Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Адміністративне право, фінансове право, інформаційне право


Іванський Андрій Йосипович. Фінансово-правова відповідальність в сучасній Україні: теоретичне дослідження : Дис... д-ра наук: 12.00.07 - 2009.



Анотація до роботи:

Іванський А.Й. Фінансово-правова відповідальність в сучасній Україні: теоретичне дослідження. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук за спеціальністю 12.00.07 – адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право. – Одеська національна юридична академія, м. Одеса, 2009.

У роботі досліджуються ряд загальнотеоретичних питань, які стосуються державного примусу та юридичної відповідальності як базових категорій фінансово-правової відповідальності. Здійснено дослідження принципів та функцій фінансово-правової відповідальності, її взаємозв’язок з іншими видами юридичної відповідальності та відмінність від них. Особливої уваги у цьому аспекті приділено розмежуванню адміністративної та фінансово-правової відповідальності.

Окреме місце серед теоретичних доробок посідає дослідження презумпцій та фікцій у сфері фінансово-правової відповідальності. Розкрито зміст фінансового правопорушення, фінансово-правової санкції, процесуальної форми фінансово-правової відповідальності, підстав та порядку звільнення від притягнення та несення фінансово-правової відповідальності.

Поряд з теоретичними питаннями, розкрито такі практичні напрямки як класифікація фінансових правопорушень та фінансово-правових санкцій, доведено стадійність цього виду юридичної відповідальності, запропоновано конкретні напрямки удосконалення законодавства про фінансово-правову відповідальність.

У Висновках згруповано найбільш значущі наукові і практичні результати здійсненного дослідження. Підкреслено, що в ньому зроблено теоретичне узагальнення і запропоновано нове вирішення актуальної наукової проблеми, яка полягає в науково-теоретичному обґрунтуванні концептуальних засад фінансово-правової відповідальності як самостійного виду юридичної відповідальності. Отримані в процесі дослідження результати підтверджують гіпотезу, покладену в його основу, а реалізовані мета і завдання роботи дозволяють зробити такі основні висновки:

1. Наявність інституту правового примусу у сфері фінансової діяльності логічно викликає потребу в існуванні окремого інституту фінансово-правової відповідальності. Аналіз чинних нормативних джерел дозволяє констатувати, що за порушення фінансової дисципліни застосовуються специфічні санкції, які мають грошовий, фінансовий характер.

2. Фінансова-правова відповідальність – це державний осуд, який полягає в нормативному і забезпеченому державним примусом обов’язку суб’єктів суспільних відносин зазнавати заходів державного примусу за вчинене правопорушення, що полягають у засудженні і накладенні нових, додаткових для порушника позбавленнях особистого або майнового характеру та реалізується в охоронних правовідносинах відповідальності. Відмінність мір юридичної відповідальності від заходів державно-правового примусу полягає в підставах виникнення, в меті, функціях.

3. Основними принципами фінансово-правової відповідальності є: принцип законності, принцип справедливості, принцип одноразовості притягнення до фінансово-правової відповідальності, принцип ретроактивності, принцип доцільності, принцип своєчасності, принцип системного зв’язку фінансово-правової відповідальності з іншими видами відповідальності, принцип обґрунтованості, принцип відмежування фінансової санкції від фінансового обов’язку. До основних функцій фінансово-правової відповідальності належать: регулятивна, превентивна, каральна, відновлювальна, виховна.

4. Фінансово-правова відповідальність знаходиться у системному зв’язку зі всіма видами юридичної відповідальності (конституційною, цивільною, кримінальною, адміністративною, дисциплінарною).

5. Здійснений аналіз юридичних презумпцій та фікцій у відносинах фінансово-правової відповідальності підкреслює істотну роль цього прийому юридичної техніки у їх регулюванні. Через свою специфіку юридичні презумпції у ряді випадків є найбільш оптимальним засобом правового регулювання фінансових відносин. Їх застосування пов’язане, у першу чергу, з укоріненням у фінансових правовідносинах певних правових традицій, по-друге, ніколи не можна бути до кінця упевненим, що дане припущення є істинним, тим паче, що суспільні науки не бувають точними і виключення в них зустрічаються набагато частіше, ніж хотілося б, по-третє, ряд презумпцій та фікцій виступають в ролі принципів права, що визначають керівні основи правового регулювання, створюючи таким чином правову основу для функціонування реального механізму захисту прав винятково визначеної категорії суб’єктів правовідносин.

