Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Стандартизація та сертифікація


Віткін Леонід Михайлович. Формування методичних і нормативних засад для впровадження міжнародних стандартів ISO 9000 у вищих навчальних закладах : Дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / Київський національний ун-т технологій та дизайну. — К., 2005. — 306арк. : рис. — Бібліогр.: арк. 176-188.



Анотація до роботи:

Віткін Леонід Михайлович. “Формування методичних і нормативних засад для впровадження міжнародних стандартів ISO 9000 у вищих навчальних закладах”. - Рукопис

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.01.02 – стандартизація та сертифікація. Київський національний університет технологій та дизайну, Київ, 2005.

Дисертацію присвячено розробленню теоретичних та практичних основ впровадження систем управління якістю у вищих навчальних закладах. У роботі запропоновано концептуальну модель якості підготовки студента, побудовану на принципах загального управління якістю, та виведено формулу оцінки результативності діяльності ВНЗ. Побудовано моделі системи управління якістю вищого навчального закладу та системи її моніторингу відповідно до вимог міжнародних стандартів ISO 9000 на основі процесного підходу. Досліджено вплив якості підготовки студентів на конкурентоспроможність навчального закладу шляхом побудови багатофакторної математичної моделі набору студентів та моделі успішності.

Для впровадження отриманих результатів розроблено настанови щодо застосування стандартів ISO 9000 у вищих навчальних закладах, рекомендації щодо використання методології управління проектами, комплект нормативних документів системи якості, а також розроблено модульну процесно орієнтовану інформаційну комп’ютерну систему супроводження системи якості з застосуванням мови програмування Delphi та бази даних Access.

  1. Розроблено концептуальну модель якості підготовки студента ВНЗ, побудовану на принципах TQM, та виведено формулу результативності ВНЗ, які можуть бути використані в процесі самооцінювання вищого навчального закладу.

  2. Запропоновано модель системи управління якістю ВНЗ, яка включає 10 ключових процесів і орієнтована на практичну реалізацію концептуальної моделі. Розроблено методичні підходи для оцінювання ключових процесів методом експертних оцінок на основі системи показників, що характеризують кожен процес, а також оптимізації кількості показників.

  3. Запропоновано 3-х рівневу процесно орієнтовану систему моніторингу СУЯ ВНЗ, яка забезпечить її ефективне функціонування та підтримання конкурентоспроможності ВНЗ.

  4. Розроблено і досліджено математичну модель набору студентів з застосуванням методів регресійного аналізу та спеціалізованого програмного забезпечення. Доведено, що головним фактором впливу на конкурентоспроможність ВНЗ, є якість підготовки студентів. Розроблено і досліджено математичну модель успішності студентів. Застосування методів кластерного аналізу для вивчення складу груп абітурієнтів і студентів дозволило з”ясувати, які категорії абітурієнтів орієнтовані на даний ВНЗ.

  5. Доведено доцільність використання методології УП для успішного розроблення та впровадження СУЯ ВНЗ. Підготовлено відповідні методичні рекомендації. Розроблено комплект нормативних документів СУЯ ВНЗ з застосуванням методу СФЯ та настанови щодо застосування ISO 9001 у ВНЗ.

  6. Запропоновано 3-х рівневу інформаційну систему супроводження СУЯ ВНЗ. Розроблено програмне забезпечення для окремих модулів і складових цієї системи. Зроблено прогнозну оцінку подальшого розвитку СУЯ у напряму впровадження СЕУ та ІСУ.