Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Педагогічні науки / Теорія та методика виховання (з напрямків та сфер діяльності)


Лучанінова Ольга Петрівна. Формування духовного ідеалу у старшокласників ліцею гуманітарного профілю у процесі вивчення української мови і літератури : дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Криворізький держ. педагогічний ун-т. — Кривий Ріг, 2007. — 246арк. — Бібліогр.: арк. 178-199.



Анотація до роботи:

Лучанінова О.П. Формування духовного ідеалу у старшокласників ліцею гуманітарного профілю у процесі вивчення української мови і літератури. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.07 – теорія і методика виховання. – Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, Луганськ, 2007.

У дисертації досліджується проблема формування духовного ідеалу в учнів гуманітарного ліцею у процесі вивчення української мови і літератури. Уточнено зміст поняття „духовний ідеал”. Визначено особливості формування духовного ідеалу, етапи його формування, основні критерії, показники й рівні його сформованості. Теоретично обґрунтовано та експериментально перевірено систему роботи з формування духовного ідеалу в учнів, а також сукупність організаційно-педагогічних умов, що забезпечують ефективність формування духовного ідеалу в учнів.

Дослідження ґрунтується на визначенні духовності як інтегральної якості особистості. Провідними науковими підходами до розгляду проблеми формування духовного ідеалу у старшокласників є антропологічний, соціокультурний, особистісно орієнтований, аксіологічний, системний.

Запропоновано структурно-функціональну модель системи роботи з формування духовного ідеалу у старшокласників та модель управління нею. За результатами дослідження розроблено навчально-методичний посібник „Шлях до духовності” (Духовно-моральна педагогіка в ліцеї), проаналізовано результати педагогічного експерименту.