Фікції фінансового права України повинні відповідати методу правового регулювання, який притаманний фінансовому праву, та бути спрямовані на таку саму мету правового регулювання. Виходячи із функціонального призначення фікцій у фінансовому праві та характерних особливостей фінансових правовідносин, їх головною метою є забезпечення в правовому регулюванні домінування найважливішого суб’єкта фінансового права – держави. При цьому, слід зазначити, що найважливішою ознакою фікції у фінансовому праві є її закріплення фінансово-правовою нормою (нормами).

6. Поняття фінансового правопорушення являє собою сукупність істотних ознак даного явища і містить у собі: діяння (дія або бездіяльність), протиправність (порушення фінансового законодавства), винність, здійснення певним колом осіб і караність (наявність встановленої фінансовим законодавством відповідальності). Дефініція фінансового правопорушення базується на істотних ознаках правопорушення, зважаючи як на родові ознаки, притаманні всім правопорушенням, так і на видову специфіку.

Таким чином, фінансове правопорушення – це суспільно шкідливе (небезпечне), протиправне (таке, що порушує норми фінансового законодавства), винне діяння (дія чи бездіяльність) деліктоздатної особи, яке посягає на охоронювані фінансові права та інтереси, за що встановлена фінансово-правова відповідальність.

7. Суб’єкт фінансового правопорушення характеризується ознаками, які у сукупності дозволяють застосувати до нього заходи фінансово-правової відповідальності. Ці ознаки є різними для фізичних і юридичних осіб. Фінансова правосуб’єктність – це юридична властивість, якою держава через законодавчі акти наділяє суб’єкта, тим самим визнаючи за ним здатність бути учасником фінансових відносин, набувати права і виконувати обов’язки у цих відносинах. Фінансова правосуб’єктність складається із двох елементів: правоздатності і дієздатності. Здійснено ґрунтовний аналіз особливостей елементів фінансової правосуб’єктності, особливу увагу звернено на правосуб’єктність юридичних осіб.

8. У рамках дослідження суб’єктивної сторони фінансового правопорушення проведено аналіз концепцій вини у праві. Обґрунтовано необхідність врахування при визначенні винності не тільки психологічної концепції, яка на сьогоднішній день є домінуючою, але й інших, таких як об’єктивна, суб’єктивна, оціночна, фінальна концепції відповідальності тільки за винне діяння тощо. У більшості випадків вину визначають як психічне відношення особи до скоєного, виражене у формі умислу або необережності. У практиці правозастосування використовується розгляд цих двох форм без детального дослідження та закріплення доказами всього різноманіття психічних процесів, що відбуваються у свідомості суб’єкта під час здійснення ним правопорушення. Саме у цьому й криється коріння наукових дискусій з приводу подвійної, змішаної форми вини, нетрадиційних видів необережності і т. д. Але ці дослідження не можуть привести до істини (тобто вичерпно розкрити інститут вини), оскільки помилка криється в самому фундаменті постановки цього питання – визначенні методу його вивчення.

9. Об’єктивна сторона фінансового правопорушення (залежно від функціонального використання), може бути: 1) елементом складу фінансового правопорушення; 2) однією з ознак кваліфікації протиправного діяння як фінансового правопорушення; 3) зовнішнім вираженням в об’єктивній реальності караного протиправного поводження у сфері фінансової діяльності. Об’єктивну сторону фінансового правопорушення формує сукупність встановлених фінансовими нормами ознак, що характеризують зовнішній прояв протиправної поведінки та є достатніми для кваліфікації такого діяння як фінансове правопорушення.

10. В основу класифікації фінансових правопорушень, серед інших, покладено два критерії: по-перше, це підвиди фінансово-правової відповідальності, по-друге, методи фінансової діяльності держави.

У з’ясуванні сутності фінансового правопорушення існують два підходи щодо його розуміння шляхом диференціації на ті, що передбачені нормами фінансового законодавства, та правопорушення фінансового законодавства, тобто ті, що передбачені нормами законодавства інших галузей права у сфері формування та використання публічних централізованих та децентралізованих фондів грошових коштів. У цьому й полягає особливість фінансового правопорушення утворювати інші склади галузевих правопорушень.

