Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Офтальмологія


Дурас Інна Григорівна. Експериментальне обґрунтування ретинопротекторних властивостей і клінічна ефективність інстенону в лікуванні ранньої сенільної макулодистрофії : Дис... канд. наук: 14.01.18 - 2004.



Анотація до роботи:

Дурас І. Г. Експериментальне обґрунтування ретинопротекторних властивостей і клінічна ефективність інстенону в лікуванні ранньої сенільної макулодистрофії.- Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – очні хвороби. – Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова АМН України, Одеса, 2003.

Дисертація присвячена підвищенню ефективності лікування хворих з сенільною макулодистрофією шляхом експериментально - клінічного обґрунтування застосування комбінованого антигіпоксичного та антиішемічного препарату інстенону.

Експериментально на моделі дистрофії сітківки доведено, що комбінований антиішемічний і антигіпоксичний препарат інстенон володіє ретинопротекторними властивостями, що виявляються в запобіганні альтерацій пігментного епітелію сітківки і фоторецепторів, зменшенні ексудативної реакції.

Обґрунтована доцільність і клінічно доведена ефективність призначення істенону пацієнтам з ранньою СМД і гостротою зору 0,8 і вище.

Встановлено, що призначення інстенону в комплексній терапії пацієнтів з ранньою СМД і гостротою зору 0,5 - 0,8 дозволяє вірогідно поліпшити функціональні і електрофізіологічні показники органа зору, а також досягти збільшення об'ємних показників хоріоідального кровообігу, стабілізації еласто- тонічних властивостей судин і поліпшення гемомікроциркуляції в цієї категорії хворих.

1. Неухильне зростання захворюваності СМД та інвалідності внаслідок захворювання (13,0%-14,5%), в тому числі у хворих працездатного віку, свідчать про актуальність розробки нових ефективних методів патогенетично обґрунтованого лікування цієї патології.

2. Експериментально на моделі дистрофії сітківки доведено, що комбінований антиішемічний і антигіпоксичний препарат інстенон володіє ретинопротекторними властивостями, що виявляються в запобіганні альтерацій пігментного епітелію сітківки і фоторецепторів та зменшенні ексудативної реакції.

3. Встановлено, що на ранній стадії СМД погіршення функціональних та електрофізіологічних показників (збільшення часу ФСТ на 189 %, зменшення ПКЧ на 34,4%, ЕО на 25,5%, КЧЗМ на 20%) передують порушенню зорових функцій і корелюють зі ступенем і виразністю офтальмоскопічних змін.

4. Доведено, що монотерапія інстеноном у пацієнтів з ранньою СМД і зоровими функціями 0,8 і вище дозволяє поліпшити функціональний стан макули (зменшуючи час ФСТ на 72,8%, підвищуючи ПКЧ на 27,9% і КЧЗМ на 20,7%) .

5. Запропонований спосіб лікування СМД, заснований на включенні в комплексну терапію інстенону, дозволяє у пацієнтів з ранньою СМД і зниженою гостротою зору домогтися більш вираженого і більш стійкого поліпшення зорових функцій (підвищення гостроти зору на 28,1%, зменшення площі скотоми на 65,4%), функціонального стану макули (ПКЧ на 47,7%), електрофізіологічних показників (КЧЗМ збільшилася на 40,1%, КА на 20% ), мікроциркуляції і гемодинаміки (ХОК збільшився на 40,5%, RQ на 39%) та покращення еласто- тонічних властивостей судин у порівнянні з традиційною терапією.

Публікації автора:

1. Зубарев С.Ф., Панченко Н.В., Дурас И.Г., Бездетко Е.П. Функциональные результаты лечения актовегином склеротических хориоретинальных дистрофий // Вісник проблем біології і медицини. - 1998.-№20.- С.- 14-16. (Самостійно обстежила хворих, провела оцінку клінічних показників).

2. Пеньков М.А., Зубарев С.Ф., Панченко Н.В., Дурас И.Г. Клинические особенности поражения макулярной области у лиц, подвергшихся радиационному воздействию в результате аварии на Чернобыльской АЭС // Офтальмол. журн.- 1999.- №2 .-С.-77-80. (Самостійно обстежила хворих на дистрофії сітківки, провела оцінку та аналіз клінічних показників).

3. Бездетко П.А., Панченко Н.В., Дурас И.Г. Применение препарата “Зокор” в лечении хориоретинальных дистрофий // Офтальмол. журн.- 2000.- № 5.-С.-18-21. (Самостійно обстежила хворих на склеротичні хоріоретинальні дистрофії, провела оцінку та аналіз клінічних показників).

