Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Педіатрія


ЧЕБАНЕНКО Юрій Володимирович. Функціональний стан вегетативного регулювання і кардіогемодинаміки у дітей з вегето-судинною дисфункцією на санаторно-курортному етапі реабілітації. : Дис... канд. наук: 14.01.10 - 2002.



Анотація до роботи:

Чебаненко Ю.В. Функцiональний стан вегетаивної регуляцiї та кардiогемодинамiки у дiтей з вегето-судинною дисфункцiєю на санаторно-курортному етапi реабiлiтацiї.-Рукопис.

Дисертацiя на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.10 – педiатрiя.- Кримський державний медичний унiверситет iм. С.I. Георгiєвського, Сiмферополь, 2002.

Дисертацiю присвячено вивченню доцiльностi залучення до традицiйної схеми вiд-новлювального обстеження та лiкування дiтей з вегето-судинними дисфункцiями.

На підставі комплексного дослідження дітей, до якого входило: електрокардiографiя, кардiоiнтервалографiя, ехокардiографiя та допплер-ехокардiографiя, велоергометрiя, дослiджено вплив диференційованної бальнеотерапії та ароматерапiї на показники вегетативного регулюванння, центральної гемодинамiки і рівня фізичної працездатностi.

Використання комплексного обстеження дітей з вегето-судинною дисфункцією дозволило виявити у них значні зміни вегетативного гомеостазу, компенсацiйно– адаптивних механізмів та їх залежність від типу вегето-судинних дисфункцій, що з'явилося підставою для диференційованної терапiї.

Обгрунтовано диференційований підхід до застосування бальнеотерапії і ароматерапiї y комплексному санаторно-курортному лікуванні дітей з вегето-судинною дисфункцією залежно від функціонального стану вегетативної нервової системи.

Встановлено, що опрацьований комплекс лiкувально-реабiлiтацiйних заходiв дозволяє досягти позитивних змiн клiнiчної симптоматики, має нормалiзуючу дiю на функцiональний стан вегетативної нервової системи, покращує стан центральної гемодинамiки та фiзичної працездатностi.

У дисертацiї наведено теоретичне та практичне узагальнення, та нове вирiшення наукової проблемы щодо дiагностики та оцiнки ефективностi диференцiйованого лiкування дiтей з рiзними типами вегето-судинних дисфункцiй.

  1. Використання комплексного обстеження дітей з ВСД виявило у них значні зміни вегетативного гомеостазу, компенсаторно – адаптивних механізмів та їхню залежність від типу вегето-судинних дисфункцiй, що стало підставою для диференційованої терапiї.

  2. У більшості дітей з ВСД вегетативне забезпечення серцевої діяльності було недостатнім, що виявлялося значною частотою гiперсимпатикотонiчного (57% при симпатикотонiї) та асимпатикотонiчного (53% при ваготонiї) варіантів КОП, що свідчило про порушення адаптацiйно-компенсацiйних механізмів діяльності серця.

  3. У дітей з ВСД виявлені ранні ознаки порушення дiастолiчної функції серця, що мали характерні особливості взалежності від типу дисфункції.

  4. Виявлена залежність гемодинамiки від типу вегетативної дисфункції: у дітей з симпатикотонiєю переважав гiперкiнетичний (45%) і гiпокiнетичний (22%) типи гемодинамiки, а при ваготонiї переважав гiпокiнетичний (57%) та нормокiнетичний (31%).

  5. У більшості дітей з симпатикотонiєю збільшення СI супроводжувалося зниженням питомого периферийного опору і відбувалося в більшій мірі за рахунок збільшення ЧСС та в меншій мірі за рахунок збільшення УI, що було компенсацiйною, але енергетично невигідною реакцією.

  6. У дітей з ваготонiєю гiпокiнетичний тип гемодинамiки супроводжувався в значній більшості випадків збільшенням питомого периферiчного опору.

  7. У дітей з ВСД відзначалося зниження аеробної продуктивності, що супроводжувалось як гiпердинамiчною (при симпатикотонiї 64% і при ваготонiї 44%), так і гiподинамiчною (25% і 38% відповідно) реакцією на фізичне навантаження, та зниженням ефективності функціонування серцево- судинної системи.