Беручи за основу класифікації підвиди фінансово-правової відповідальності, фінансові правопорушення поділяються на п’ять груп: податкові, у сфері валютного регулювання; у сфері публічних банківських відносин; у сфері грошово-касових операцій та у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Відповідно до методів фінансової діяльності фінансові правопорушення поділяються на правопорушення у сфері формування публічних централізованих і децентралізованих фондів коштів, у сфері розподілу фінансових ресурсів та у сфері використання фінансових ресурсів.

11. За вчинення фінансового правопорушення застосовуються фінансово-правові санкції, під якими слід розуміти обов’язкові структурні елементи норми фінансового права, що мають майновий характер, забезпечені примусовою силою держави, застосовуються в спеціальному процесуальному порядку уповноваженими на це державними органами та їх посадовими особами у випадку невиконання або неналежного виконання (тобто у випадку вчинення фінансового правопорушення) суб’єктом фінансової діяльності – фізичною чи юридичною особою – вимог законодавства про акумуляцію, розподіл, використання централізованих і децентралізованих фондів грошових коштів з метою відшкодування недоотриманих бюджетом і позабюджетними фондами грошових коштів, а також покарання порушників.

12. Класифікацію фінансово-правових санкцій доцільно здійснювати: залежно від видів фінансових правопорушень; по суб’єктах, що їх застосовують; залежно від визначеності розмірів покарання, передбачених санкцією; з урахуванням способу призначення та пріоритету застосування; за суб’єктом правопорушення; застосовуються в судовому та позасудовому порядку; в залежності від мети застосування.

13. Процедура фінансово-правової відповідальності – це, у переважній більшості, імперативні, процесуальні правовідносини, що виникають з юридичного факту вчинення фінансового правопорушення між правопорушником і державою, в особі її компетентних органів, в рамках яких у правопорушника з’являється обов’язок понести несприятливі обмеження майнового характеру, а в уповноважених органів – обов’язок піддати правопорушника несприятливим правообмеженням, які передбачені санкцією порушеної фінансово-правової норми.

Аналіз фінансових процесуальних норм дозволив виділити три стадії фінансово-правової відповідальності: 1) фіксація факту і кваліфікація діяння; 2) притягнення до відповідальності; 3) реалізація заходів несприятливого для порушника характеру.

14. Аналіз практики фінансово-правової відповідальності та фінансового законодавства дав змогу виокремити види підстав звільнення від фінансово-правової відповідальності, а також визначити порядок звільнення від притягнення та відбування фінансово-правової відповідальності.

15. Сучасний стан доктрини фінансового права і фінансового законодавства вказує на відсутність належного розуміння та правового регулювання основоположних засад фінансово-правової відповідальності. На сьогодні можна констатувати, що певні склади фінансових правопорушень та вся процедура притягнення правопорушників до фінансово-правової відповідальності врегульована підзаконними нормативними актами. Обґрунтовано думку про те, що на сучасному етапі назріла необхідність закріпити загальні, спільні принципи, які покладено в основу фінансової діяльності держави та фінансово-правової відповідальності, зокрема в єдиний нормативний акт – Фінансовий кодекс України. Як перший крок до цього автором запропоновано проект Концепції “Про засади фінансово-правової відповідальності”.

Публікації автора:

Монографії:

1. Іванський А.Й. Фінансово-правова відповідальність : теоретичний аналіз : монографія / Іванський А.Й. – О. :Юрид. л-ра, 2008. – 504 c.

2. Організація правової роботи в органах державної податкової служби : теорія, методологія, практика : монографія. / Іванський А.Й. – Ірпінь : Національна академія ДПС України, 2004. – 440 с. (здобувачем розроблено у розділі 3 параграфи 3.1, 3.4; 3.2.4-3.2.6. – С. 190-206, 252-287, 333-350.)

Брошури:

3. Іванський А.Й. Словник фінансово-правових та банківських законодавчих термінів України / Іванський А.Й. – О. : Фенікс, 2004. – 180 с.

4. Финансовое право : учебник. – Х. : Одиссей, 2003. – 448 с. (здобувачем підготовлено глави 6 “Основы регулирования государственных доходов” та 8 “Правовые основы государственного кредита”, С. 126-132, 331-366).

5. Финансовое право : учебник. – 2-е изд., перераб. и доп. – Х. : Одиссей, 2004. – 432 С. (здобувачем підготовлено глави 6 “Основы регулирования государственных доходов” та 8 “Правовые основы государственного кредита”, С. 121-127, 315-350).

