для перевезення плідників риби в період нересту. – Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.16 – гідравліка та інженерна гідрологія. Національний університет водного господарства та природокористування. Рівне, 2005.

Дисертація присвячена вирішенню актуального питання збереження і відновлення рибних запасів України, шляхом забезпечення доставки плідників риби до місць нересту за допомогою ємностей, обладнаних циркуляційною гідравлічною системою життєзабезпечення. В роботі отримані такі результати: проведені теоретичні і експериментальні дослідження циркуляційної системи рибовозного контейнера як в цілому, так і окремих її елементів, отримане основне рівняння руху води у контейнері для перевезення живої риби, дана методика розрахунку ємності для перевезення плідників живої риби, одержаний патент України на нову конструкцію контейнера для перевезення живої риби та визначені перспективи її вдосконалення.

На основі проведених досліджень можна зробити такі висновки:

1. Розроблена принципово нова конструкція рибовозного контейнера з циркуляційним водообміном для доставки плідників риби до місць нересту. В якості джерела циркуляції запропоновано ежекторний блок живлення, який повністю відповідає конструктивним і технологічним вимогам експлуатації контейнера.

2. За результатами теоретичних досліджень одержано основне рівняння руху рідини в замкнутій гідравлічній системі контейнера для перевезення живої риби. Встановлено, що втрати енергії струмини в камері ежектора витрачаються на передачу енергії підсмоктуючому потоку і на його змішування. Дана кількісна оцінка цих втрат, і виходячи із балансу енергій, знайдено основне параметричне рівняння ежекції, яке можна вважати загальним для струминних апаратів, які працюють на однорідному середовищі в гідравлічних системах.

3. Показана принципова можливість визначення оптимальної площі насадка ежектора і розроблена методика його розрахунку, що дозволяє одночасно підібрати насос, який задовольняє вимоги експлуатації ежектора.

4. Встановлено, що в багатоструминному ежекторі втрати на змішування потоків зростають. Це призводить до пониження його потужності. На основі дослідів одержана залежність для врахування багатоструминності при визначенні продуктивності ежектора. Рекомендовано для підвищення ефективності роботи блоку живлення контейнера забезпечити роздільну роботу насадків на свою камеру змішування.

5. Запропоновано виконувати камеру змішування блоку живлення дифузорною, що утворює хороші умови для утримання риби в робочій камері контейнера за рахунок зміни середньої швидкості течії за її довжиною, крім того, сприяє збільшенню потужності ежектора.

6. Рекомендовано для забезпечення рівномірного розподілу швидкостей течій в робочій камері встановити на вході до неї напрямний апарат. На основі досліджень розроблена методика розрахунку оптимальних конструкцій напрямного апарату і дана залежність для визначення довжини ділянки підвищеної нерівномірності розподілу швидкостей в робочій камері.

7. Встановлено, що наявність живої риби до певної концентрації в ємності контейнера не впливає на режим роботи ежектора. Це дозволило переглянути питання про призначення швидкості циркуляційного водообміну.

8. Розроблена методика гідравлічного розрахунку рибовозних контейнерів з циркуляційним водообміном.

9. Визначені напрямки подальших гідравлічних досліджень конструкцій циркуляційних систем рибовозних контейнерів, які можуть привести до їх вдосконалення і спрощення.

Публікації автора:

1. Іванов В.С. До проблеми збереження відновлення запасів риби у річках і водоймах України. //Гідромеліорація та гідротехнічне будівництво. Зб. наукових праць. – Вип. 27. – Рівне, 2002 р. – С. 26...31.

2. Іванов В.С. Теоретичний аналіз процесу змішування та втрат енергії в струминному апараті. //Вісник УДУВГП. Збірник наукових праць. – Вип. 2 (26). – Рівне. – 2004. – С. 160 – 167.

3. Іванов В.С., Лупандін О.І., Фільчагов Л.П. Метод розрахунку енергетичних втрат у струминного апарата (ежектора) природоохоронних систем, що працюють на однорідному середовищі. //Меліорація і водне господарство. Міжвідомчий тематичний науковий збірник. – К.: Аграрна наука. – 2003. – №89. – С. 212 – 217

4. Іванов В.С., Лупандин О.І., Фільчагов Л.П. Основи розрахунку струминних апаратів. //Вісник УДУВГП. Зб. наукових праць. –Вип. 2 (21). – Рівне. – 2003 р. – С. 70-78.

5. Іванов В.С., Поєдинок Р.Ю., Фільчагов Л.П. Вплив харчування риби на характер її занесення у водозабори розміщені на річках. //Вісник УДУВГП. Збірник наукових праць. – Вип. 6 (19). – Рівне. – 2003. – С. 262-268.

6. Иванов В.С., Лупандин А.И., Фильчагов Л.П. К расчету эжекторного блока питания создания направленного тока воды, в рыбоотводящих трактах, рыбозащитных сооружений. //Охрана и возобновление гидрофлоры и ихтиофауны. Зборник трудов. – Новочеркасская государственная мелиоративная академия. – Вып. 4. – Новочеркасск 2003г. – С. 66-73. (В працях 3-6 Іванову В.С. належить виконання експериментальної частини, обробка результатів та написання статті. Співавтори Лупандін О.І і Фільчагов Л.П. приймали участь в обговоренні одержаних результатів, редагуванні кінцевого варіанту статей. Поєдинку Р.Ю. належить підбір умов проведення досліду).

7. Іванов В.С., Геращенко Л.С. Про відшкодування збитків, заподіяних рибному господарству іншими видами економічної діяльності. //Рибне господарство України. – №5 (34). – 2004. – С. 19-22.

8. Іванов В.С., Геращенко Л.С. Рибовідтворення та рибальство у внутрішніх водах України, Азовському і Чорному морях. //Рибне господарство України. – №5 (22). – 2002. – С. 9-12. (В працях 7-8 Іванову В.С. належить аналіз нанесення збитків рибному господарству, їх класифікація та узагальнення. Геращенко Л.С. приймав участь в обговоренні та редагуванні статей).

9. Лупандин А.И., Иванов В.С., Фильчагов Л.П., Скоробагатов М.А. Эжекторные блоки питания направленного тока воды в рыбоотводящих трактах рыбозащитных сооружений. //Международная научно-теоретическая конференция посвященная 100-летию со дня рождения Р.Р. Чугаева. – Санкт-Петербург 2004. – Тезисы докладов.

10. Рогалевич Ю.П., Іванов В.С. Контейнер для перевезення живої риби. //Деклараційний патент на корисну модель №4051. – Промислова власність. – Бюл. №12. – 2004.