  8. Запропонованні засоби диференційованого лікування дітей з ВСД значно повисили ефективність комплексного санаторно-курорного лікування, ніж це відбувалося з застосуванням традиційних методик.

Публікації автора:

1.Чебаненко Ю.В. Динамика показателей вегетативной регуляции и допплерографии у детей с вегето-сосудистой дистонией в условиях санаторно-курортного лечения. // Вестник физиотерапии и курортологии. - 1999.- № 2.- С. 24 - 25.

2. Динамика показателей вегетативной регуляции у детей с вегето-сосудистой дисфункцией на этапе курортной реабилитации //Проблемы, достижениея и перспективы развития медико-биологических наук и практического здравоохранения: Тр. Крымского медуниверситета им. С.И. Георгиевского.- Т.137, Ч.1.- Симферополь, 2001. - С.162-164. ( в соавт. с Каладзе Н.Н.).

Ососбистий внесок здобувача полягає у клiнiчному пдборi хворих, проведеннi iнструментального обстеження, пiдготовцi статтi до друку.

3.Чебаненко Ю.В. Дифференцированнный подход к комплексной санатоно-курортной реабилитации детей с вегето-сосудистой дисфункцией // Вестник физиотерапии и курортологии .-2001.- № 2.- С. 57-60.

4. Чебаненко Ю.В. Влияние дифференцированнной бальнеотерапии и ароматерапии на показатели физической работоспособности у детей с вегето-сосудистой дисфункцией в условиях Евпаторийского курорта. // Вестник физиотерапии и курортологии .- 2001. -№ 3.- С. 68-71.

5. Реабiлiтацiя дiтей з вегето-судинною дiстонiєю в умовах санаторiю.// Педiатрiя, акушерство та гiнекологiя. - 2001.- № 5.- С.41- 43.( у спiвавт. з Каладзе Н.Н.).

Ососбистий внесок здобувача полягає у клiнiчному пдборi хворих, проведеннi iнструмен-тального обстеження, пiдготовцi статтi до друку.

6. Чебаненко Ю.В. Изменение показателей гемодинамики под влиянием санаторного лечения по данным эхо- и допплер - эхокардиографии. // Тези I Українского конгресу фахiвцiв з ультразвукової дiагностики. - Київ. - 1999.- С. 57.

7. Чебаненко Ю.В. Изменение показателей кардиогемодинамики у детей с вегетососудистой дистонией под влиянием летнего климатолечения // Матер науч.практ. конф. “Современные проблемы курортологии и медицинской реабилитации“. - Хмельник.- 1999.- С. 137.

8. Чебаненко Ю.В. Влияние бальнеотерапии и ароматерапии на реабилитацию детей с вегето-сосудистой дистонией. // Труды Междунар. науч.-практ. конф. “Медицинская реабилитация, курорто-логия и физиотерапия“.- Ялта .- 1999.- С. 207.

9. Чебаненко Ю.В. Реабiлiтацiя дiтей з вегето-судинною дiстонiєю iз регiонiв з радiо-нуклідним забрудненням в умовах санаторiю. // Педiатрiя, акушерство та гiнекологiя: Працi 10-го з`їзду педiатрів України. -1999.- № 4.-С.87 - 88.

10. Чебаненко Ю.В. Стан кардiогемодинамiки у дiтей з вегето-судинною дiстонiєю за даними ехо-кардiографii та допплер-ехокардiографii. // Педiатрiя, акушерство та гiнекологiя: Матер. 3-ї наук.-практ. конф. “Сучаснi проблеми дитячої кардiоревматології“. -2000.-№2.- С.50.

11. Влияние дифференцированнной ароматерапии на показатели центральной гемодинамики у детей с вегето-сосудистой дистонией в условиях санатория // Вестник физиотерапии и курортологии: Матер. науч.-практ. конф. «Вопросы экологии». - 2000г.- № 3. - С.100.( в соавт. с Каладзе Н.Н.).