6. Правова робота в органах Державної податкової служби України : навч. посіб. – Ірпінь : Національна академія ДПС України, 2004. – 322 с. (здобувачем подготовлено розділ 2 “Організаційно-правове забезпечення супроводження судових справ”, С. 104-279).

У фахових виданнях:

7. Іванський А.Й. Публічні аспекти кредитування в Україні / Іванський А.Й. // Актуальні проблеми держави та права. – Вип. 11. – зб. наук. праць за матеріалами 4-ї (56-ї) звіт. наук. конф. проф.-виклад. складу ОНЮА “Правові проблеми становлення та розвитку сучасної української держави”, берез. 2001 р. / Головн. ред. С.В. Ківалов. – О. : Юрид. л-ра, 2001. – C. 396-399.

8. Іванський А.Й. Про деякі аспекти погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами / Іванський А.Й. // Актуальні проблеми держави та права / зб. наук. праць. – О. : Юрид. л-ра, 2001. – Вип. 12. – C. 91-93.

9. Іванський А.Й. Диспозитивність у фінансовому праві України / Іванський А.Й. // Наукові праці Одеської національної юридичної академії – Т.1. – О., Юрид. л-ра, 2002 р. – C. 199-206.

10. Іванський А.Й. Правові шляхи оптимізації сплати податку на прибуток підприємств в Україні / Іванський А.Й. // Актуальні проблеми держави та права : зб. наук. праць. – О. : Юрид. л-ра, 2003. – Вип. 18 – C. 304-307.

11. Іванський А.Й. Щодо правових колізій у визначенні строків сплати податку на прибуток та податку на додану вартість в Україні / Іванський А.Й. // Актуальні проблеми держави та права : зб. наук. праць. Актуальні проблеми кримінального права, кримінології та кримінально-виконавчого права. – О. : Юрид. л-ра, 2002. – Вип. 15 – C. 264-267.

12. Іванський А.Й. Фінансово-правові аспекти визнання угод недійсними у практичній діяльності органів Державної податкової служби України / Іванський А.Й. // Держава і право : зб. наук. праць. Юридичні і політичні науки. – Вип. 23. – К. : Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2004. – C. 375-380.

13. Іванський А.Й. Про деякі правові проблеми у діяльності державних податкових органів України / Іванський А.Й. // Актуальні проблеми держави та права / зб. наук. праць. – О. : Юрид. л-ра, 2002. – Вип. 16. – C. 315-318.

14. Іванський А.Й. Скасування державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності : деякі прогалини у праві / Іванський А.Й. // Наукові праці Одеської національної юридичної академії. – Т. 2. – О. : Юрид. л-ра, 2003. – C. 190-196.

15. Іванський А.Й. Місце фінансово-правової відповідальності у механізмі правового регулювання / Іванський А.Й. // Актуальні проблеми політики : зб. наук. праць. / Голов. ред. С.В. Ківалов; відп. за вип. В.М. Дьомін. – О. : Фенікс, 2004. – Вип. 21. – C. 81-86.

16. Іванський А.Й. Шляхи правового визначення деяких проблемних питань при застосуванні фінансово-правової відповідальності / Іванський А.Й. // Наукові праці Одеської національної юридичної академії. – Т. 3. – О. : Юрид. л-ра, 2004. – C. 200-207.

17. Іванський А.Й. До питання законодавчого визначення податкового зобов’язання в аспекті фінансово-правової відповідальності / Іванський А.Й. // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – № 4. – 2004 – С. 66-71.

18. Іванський А.Й. Правові особливості застосування фінансових санкцій до суб’єктів спеціальних (вільних) економічних зон / Іванський А.Й. // Актуальні проблеми держави та права : зб. наук. праць. – О. : Юрид. л-ра, 2004. – Вип. 22 – C. 338-342.

19. Іванський А.Й. Погашення державного кредиту : деякі суперечності законодавства / Іванський А.Й. // Актуальні проблеми держави та права : зб. наук. праць. – О. : Юрид. л-ра, 2005. – Вип. 26 – C. 41-45.

20. Іванський А.Й. Фінансово-правова відповідальність за порушення валютного законодавства : правовий аналіз / Іванський А.Й. // Митна справа : наук.-аналіт. журн. з питань митної справи та зовнішньоекономічної діяльності. Фахове видання. – № 2, берез.-квіт. 2005 р. – С. 84-90.

