Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Бухгалтерський облік, аналіз та аудит


Лазаришина Інна Дмитрівна. Економічний аналіз: теорія, методологія, практика : дис... д-ра екон. наук: 08.06.04 / Тернопільський держ. економічний ун-т. - Т., 2006.



Анотація до роботи:

Лазаришина І.Д. Економічний аналіз: теорія, методологія, практика. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.06.04 – бухгалтерський облік, аналіз та аудит. Тернопільський державний економічний університет. Міністерство освіти та науки України, Тернопіль, 2006.

У дисертаційній роботі досліджено теоретико-методологічні основи економічного аналізу в умовах становлення ринкової економіки в Україні. Розкриті основні умови виникнення та становлення економічного аналізу та його характерні риси в процесі еволюції суспільно-економічних формацій.

Вдосконалено теоретико-методологічні аспекти корисності аналітичної інформації. Досліджені найважливіші характеристики методу і принципів економічного аналізу відповідно до вимог корисності. набули подальшого розвитку теоретичні аспекти організації економічного аналізу за системним підходом. Розкрито теоретичні та методологічні аспекти удосконалення функцій економічного аналізу для потреб систем прийняття управлінських рішень.

У дисертації здійснено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукових проблем економічного аналізу, що дозволяє удосконалити його методологічні засади. Це дозволило сформулювати такі висновки теоретико – методологічного та науково – прикладного характеру, що відображають вирішення завдань дисертаційної роботи відповідно до поставленої мети:

1. В умовах становлення ринкових відносин в Україні, накопичення капіталів, появи нових та розвитку існуючих ринків зростає роль економічного аналізу для потреб систем управління та інших зацікавлених сторін в контексті забезпечення їх вигод.

2. Вивчення теоретичних засад економічного аналізу та напрямків його подальшого розвитку необхідно здійснювати з урахуванням історичного підходу та пріоритетних стратегій розвитку економіки України.

3. Основні тенденції еволюції економічного аналізу пов’язані із розвитком ринкових відносин і полягають у подальшому збільшенні числа об’єктів, завдань, функцій, методичних прийомів, принципів економічного аналізу та інших елементів його методології та організації з метою забезпечення вигод його користувачів.

4. Удосконалення теорії, методології та практики економічного аналізу потребує системного підходу, урахування максимально можливого числа сторін, властивостей, відносин і взаємозв’язків між ними.

5. Дослідженнями встановлено, що предметом економічного аналізу є причинно-наслідкове дослідження об’єктів аналізу з використанням елементів його методу.

6. Забезпечення системності щодо визначення можливих тенденцій розвитку економічного аналізу обумовлює необхідність урахування потреб теорії і практики управління, згідно з якими виокремлюються економічний, організаційний, соціологічний, біхевіористичний, системний, ситуаційний, процесний, нормативний теоретико-методологічні підходи в економічному аналізі.

7. Зростання функціональної якості економічного аналізу в умовах перехідної економіки слід забезпечувати дотриманням якісних характеристик корисності аналітичної інформації. До числа найбільш важливих з них доцільно відносити: суттєвість, достовірність, релевантність, репрезентативність (повне розкриття), прозорість. На концептуальних засадах корисності слід базувати теорію, методологію та практику економічного аналізу.

8. Визначено, що однією з особливостей сучасних ринкових перетворень в Україні є одночасна взаємодія та посилення впливу індивідуальних, колективних та суспільних економічних інтересів на розвиток теорії та практики економічного аналізу, зростання потреби у якісному різноплановому аналізі.

9. Функціонування господарюючих суб’єктів в умовах невизначеності призводить до існування виробничих, фінансових та інших ризиків. У процесі оцінки відхилень від планових значень доцільно користуватись класифікацією та методикою аналізу відхилень за рівнем суттєвості з урахуванням допустимих, критичних та катастрофічних ризиків, що дозволяє оптимізувати процес прийняття управлінських рішень.

10. Відповідно до розробленого концептуального підходу доцільно виокремити принципи економічного аналізу у групи: методологічні, правові, організаційні, професійної етики. Відтак чіткіше окреслюються правила забезпечення функцій економічного аналізу та поведінки його носіїв в системі прийняття і підтримки управлінських рішень, що дозволяє конкретизувати завдання аналізу та відповідальність за його результати.

