Для підвищення ефективності роботи енергозберігаючих систем, заснованих на використовуванні абсорбційних бромістолітієвих перетворювачів теплоти, розроблено системний підхід розкриттю механізму виявлення нових якостей, що складають установку апаратів затопленого типу, за рахунок використання в них оребрених поверхонь нагріву, що дозволяє: підвищити коефіцієнт тепловіддачі зі сторони бромістого літію; знизити металовитрати на виготовлення генераторів у 1,3 рази; знизити витрати бромістолітієвого розчину на 35 %. Розроблено класифікацію абсорбційних термотрансформаторів, яка сприяє розкриттю зв’язків між об’єктами на основі принципів, визначених умовами енергозбереження, і є доцільною для створення перспективних енергозберігаючих систем на базі запропонованої блокової моделі. Експериментальними дослідженнями теплообміну при кипінні в об’ємі водного розчину броміду літію встановлено, що при однакових значеннях щільності теплового потоку, тиску насичених пар і концентрації розчину теплообмін при використанні оребреної поверхні з боку розчину протікає на 28…30 % інтенсивніше, ніж при використанні гладкої поверхні труб. Встановлено, що інгібіторна композиція, що захищає при кипінні поверхню теплообміну, не впливає на коефіцієнт тепловіддачі. Вперше отримані з використанням методики планування експериментів емпіричні залежності, що дозволяють робити розрахунки коефіцієнта тепловіддачі при кипінні в об’ємі водного розчину броміду літію для гладких і оребрених труб у залежності від щільності теплового потоку, тиску насичених пар і концентрації розчину із шириною довірчого інтервалу ±13,9 Вт/м2К для середніх значень коефіцієнта тепловіддачі в межах 1200…1350 Вт/м2К. Розроблено і використовується у виробництві і навчальному процесі «Методика розрахунку генераторів затопленого типу абсорбційних бромістолітієвих термотрансформаторів». Результати досліджень використані на ВАТ «Сніжнянськхіммаш» при виготовленні генераторів затопленого типу для абсорбційних перетворювачів теплоти продуктивністю 600, 1000 і 1500 кВт. Економічний ефект від впровадження запропонованих технічних рішень за рахунок зменшення в апаратах труб з металонікелевих сплавів при інтенсифікації процесів теплообміну склав близько 179 тис. грн. на рік.
Основні положення дисертації опубліковані в наступних роботах: Губарь В.Ф., Максимова Н.А. Моделирование энергосберегающих систем, включающих термотрансформаторы // «Східно-Європейський журнал передових технологій». – Вип. 6/2 (18). – Харків, 2005. – С.137-139.
Здобувачем запропонована модель функціонування енергозберігаючої системи, побудована по блочному принципу. Губарь В.Ф., Максимова Н.А., Удовиченко З.В. Характеристики пленочного течения жидкости по наружной поверхности вертикальных труб // Збірник наукових праць Луганського національного аграрного університету. Серія: «Технічні науки» № 55/78, 2005. - С.104-110.
Здобувачем виконано теоретичний аналіз характеристик плівкового руху рідини і теплообміну в стікаючій по поверхні труб плівці рідини та в пінному шарі Максимова Н.А. Теплоотдача в бромистолитиевом преобразователе теплоты затопленного типа с использованием оребренных поверхностей теплообмена // Вісник Донбаської національної академії будівництва і архітектури. «Інженерні системи та техногенна безпека в будівництві». Вип.. 2006-2(58).– Макіївка, 2006. – С.40-45.
Здобувачем наведені результати експериментальних досліджень залежності коефіцієнту тепловіддачі від визначаючих факторів в бромістолітієвому перетворювачі теплоти затопленого типу із використанням гладких та ребристих труб. Губарь В.Ф., Кричевский А.П., Максимова Н.А. Особенности работы градирен с полихлорвиниловыми оросителями // Вісник Донбаської державної академії будівництва і архітектури. «Інженерні системи та техногенна безпека в будівництві». Вип. 2004-4(46).– Макіївка, 2004. – С.110-112.
Здобувачем проведен аналіз теплової роботи градирень при установці поліхлорвінілових зрошувачів. Губарь В.Ф., Максимова Н.А., Грачева В.С. Особенности теплообмена на внутренней поверхности газоходов // Вісник Донбаської державної академії будівництва і архітектури. «Інженерні системи та техногенна безпека в будівництві». Вип. 2003-4(41).– Макіївка, 2003. – С.23-25.
Здобувачем виконано аналіз процесів теплообміну між рухомими газами та стінкою труби. Список робіт, що додатково відображають результати досліджень: Лавданский А.М., Максимова Н.А., Качан В.Н. Аналитический расчет слоя пены при расчете пенных пылеуловителей // Вісник Донбаської державної академії будівництва і архітектури. «Будівлі та споруди із застосуванням нових конструкцій та матеріалів». Вип. 2002-3(34). Матеріали 28 міжнародної наукової конференції студентів, аспірантів і молодих вчених. – Макіївка, 2002. – С.71-73.
Здобувачеві належить формула для визначення висоти шару піни. Лавданский А.М., Максимова Н.А., Качан В.Н. Влияние диффузионных сил на эффективность пылеулавливания в пенных аппаратах // Вісник Донбаської державної академії будівництва і архітектури. Вип. 2001-3(28). - Матеріали 27 наукової конференції студентів. – Макіївка, 2001. – С.104-106.
Здобувачем розглянуто вплив теплової дифузії на ефективність пиловловлювання в пінних газоочисниках. |