21. Іванський А.Й. Юридична презумпція провини у сучасному фінансовому праві : трансформація парадигми / Іванський А.Й. // Митна справа : наук.-аналіт. журн. з питань митної справи та зовнішньоекономічної діяльності. Фахове видання. – 2005. – № 3. – трав.-черв. – С. 50-57.

22. Іванський А.Й. Форс-мажорні обставини при застосуванні фінансово-правової відповідальності / Іванський А.Й. // Держава і право : зб. наук. праць. Юридичні і політичні науки. – Вип. 27. – К. : Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2005 – С. 413-419.

23. Іванський А.Й. Казус та об’єктивне зобов’язання в фінансовому праві : верифікація гіпотези / Іванський А.Й. // Держава і право : зб. наук. праць. Юридичні і політичні науки. – Вип. 29. – К. : Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2005. – С. 459-463.

24. Іванський А.Й. Процесуально-правові проблеми реалізації фінансово-правової відповідальності / Іванський А.Й. // Правова держава. Вип. 16. – К. : Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2005 – С. 352-359.

25. Іванський А.Й. Усунення правових колізій при застосуванні фінансової відповідальності до платників в Україні / Іванський А.Й. // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. праць. – Вип. 365 : Правознавство. – Чернівці : Рута, 2006. – C. 111-117.

26. Іванський А.Й. Щодо існування позитивної фінансової (податкової) юридичної відповідальності / Іванський А.Й. // Наукові праці Одеської національної юридичної академії. – Т. VI. – О. : Юрид. л-ра, 2007. – C. 255-264.

27. Іванський А.Й. Фінансове правопорушення й неправомірна поведінка у сфері публічних фінансів / Іванський А.Й. // Актуальні проблеми політики : зб. наук. праць / Голов. ред. С. В. Ківалов; відп. за вип. Л.І. Корміч – О. : Фенікс, 2007. – Вип. 32. – C. 435-442.

28. Іванський А.Й. Стадії фінансово-правової відповідальності / Іванський А.Й. // Держава і право : зб. наук. праць. Юридичні і політичні науки. – Вип. 38. – К. : Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2007 – С. 490-495.

29. Іванський А.Й. До питання визначення поняття міжнародного фінансового права (у співавторстві із О.І. Зоріною) // Актуальні проблеми держави та права : зб. наук. праць. – О. : Юрид. л-ра, 2007. – Вип. 36. – C. 347-351.

30. Іванський А.Й. Шляхи правової визначеності застосування фінансової відповідальності до платників податків в Україні / Іванський А.Й. // Науковий вісник Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ : зб. наук. праць. – 2007. – № 3 (34). – С. 172-182.

31. Іванський А.Й. Проблеми, що виникають при застосуванні штрафних санкцій за несвоєчасну сплату суми податкового зобов’язання по податку на прибуток / Іванський А.Й. // Право і суспільство : наук. журн. – № 1. – 2008. – С. 77-82.

32. Іванський А.Й. Застосування фінансово-правової відповідальності : деякі проблеми права / Іванський А.Й. // Актуальні проблеми політики : зб. наук. праць. / Голов. ред. С. В. Ківалов; відп. за вип. Л.І. Корміч – О. : Фенікс, 2008. – Вип. 33. – C. 457-468.

33. Іванський А.Й. Місце фінансово-правової відповідальності у системі юридичної відповідальності : концептуальний погляд / Іванський А.Й. // Бюлетень Міністерства юстиції України. – № 4 (78). – 2008. – С. 48-54.

34. Іванський А.Й. Принципи фінансово-правової відповідальності / Іванський А.Й. // Актуальні проблеми міжнародних відносин. – Ін-т міжнар. відносин Київ. нац. ун-ту ім. Тараса Шевченка. – 2008. – Ч. 1. – № 73. – С. 83-90.

35. Іванський А.Й. Представницькі органи громад як правозастосовні суб’єкти заходів фінансової відповідальності / Іванський А.Й. // Актуальні проблеми держави та права : зб. наук. праць. – О. : Юрид. л-ра, 2008. – Вип. 39 – C. 20-26.