11. На основі аналізу спеціальної економічної літератури і практичного досвіду автором запропонована класифікація видів економічного аналізу у розрізі ознак: за періодичністю проведення; за просторовою формою; за документальним оформленням; за обсягом; за організаційною формою; за методикою дослідження; за ступенем визначеності; за суб’єктами; за характером проведення і охоплення питань; за призначенням результатів; за доступом до результатів аналізу. Класифікація економічного аналізу за цими ознаками забезпечує: розуміння сутності окремих його видів та їх місце в економічній практиці; удосконалення методичного забезпечення організаційних аналітичних систем.

12. Вивчення практики господарювання обумовлює логічність виокремлення таких циклів господарських операцій: у процесі операційної діяльності – цикли надходження та оплати, вибуття та оплати, виробництва; у процесі інвестиційної та фінансової діяльності – цикли надходження та оплати, вибуття та оплати. Запропонований підхід враховує типові інформаційні, монетарні та немонетарні потоки внутрішнього та зовнішнього середовища господарюючого суб’єкта і забезпечує вдосконалення методики аналізу відповідно до потреб управління.

13. Запровадження в практику діяльності господарюючих суб’єктів запропонованих у роботі аналітичних звітів дозволяє реалізувати принцип системності при формуванні інформаційно-аналітичної бази прийняття та підтримки управлінських рішень для користувачів програмних продуктів 1С:Бухгалтерія(версія 7.7) та ПАРУС-Підприємство.

14. Інституційні підходи до аналізу результативних показників потребують удосконалення шляхом доповнення їх: методикою аналізу показників грошових потоків (їх рівня, динаміки, синхронності); розкриттям в окремих групах показників аналітичної інформації у розрізі операційної, інвестиційної, фінансової діяльності та надзвичайних подій; методикою аналізу рівня суттєвості відхилень з урахуванням допустимих, критичних та катастрофічних фінансових ризиків.

15. Важливе значення для забезпечення ефективного управління в режимі реального часу має використання розробленої системи показників синхронності, які визначаються за даними оборотів рахунків бухгалтерського обліку.

16. Розширення меж використання даних поточного аналізу у процесі формування результативних показників є одним із напрямків реалізації регулятивної функції економічного аналізу, який дозволяє досягти високої гнучкості і стійкості економічних систем, маневрувати ресурсами підприємств, своєчасно реагувати на негативні зміни, забезпечувати прискорення обіговості активів, здійснювати моніторинг поведінки важливих аналітичних показників, що визначаються за даними оборотів і сальдо відповідних рахунків бухгалтерського обліку.

17. Застосування запропонованої моделі методики аналізу руху грошових коштів з використанням показників синхронності оборотів відповідних рахунків бухгалтерського обліку забезпечує інтегральну оцінку грошових потоків підприємства та дозволяє своєчасно реагувати на їх негативну динаміку, використовувати для розкриття інформації акціонерними товариствами, а також у інвестиційному ризик-менеджменті.

18. Для ефективного управління підприємств доцільно здійснювати аналіз виконання фінансових планів з використанням розроблених у дисертації моделей залежності інституційно регламентованих показників та сформованих відповідно до них правил аналітичних характеристик основних оціночних показників. Дотримання запропонованих методологічних підходів дозволить підприємствам оптимізувати структуру коштів та джерел коштів, підвищити результативність аналізу фінансових планів, удосконалити вибір з-поміж альтернативних рішень.

19. Сучасні схеми прийняття управлінських рішень передбачають використання оптимальних моделей аналізу результативних показників, орієнтованих на забезпечення ефективного співвідношення “вигоди-витрати”. У дисертаційній роботі запропоновано удосконалені методики аналізу фінансових планів державних підприємств та підприємств недержавних форм власності з урахуванням критеріїв оптимізації, а також алгоритмів планування та обліку результативних показників.

