Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Політичні науки / Політичні інститути, етнополітична конфліктологія, національні та політичні процеси і технології


Коваль Ганна Володимирівна. Формування патріотизму - важливий чинник соціалізації молоді України на сучасному етапі політичного процесу : дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Миколаївський держ. гуманітарний ун-т ім. Петра Могили. — Миколаїв, 2007. — 208арк. — Бібліогр.: арк. 185-208.



Анотація до роботи:

Коваль Г.В. Формування патріотизму важливий чинник соціалізації молоді України на сучасному етапі політичного процесу. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук за спеціальністю 23.00.02 – політичні інститути та процеси. – Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили. – Миколаїв, 2007.

Дисертацію присвячено дослідженню формування патріотизму молоді України на сучасному етапі політичного процесу. Проаналізовано поняття патріотизму як одного з явищ суспільної свідомості, що дозволяє вичленити його прояви на таких рівнях: підсвідомий, активістсько-вольовий, ідеологічний. Як особливо духовний стан індивіда, патріотизм розглядається в націо- нально-культурному та державно-правовому аспектах.

На основі вивчення законодавчої бази з питань молодіжної політики, аналізу програмних документів щодо формування патріотизму у підростаючого покоління окреслено рекомендації щодо оновлення концептуальної моделі патріотичного виховання молоді у соціально-економічному, у державно-правовому, у соціально-політичному планах та галузі обороноздатності країни.

Основні результати, апробовані в публікаціях, виступах на конференціях, дозволяють поглибити знання про формування патріотизму молоді як важливого чинника політичної соціалізації та можуть бути використані при підготовці лекційних курсів з політології, соціології, історії України, інших суспільних дисциплін, у плануванні роботи державних органів, зокрема, обласних і районних державних адміністрацій, управлінь у справах сім’ї і молоді, Центрів соціальних служб для молоді, громадських організацій, а також при підготовці науково-обґрунтованої програми патріотичного виховання молоді в умовах трансформації українського суспільства, у галузі обороноздатності країни, створити належні соціально-побутові умови, що сприятимуть готовності громадян до захисту Батьківщини.

Публікації автора:

  1. Коваль Г.В. Проблеми зайнятості молоді Миколаївської області та шляхи її регулювання в умовах реформування економіки // Професійне навчання. Науково-методичний, інформаційно-освітній журнал. – Миколаїв, 2001. – № 3. – С. 6-9.

  2. Коваль Г.В. Висвітлення зарубіжними та вітчизняними вченими політичної соціалізації молоді // Наукові праці. Науково-методичний журнал. – Випуск 34. – Том 47. – Політичні науки. – Миколаїв: Вид-во МДГУ ім. П.Могили, 2006. – С.189-192.

3. Коваль Г.В. Система патріотичного виховання в Україні // Сучасна українська політика. Політика і політологи про неї. – Київ; Миколаїв: Вид-во МДГУ ім. П.Могили, 2006. – Вип. 8. – С.262-270.

4. Коваль Г. В. Місце патріотизму в політичній культурі молоді // Сучасна українська політика. Політика і політологи про неї. – Київ; Миколаїв: Вид-во МДГУ ім. П.Могили, 2007. – Вип. 9. – С.72-84.

5. Коваль Г. В. Особливості військово-патріотичного виховання в Україні // Наукові праці. Науково-методичний журнал. – Випуск 52. – Том 65. – Політичні науки. – Миколаїв: Вид-во МДГУ ім. П.Могили, 2007. – С.142-147.

6. Коваль Г. В. Особливості політичної соціалізації молоді на сучасному етапі розвитку української державності // Наукові праці. Науково-методичний журнал. – Політичні науки. Миколаїв: Вид-во МДГУ ім. П.Могили (Передано до друку)