36. Іванський А.Й. Функції фінансово-правової відповідальності / Іванський А.Й. // Актуальні проблеми держави та права : зб. наук. праць. – О. : Юрид. л-ра, 2008. – Вип. 40. – C. 318-327.

37. Іванський А.Й. Місцеві ради у відносинах фінансової відповідальності / Іванський А.Й. // Правова держава : зб. наук. праць. – О., Одеським нац. ун-т ім. І.І. Мечнікова, 2008. – Вип. 10.– С. 15-21.

38. Іванський А.Й. Визначення відповідальності в праві / Іванський А.Й. // Держава і право : зб. наук. праць. Юридичні і політичні науки. – Вип. 41. – К. : Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2008 – С. 430-436.

39. Іванський А.Й. Роль юридичних презумпцій у регулюванні відносин фінансово-правової відповідальності / Іванський А.Й. // Актуальні проблеми держави та права : зб. наук. праць. – О. : Юрид. л-ра, 2008. – Вип. 42 – С. 221-228.

40. Іванський А.Й. Роль юридичних фікцій у регулюванні відносин фінансово-правової відповідальності / Іванський А.Й. // Форум права. – 2008. – № 3. – С. 202-207 [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/e-journals/FP/2008-3/08iajvfv.pdf

41. Іванський А.Й. Система фінансових санкцій по законодавству України / Іванський А.Й. // Наукові праці Одеської національної юридичної академії. – Т. VII. – О. : Юрид. л-ра, 2008. – С. 223-229.

42. Іванський А.Й. Концептуальні засади фінансово-правової відповідальності / Іванський А.Й. // Наше право. – № 4. – Ч. 1. – С. 20-25.

43. Іванський А.Й. Об’єкт фінансового правопорушення / Іванський А.Й. // Актуальні проблеми вдосконалення чинного законодавства України : зб. наук. статей. – Вип. ХІХ. – Івано-Франківськ : Прикарпат. нац. ун-т ім. Василя Стефаника, 2008 – С. 78-85.

Основні положення дисертації доповідалися та обговорювалися на наукових конференціях і зібраннях

44. Іванський А.Й. Про деякі аспекти усунення подвійного оподаткування в Україні // Конституція – основа державно-правового будівництва і соціального розвитку України : тези доп. та наук. повідомлень учасників наук. конф. молод. учених (м. Харків, 30 черв. 2001 р.) / за ред. М.І. Панова. – Харків : Нац. юрид. акад. України, 2001. С. 120-122.

45. Іванський А.Й. Щодо питання визначення умислу у складі фінансового правопорушення // Правові аспекти практики вирішення спорів і перегляд у касаційному порядку судових рішень щодо сплати податків та обов’язкових платежів суб’єктами господарювання : матеріали наук.-практ. конф. (м. Ірпінь, груд., 2003 р.), Нац. Академія держ. податкової служби України. – C. 129-133.

46. Іванський А.Й. Відповідальність за порушення фінансової дисципліни, не пов’язаної зі сплатою податків // Правові підстави та процесуальний механізм участі правоохоронних органів у господарських спорах в інтересах держави. – Круглий стіл у Вищому господарському суді. – 2004. – 10 груд.

47. Іванський А.Й. Інвестиції в будівництво житла для військовослужбовців та членів їх сімей : шляхи правової оптимізації // Наукові записки : серія Право. – Вип. 6. Острог : Вид-во Нац. ун-ту “Острозька академія”, 2005 – С. 183-188.

48. Іванський А.Й. Правовые аспекты применения финансово-правовой (налоговой) ответственности к субъектам свободной торговли // Зона вільної торгівлі Україна – Європейський союз та європейська інтеграція : правові та економічні аспекти : зб. статей учасн. міжнар. наук.-практ. конф. (м. Одеса, 8 червня 2007 р.) / відп. ред. М.П. Орзих // Одеська нац. юрид. академія, Британська Рада в Україні, Українська асоціація європейських студій, Проект “Торговельна політика України”. – Б-ка журналу “Юридический весник”. – О. : Фенікс, 2007 – С. 133-140.

49. Іванський А.Й. Юридична відповідальність за порушення податкового законодавства // Матеріали міжнар. наук.-практ. конференції “Сучасні проблеми, тенденції і перспективи розвитку права в Україні”, присвяченої 5-річчю заснування Міжнар. гуманітар. ун-ту 7-8 грудня 2007 р. / Наукові записки Міжнар. гуманітар. ун-ту : зб. – О. : Міжнар. гуманітар. ун-т, 2007. – Вип. 7 – С. 113-116.