20. Організація економічного аналізу – це система, що має свій предмет та сукупність об’єктів дослідження і підпорядковується впливу основних законів розвитку систем: закону циклічного розвитку, закону спадної ефективності еволюційного вдосконалення систем, закону переходу до малоопераційних процесів, закону зростання складності систем. Об’єктами організаційних систем економічного аналізу є аналітичний процес (операції); праця виконавців аналізу; його технічне та інформаційне забезпечення. Часову модель аналітичного процесу інтерпретовано як операційний цикл.

Публікації автора:

Монографії, навчальні посібники

  1. Лазаришина І.Д. Економічний аналіз в Україні: історія, методологія, практика: Монографія. – Рівне:НУВГП,2005. – 369с. – 21,5 друк. арк.

  2. Лазаришина І.Д. Методологія та організація економічного аналізу: Монографія. - Рівне: УДУВГП, 2004. - 112 с. - 8,1 друк. арк.

  3. Лазаришина І.Д. Економічний аналіз: історія та тенденції розвитку: Монографія. - Рівне: УДУВГП, 2002. - 182 с. - 10,6 друк. арк.

  4. Лазаришина І.Д., Вакуленко О.Л., Сахнюк О.В. Англо-український тлумачний словник термінів з бухгалтерського обліку: - Рівне: РДТУ, 2001. - 166 с. -10,5 друк. арк. (особистий внесок: вибір ключових понять, термінів, переклад та редагування тексту перекладу – 8 друк. арк.).

  5. Лазаришина І.Д., Рудницький В.С., Бачинський В.І., Поліщук В.Л. Організація первинного обліку та економічного аналізу на прикладі підприємств торгівлі: Навч. посібник. - К.: ВД „Професіонал”, 2004. - 480 с. - 38,7 друк. арк. (особистий внесок: розділи 2; 4.1.; 6.1.1.; 10; додатки 1; 7; 8;9; 143; 144 - 16,5 друк. арк.).

Статті в наукових фахових виданнях

  1. Лазаришина І.Д., Шершень Т.В. Експертна оцінка фінансових результатів діяльності підприємств різної форми власності м. Рівне та Рівненської області // Вісник РДТУ. Збірник наукових праць. Випуск 2. Частина 2. - Рівне, Видавництво РДТУ,1999. - С.186-189. - 0,23 друк. арк. (особистий внесок: методика експертної оцінки фінансових результатів суб’єктів господарювання -0,1друк арк.).

  2. Лазаришина І.Д., Тимейчук Т.Б. Грошові кошти та їх розкриття згідно з Законом України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” // Вісник Львівської комерційної академії. - Серія економічна. Випуск 8. - Львів, 2001.- С.252-256. - 0,37 друк. арк. (особистий внесок: методика розкриття економічної інформації щодо грошових коштів - 0,25 друк. арк.).

  3. Лазаришина І.Д., Вовк В.М. Інформаційне забезпечення аналізу фінансової кризи на підприємстві // Наукові записки. Збірник наукових праць кафедри економічного аналізу ТАНГ .- Тернопіль, 2000 р. - С. 20-22. - 0,22 друк. арк. (особистий внесок : ідентифікація напрямків використання аналітичної інформації в процесі антикризового управління -0,15 друк. арк..).

  4. Лазаришина І.Д. Застосування функціонально-вартісного аналізу в управлінні активами // Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку. Вісник Національного університету „Львівська політехніка”, № 436. - Львів, 2001. - 570с. - С.224-229. – 0,44 друк. арк.

  5. Лазаришина І.Д., Тимейчук Т.Б. Методичні аспекти аналізу грошових коштів // Вісник Львівського державного аграрного університету. Економіка АПК, №8. - Львів, 2001.-С.272-275. - 0,3 друк. арк. (особистий внесок: алгоритм методики аналізу грошових коштів - 0,2 друк. арк.).

  6. Лазаришина І.Д. Інформаційно-аналітичне забезпечення менеджменту грошових потоків // Науковий вісник Волинського державного університету ім. Лесі Українки. - Луцьк, 2001. - №3. - С.279-281. - 0,22 друк. арк.

  7. Лазаришина І.Д. Використання економічного аналізу в аудиті // Вісник Тернопільської академії народного господарства. 2002. Випуск 3. Тернопіль: Економічна думка, 2002. - 268 с. - С.192-196. - 0,58 друк. арк.