4. Дурас И.Г., Панченко Н.В. Результаты комплексного лечения инволюционных и постувеальных хориоретинальных дистрофий с применением “Сермиона” (ницерголина) // Лекарства – человеку. – Харьков, 2001.-Т. ХУ.- №1-2.- С.180-185. (Самостійно обстежила та лікувала хворих на інволюційну макулодистрофію, провела оцінку клінічних показників та отриманих результатів, написала статтю).

5. Дурас И.Г., Киреев И.В. О возможности использования Вита-йодуроля в лечении начальной и незрелой возрастных катаракт у больных сенильной макулодистрофией // Лекарства – человеку. – Харьков, 2001.-Т. ХУ1.- №1-2.- -С.198-204. (Самостійно обстежила та лікувала хворих, провела оцінку клінічних показників та отриманих результатів, написала статтю).

6. Деклараційний патент на винахід 2001075320 Україна, А61К31/00, 47/00. Спосіб лікування інволюційної макулодистрофії. Дурас І.Г., Бездітко П.А., Панченко М.В.; №46488 А; Заявл. 25.07 2001; Опубл. 15.05.2002. Бюл. №5.

7. Дурас И.Г. Динамика микроциркуляции глаза по данным биомикроскопии бульбарной коньюнктивы в результате комплексной терапии инволюционной макулодистрофии // Тези конф. молодих вчених Харківського державного медичного університету. – Харків, 2001.- Ч ІІІ.- С. 15-16.

8. Дурас И.Г., Панченко Н.В. Экспериментальное исследование ретинопротекторных свойств инстенона // Первая междунар. конф. “Клинические исследования лекарственных средств в России”.- М.- 2001.-С.102. (Приймала участь в експерименті, провела оцінку отриманих результатів, особисто написала тези).

9. Дурас И.Г., Зубарев С.Ф., Панченко Н.В. Влияние инстенона на морфоструктурные изменения сетчатки при ее экспериментальных дистрофиях // Тези доп. Х з’їзду офтальмологів України. - Одеса. - 2002.- С.124-125. (Приймала участь в експерименті, провела оцінку отриманих результатів, особисто написала тези).

10. Дурас И.Г., Панченко Н.В. Микроциркуляторные эффекты инстенона у больных сенильной макулодистрофией. // Тези допов. I конференції Харківської обласної клінічної лікарні “Актуальні проблеми медицини”. – Харків, 2002. - С.21-22. (Самостійно обстежила та лікувала хворих, провела оцінку клінічних показників та отриманих результатів, написала тези).

11. Дурас И.Г., Панченко Н.В. Результаты исследования функции макулы у больных ранней сенильной макулодистрофией // Тези доп. I конф. Харківської обласної клінічної лікарні “Актуальні проблеми медицини”.- Харків, 2002. .-С.19-20. (Самостійно обстежила, провела оцінку отриманих результатів, написала тези).

12. Дурас И.Г. Монотерапия инстеноном больных ранней сенильной макулодистрофией // Тези міжвузівської конф. молодих вчених “Медицина третього тисячоліття”.- Харків, 2003.- С.190.

13. Дурас И.Г. Диагностическая ценность исследования пространственной контрастной чувствительности у больных ранней сенильной макулодистрофией // Тези міжвузівської конф. молодих вчених “Медицина третього тисячоліття”. –Харків, 2003.- С.191.

14. Duras I.G, Bezdetko P.A, Panhenko N.V. Сhoroidal circulation in the patient with non- exudative and exudative age related macular degeneration // Ш симпозіум з катарактальної та рефракційної хірургії. 1У Українсько- Польська конференція з офтальмології. Тези. - К., 2003.-С.113. (Самостійно обстежила хворих, провела оцінку клінічних показників та отриманих результатів, написала тези).

15. Бездетко П.А., Панченко Н.В., Дурас И.Г. Динамика показателей реоофтальмографии при тромбозах центральной вены сетчатки, сенильной макулодистрофии и постувеальных хориоретинальных дистрофиях // Тези доп. науково- практич. конф. “Актуальні проблеми тромбозу і порушень гемостазу в клінічній медицині”. - К., 2003.- С.7-8. (Самостійно обстежила хворих, провела оцінку клінічних показників та отриманих результатів, написала тези).