50. Іванський А.Й. К вопросу установления сути и перспектив налоговой ответственности // “Сучасний стан та перспективи розвитку фінансового права” : тези доп. міжнар. наук.-практ. конф., 23-24 листоп. 2007 р. – Ч. 2 / Наук.-дослід. ін-т фінансового права. – К. : ПП “Укртехнопрінт”. – Ірпінь. – 2007, 2008. – С. 50-53 .

51. Іванський А.Й. К вопросу о понятии финансовых санкций // Розвиток фінансово-правового забезпечення сучасної економіки : Матеріали міжнар. наук.-практ. конф. 27 жовт. 2007 р. / Відп. ред. : канд. екон. наук І.П. Подмаркова. – Донецьк, ДЮІ ЛДУВС, 2007. – С. 44-45.

52. Іванський А.Й. О юридических вымыслах и предположениях в финансово-правовой ответственности // Питання удосконалення методології сучасної юриспруденції : міжнар. наук. конф., присвячена пам’яті професора О.В. Сурилова 28-29 берез. 2008 р. – О., 2008.

53. Іванський А.Й. До питання визначення “фінансової санкції” // III звіт. наук.-практ. конф. проф.-виклад. складу та молод. науковців, 28 берез. 2008 року : зб. наук. праць. – Міжнар. гуманітар. ун-т. – О. – Вип. 9. – С. 6-9.

54. Іванський А.Й. Застосування фінансових санкцій органами місцевого самоврядування : теоретико-правовий аспект // Всеукр. правовий семінар “Правове регулювання діяльності органів місцевого самоврядування. Проблеми та перспективи розвитку”. – 4-5 квіт. 2008 р. – О., 2008.

55. Іванський А.Й. Девиантные и деликвентные деяния субъектов финансового права / Веснік Гроднескага дзяржавнага універсітэта імя Янкі Купалы. – Серыя 4. Правазнавства. – 2008. – 1(66). – С. 40-45.

56. Іванський А.Й. Фінансово-правова відповідальність у відносинах юридичної відповідальності // Всеукр. наук. конф. : “Правове життя сучасної України”. – Одеська нац. юрид. академія “Правове життя сучасної України” 18-19 квіт. 2008 р. – О., 2008.

57. Іванський А.Й. Юридична відповідальність : пошук змісту // Перспективи розвитку юридичної науки очима молоді : зб. наук. праць / за ред. В.І. Терентьєва, О.В. Козаченка. – Миколаїв, МНЦ ОНЮА, 2008. – С. 298-300.

58. Іванський А.Й. Сравнительно-правовой анализ штрафа как уголовно-правовой и финансово-правовой санкции // Международная науч.-практ. конф. “Уголовная политика и уголовное законодательство : проблемы теории и практики”, посвящ. 85-летию со дня рождения д-ра юрид. наук, проф., заслуж. деятеля науки РФ Н.А. Беляева, 27-28 мая 2008 г., Ленинград. госуд. ун-т им. А.С. Пушкина. – Ленинград, 2008.

59. Іванський А.Й. Базові критерії фінансово-правової відповідальності. // Актуальні питання реформування правової системи України : зб. наук. ст. за матеріалами V Міжнар. наук.-практ. конф., Луцк, 30-31 травня. 2008 р. / Уклад. Т.Д. Климчук. – Луцьк : Волин. обл. друкарня, 2008. – С. 97–103.

60. Іванський А.Й. Фінансово-правова відповідальність як фактор забезпечення правопорядку в сфері фінансової діяльності // Міжнар. наук.-практ. конф. “Сучасний правопорядок : національний, інтегративний та міжнародний виміри”, 13-14 червня 2008 р. – Одеська нац. юрид. академія. – О., 2008.

61. Іванський А.Й. Проблемні питання відповідальності за порушення правил оподаткування // Круглий стіл у Верховному Суді України, 17 листопада 2008 р. – Київ, 2008.

62. Іванський А.Й. Співвідношення юридичної презумпції та юридичного факту у фінансово-правовій відповідальності // Міжнар. наук.-практ. конф. “Законність і правопорядок у сучасній Україні”, 19-20 груд. 2008, – Міжнар. гуманітар. ун-т, м. Одеса. – О., 2008.