Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Історичні науки / Історіографія, джерелознавство та методи історичного дослідження


Топка Роман Володимирович. Формування суспільно-політичних ідеалів українського селянства за наказами та ухвалами до I Державної Думи: джерелознавчо-методологічний аспект: Дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Дніпропетровський національний ун-т. - Д., 2002. - 194арк. - Бібліогр.: арк. 161-174.



Анотація до роботи:

Топка Р.В. Формування суспільно-політичних ідеалів українського селянства за наказами та ухвалами до І Державної Думи: джерелознавчо-методологічний аспект. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.06 – історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни. – Дніпропетровський національний університет. Дніпропетровськ, 2002.

Дисертація присвячена аналізу суспільно-політичних ідеалів у структурі громадської свідомості українського селянства, який здійснюється на основі селянських наказів та ухвал до І Державної Думи. Розглядаються особливості соціального походження, умови складення наказів та специфіка їх формуляру. Підкреслюється вирішувальна роль політичного (зовнішнього) впливу при складенні ухвал, та його відсутність у селянських проханнях. Проведено контент-аналіз наказів та ухвал українського селянства. Визначено взаємозв’язки між елементами системи громадської свідомості українських селян. З’ясовані особливості суспільно-політичних ідеалів українського селянства на підставі порівняльного аналізу систем громадської свідомості українських та російських селян.

Публікації автора:

  1. Інформаційні можливості комплексу наказів до Першої Державної Думи для вивчення громадської свідомості українського селянства // Вісник Дніпропетровського університету. Історія та археологія. Вип.4.–Дніпропетровськ: Видавництво Дніпропетровського університету, 1998.–С.112-123.

  2. Що хвилювало волинське селянство під час першої російської революції? (Досвід контент-аналізу наказів та вироків селян до І Державної Думи) // Наукові записки. Острозька академія. – Острог: Видавництво Острозького університету, 1999.–Т.2.–Ч.1.–С.37-41.

  3. Формулярний аналіз селянських наказів до І Державної Думи // Вісник Дніпропетровського університету. Історія та археологія. Вип.5.–Дніпропетровськ: Видавництво Дніпропетровського університету, 2000.–С.67-76.

  4. Історіографія вивчення селянської громадської свідомості за наказами до І Державної Думи: методичний аспект // Вісник Технологічного університету Поділля.–Хмельницький, Видавництво Технологічного університету Поділля, 2000.–№6.–Ч.1. Соціально-гуманітарні науки.–С.170-175.

  5. Походження та соціальні функції селянських наказів до І Державної Думи // Історіографічні та джерелознавчі проблеми історії України. Міжвуз. зб. наук. праць / Відп. ред. А.Г.Болебрух. – Дніпропетровськ: Видавництво Дніпропетровського ун-ту, 2000.–с.187-196.

  6. Аналіз категорії “земля” в повнотекстовій базі даних “Накази від Катеринославської губернії до І Державної Думи” // Питання аграрної історії України та Росії (XVII-XX ст.). Матеріали третіх наукових читань, присвячених пам’яті Д.П.Пойди / Відп. ред. В.В.Іваненко.–Дніпропетровськ: Видавництво “Арт-Прес”, 1998.–С.134-142.