  8. Лазаришина І.Д. Обліково-аналітичне забезпечення фінансового менеджменту підприємницьких структур // Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 121.-Дніпропетровськ: ДНУ, 2002. - 224 с.- С.99 -103. - 0,3 друк. арк.

  9. Лазаришина І.Д. Удосконалення методологічних аспектів аналізу відхилень за критерієм суттєвості інформації // Наукові записки. Збірник наукових праць кафедри економічного аналізу. Випуск 12.-Тернопіль: Видавництво „Економічна думка”, 2003р.-176с.-С.119-122.-0,46 друк. арк.

  10. Лазаришина І.Д. Функціональні якості принципів економічного аналізу як елемента його методології // Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 183: В 3 т. Том ІІ. - Дніпропетровськ: ДНУ, 2003.-292 с.-С.378-382. - 0,3 друк. арк.

  11. Лазаришина І.Д. Методологія визначення предмету економічного аналізу // Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 181: В 2 т. Том1.-Дніпропетровськ: ДНУ, 2003. - 259 с. - С.252-259. - 0,46 друк. арк.

  12. Лазаришина І.Д. Оцінка можливостей системи ПАРУС-ПРЕДПРИЯТИЕ щодо аналізу господарських операцій та рахунків бухгалтерського обліку // Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 179: - Дніпропетровськ: ДНУ, 2003.-348 с.-С.185-191. - 0,4 друк. арк.

  13. Лазаришина І.Д. Удосконалення методологічних засад окремих видів економічного аналізу державних підприємств // Вісник УДУВГП. Збірник наукових праць. Випуск 4(23). - Рівне, Видавництво УДУВГП, 2003.-132 с. - С.49-56. - 0,46 друк. арк.

  14. Лазаришина І.Д. Якісні характеристики корисності інформації: методологія та організація відбору // Вісник УДУВГП. Збірник наукових праць. Випуск 6(19). - Рівне, Видавництво УДУВГП, 2003.- 165 с. - С.32-37. - 0,35 друк. арк.

  15. Лазаришина І.Д. Удосконалення організації економічного аналізу суб’єктів господарювання на засадах корисності // Вісник УДУВГП. Збірник наукових праць. Випуск 2(21). - Рівне, Видавництво УДУВГП, 2003.-88 с. - С.17-24. - 0,46 друк. арк.

  16. Лазаришина І.Д. Прозорість - якісна характеристика корисності фінансової інформації// Фінанси України, 2003. № 9.-С.113-118. - 0,7 друк. арк.

  17. Лазаришина І.Д. Методичні аспекти удосконалення аналізу фінансових планів // Вісник УДУВГП. Збірник наукових праць. Випуск 1(25). - Рівне, Видавництво УДУВГП, 2004.-136 с. - С.55-61. - 0,4 друк. арк.

  18. Лазаришина І.Д. Удосконалення інституційних підходів до методики фінансового аналізу // Фінанси України, 2004.№ 1. - С.44-48. - 0,58 друк. арк.

  19. Лазаришина І.Д. Дослідження можливостей оптимізації аналізу фінансових планів державних підприємств України // Вісник Львівської комерційної академії. - Серія економічна. Випуск 16. - Львів: Львівська комерційна академія, 2004. - 536 с. - С.208 - 213. - 0,45 друк. арк.

  20. Лазаришина І.Д. Принципи економічного аналізу: дослідження окремих питань системності та узгодженості // Вісник УДУВГП. Збірник наукових праць. Випуск 2 (26). Частина 1. - Рівне, Видавництво УДУВГП, 2004. - 204 с. - С.102 - 107. - 0,35 друк. арк.

  21. Лазаришина І.Д. Дослідження залежності рейтингових оцінок принципів економічного аналізу // Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 192: В 4-х т. Том IV. - Дніпропетровськ: ДНУ, 2004. - 342 с. - С. 1179 - 1185. - 0,4 друк. арк.

  22. Лазаришина І.Д. Місце економічного аналізу в системі пріоритетних стратегій євроінтеграції: проблеми та шляхи їх подолання // Вісник НУВГП. Збірник наукових праць. Випуск 4 (28). Частина ІІ. –Рівне, Видавництво НУВГП, 2004.- 320 с. - С.108 - 114. - 0,4 друк. арк.

  1. Лазаришина І.Д. Ідентифікація організаційних стратегій економічного аналізу у стратегічно-орієнтованому середовищі // Вісник НУВГП. Збірник наукових праць. Випуск 4(28). Частина 1. – Рівне, Видавництво НУВГП, 2004. – 112с. – С. 48-53. – 0,35 друк. арк.

  2. Лазаришина І.Д., Рудницький В.С., Любенко А.М. Гармонізація державного контролю: концепції, зарубіжний досвід// Вісник Львівської комерційної академії. - Серія економічна, Випуск 15.- Львів: Видавництво Львівської комерційної академії,2004.-422c.-c.96-103.-0,6 друк. арк. (особистий внесок: формулювання теоретичних засад гармонізації державного контролю в Україні - 0,1друк. арк.).

  3. Лазаришина І.Д. Аспекти удосконалення функціональної якості економічного аналізу в умовах переходу до інформаційного суспільства// Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 198: В 4т. Том І.- Дніпропетровськ: ДНУ,2004.-264c.-c.242-248. - 0,4 друк. арк.

  4. Лазаришина І.Д. Дослідження маркетингового середовища економічного аналізу в Україні// Регіональна економіка, 2004, № 4 (34). – С.175-181. – 0,4 друк. арк.

  5. Лазаришина І.Д. Концептуальні засади економічної та інформаційної рівноваги системи організації аналізу// Вісник НУВГП. Збірник наукових праць. Випуск 1(29). – Рівне, Видавництво НУВГП, 2005. - 196с. – с.81-86. – 0,35 друк. арк.

  6. Лазаришина І.Д .Значення фінансового аналізу в умовах переходу до ринкових засад господарювання в Україні// Фінансова система України. .Збірник наукових праць. – Острог: Видавництво “Національний університет “Острозька академія”,2005.-Ч.1 – 444с. –с.342-349. -0,46 друк. арк.

  7. Лазаришина І.Д. Застосування історичного підходу при вивченні теорії та практики економічного аналізу// Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 201:В 5 т. Том II. –Дніпропетровськ: ДНУ, 2005.- 272 с.- с.499 – 505. – 0,4 друк. арк.

  8. Лазаришина І.Д., Погребняк Н.Д. Пропозиції щодо вдосконалення менеджменту спеціальних коштів управлінь меліоративних систем// Реформа фін.-кредит. системи перехідної економіки: Зб. наук. пр. – Луцьк: Ред.-вид. відділ Волин. ун-ту, 1997.-442с. – 0,23 друк. арк. (особистий внесок: розробка заходів щодо вдосконалення управління спец коштами УМС – 0,1 друк. арк.).

  9. Лазаришина І.Д., Тимошенко О.А., Погребняк Н.Д. Економічна сутність плати за послуги та її особливості в системі Держводгоспу України // Вісник УДУВГП. Економіка. Зб. наук. праць. Випуск 5(18). - Рівне, Видавництво УДУВГП, 2002.-220 с. – 0,5 друк. арк. (особистий внесок: порівняльна характеристика видів платних послуг у системі Держводгоспу України – 0,25 друк. арк.).

  10. Лазаришина І.Д. Розвиток концептуальних підходів в обліку та економічному аналізі як реалізація потреб теорії і практики управління // Вісник Тернопільської академії народного господарства. Випуск 1. – Тернопіль, Економічна думка, 2005. – 205 с. – 0,3 друк. арк.

  11. Лазаришина І.Д. Методологічні аспекти системності економічного аналізу // Вісник НУВГП. Економіка. Збірник наукових праць. Випуск 3 (31). – Рівне, НУВГП, 2005. – 204 с. - С.84 – 89. – 0,35 друк. арк.

Публікації в інших виданнях

  1. Лазаришина І.Д. Аналіз господарських операцій і рахунків в управлінні фінансами підприємства // Проблеми формування ресурсного потенціалу сталого розвитку АПК: Збірник наукових праць / НАН України. - Ін-т економіки. Редкол.: В. М. Трегобчук (відп. ред.) та ін. – Київ, 2003.-112с.- С.73-80. - 0,46 друк. арк.

  2. Лазаришина І.Д. Проблеми інформаційного забезпечення управлінських рішень з врахуванням П(С)БО України // „Вісник ЖІТІ”, №12, 2000. - С.194-195. - 0,23 друк. арк.

  3. Лазаришина І.Д. Організаційно-методологічні засади інформаційного забезпечення аналізу кластерних моделей // Світовий та вітчизняний досвід запровадження нових виробничих систем (кластерів) для забезпечення економічного розвитку територій. Збірник матеріалів конференції. Київ. Спілка економістів України, 2001. - 88с. - С.63-67. - 0,29 друк. арк.

  4. Лазаришина І.Д. Виробнича функція економічного аналізу: дослідження чинників на засадах корисності як парадигми міжнародних стандартів фінансової звітності//Матеріали ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції „Бухгалтерський облік та фінансова звітність як інструменти контролю”. - Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2004. - 116 с. - С.46-48. - 0,17 друк. арк.

  5. Лазаришина І.Д., Погребняк Н.Д. Технологія навчання аналізу господарської діяльності студентів спеціальності „Облік і аудит” в умовах переходу до ринку // Досвід і проблеми реалізації ступеневої системи підготовки фахівців: Науково-методичний збірник матеріалів ІІІ Міжнародної науково-методичної конференції. Ред. кол. М.І.Волков (відп. ред.) та ін. - Суми: Вид. Сумський держ. ун-т, 1997.-301с. - С.120. - 0,06 друк. арк. (особистий внесок: анотація змісту лекційного курсу та кейс-методу при вивченні дисципліни « Аналіз господарської діяльності в галузях» «Аналіз господарської діяльності у водному господарстві» - 0,03 друк. арк.).

  6. Лазаришина І.Д., Тимейчук Т.Б. Проблеми розкриття інформації щодо руху грошових коштів // Проблемы становления рыночной экономики: информационное и финансовое обеспечение деятельности предпринимательских структур// Тез. Второй междунар. научн.-практ. Конф. 4-6 мая 2000 г. Ч.1.-Севастополь: Изд.-во СевГТУ, 2000. - 162 с. - С.35-36. - 0,12 друк. арк. (особистий внесок: приклад розкриття інформації щодо складу грошових коштів - 0,06 друк.арк.).

  7. Лазаришина І.Д. Методичні підходи до вдосконалення аналізу витрат з урахуванням П(С)БО// Збірник „Удосконалення обліку та аналізу господарської діяльності на основі впровадження нових Положень (стандартів) бухгалтерського обліку в Україні: Тези доповідей міжнар. наук.-практ. конф. 16-18 жовт. 2000 р / Відп. за вип. В.М.Івахненко. - К.:КНЕУ, 2000. - 268 с. - С.200-202. - 0,17 друк. арк.

  8. Лазаришина І.Д. Обліково-аналітичне забезпечення фінансового менеджменту підприємницьких структур// Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції „Підвищення ролі фінансових відносин у комплексному соціально-економічному розвитку регіону”. -Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2001. - 172с. - С.89-90. - 0,12 друк. арк.

  9. Лазаришина І.Д. Якісні критерії корисності інформації та їх використання в економічному аналізі // Облік, контроль і аналіз в управлінні підприємницькою діяльністю. Матеріали І-ої Всеукраїнської науково-практичної конференції: 20-22 листопада 2002 р., м. Черкаси. – Черкаси: ЧДТУ, 2002. – 211 с. - С.100-102. – 0,17 друк. арк.

  10. Лазаришина І.Д. Види економічного аналізу та їх класифікація // Трансформація курсу „Економічний аналіз діяльності підприємства”: Тези доповідей міжнар. наук.-метод. конф. 16-17 травня 2002 р./ Відп. за вип. Л. М. Кіндрацька. - К.:КНЕУ, 2002. - 596 с. - С.283-286. - 0,23 друк. арк.

  11. Лазаришина І.Д. Удосконалення організації стратегічного аналізу як напрямок підвищення ефективності управління суб’єктами господарювання // Збірник тез науково-практичної конференції „Управління економікою в ринкових умовах в контексті стратегічних напрямів розвитку України до 2011 року”. Київ,2003. - 132 с. - С.56-59. - 0,23 друк. арк.

  12. Лазаришина І.Д. Дослідження можливостей удосконалення SWOT-аналізу // Матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції „Динаміка наукових досягнень’2003”. Том20. Економіка. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2003. - 75 с.-С.54-56. - 0,17 друк. арк.

  13. Лазаришина І.Д. Система інформаційного оперативного забезпечення аналізу// Розвиток дорадництва в аграрній сфері економіки: Тези доповідей Всеукраїнської науково-практичної конференції 26-27 березня 2004 р. (Відп. за випуск А.В.Шлійко). - Тернопіль: ТАНГ, 2004. - 225 с. - С.176 - 178. - 0,17 друк. арк.

  14. Лазаришина І.Д. Удосконалення аспектів організації стратегічного аналізу// Матеріали VII Міжнародної науково-практичної конференції „Наука і освіта 2004”. Том 17. Бухгалтерський облік і аудит. - Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2004. - 96 с. С.46-47. - 0,12 друк. арк.

  15. Лазаришина І.Д. Стан та тенденції розвитку функцій економічного аналізу// Реформування обліку, звітності та аудиту в системі АПК України: стан та перспективи. /Частина ІІ. Науково-учбово-методична робота з обліку та звітності АПК: стан та перспективи./За ред. П.Т.Саблука, М.Я.Дем’яненка, В.М.Жука. - К.: Інститут аграрної економіки, 2003. - 196с. - С.27-32. - 0,7 друк. арк.

  16. Лазаришина І.Д. Характеристика основних тенденцій розвитку економічного аналізу в Україні в умовах переходу до ринкової економіки// Матеріали VIII Міжнародної науково-практичної конференції” наука і освіта ' 2005”.Том 82. Облік і аудит. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2005. – 83с.-С.17-19.-0,17 друк. арк.

  17. Лазаришина Інна. Аспекти системності в методології економічного аналізу// “Проблеми розвитку економіки і підприємництва в Україні в контексті міжнародних інтеграційних процесів”. Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, м. Тернопіль, 26-27 травня 2005р. – Тернопіль, 2005. – 140с. – с.53-54.-0,12 друк. арк.

  18. Лазаришина Інна. Методологічні аспекти обліково-аналітичного забезпечення управління фінансовими потоками // Тези доповідей міжнародної науково-практичної конференції “Обліково – аналітичні системи суб’єктів господарської діяльності в Україні”, м. Львів, 25 – 26 березня 2005 року. – Львів, 2005. – 300с. – с.143 – 145. – 0,15 друк.арк.

  19. Лазаришина І.Д. Концептуальні підходи щодо удосконалення аналітичної інформації в системі прийняття управлінських рішень// Удосконалення інформаційного середовища прийняття рішень в обліку, аналізі та аудиті. Збірник тез та текстів виступів на міжнародній науково-практичній конференції, м. Мукачево, 15 – 16 вересня 2005 року. – Мукачево, 2005. -105 с. – с.49 -51. – 0,17 друк.арк.

  20. Лазаришина І.Д. Вплив стратегії інформатизації економіки на підготовку фахівців за спеціальністю „Облік і аудит” // Матеріали Першої Міжнародної науково-практичної конференції Науковий потенціал світу „2004”. Том 16. Облік і аудит. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2004. – 66 с. – 0,12 друк. арк.

  21. Лазаришина І.Д. Концепція АГД в регіоні в умовах комп’ютеризації бухгалтерського обліку // Збірник статей за матеріалами ІІІ наук. техн. конференції проф.-викл. складу, аспірантів та студентів академії 24 березня-16 квітня 1997 р., Частина шоста „Облік та аудит, регіональна економіка” - Рівне, вид-во УДАВГ, 1997. - 109 с. – 0,05 друк. арк.

  1. Лазаришина І.Д. Методика аналізу фінансового стану підприємств // Обласний учбовий центр державної служби зайнятості, Рівне, 1992. - 1,2 друк. арк.