Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Сільськогосподарські науки / Годівля тварин і технологія кормів


Дроздов Сергій Євгенович. Ефективність виробництва та використання силосу на основі амаранту у раціонах поросних свиноматок : дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / УААН; Інститут тваринництва. - Х., 2005.



Анотація до роботи:

Дроздов С.Є. Ефективність виробництва та використання силосу на основі амаранту у раціонах поросних свиноматок. Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.02.02. – годівля тварин і технологія кормів. Інститут тваринництва УААН. м. Харків, 2005.

Наведено результати досліджень по технології виробництва і ефективності використання у раціонах поросних свиноматок силосу із сумішки амаранту (50%) з кукурудзою (50%) або сорго-суданковим гібридом (50%) в умовах Лісостепу України. Визначено якість цих силосів у зв’язку з різним співвідношенням вихідної сировини. Досліджено фактичні коефіцієнти перетравності поживних речовин раціону, що містив силос із сумішки амаранту та сорго-суданкового гібриду. В роботі викладено експериментальний матеріал по встановленню впливу різної кількості даних силосів в раціонах поросних свиноматок на їх продуктивність (багато- та великоплідність, масу гнізда), якість одержаного приплоду, та стан здоров’я тварин. Базуючись на одержаних даних і розрахунках економічної ефективності застосування даних силосів у раціонах поросних свиноматок, встановлена доцільність комбінованого застосування амаранту, як силосної культури в свинарстві. Ефективною кількістю силосу на основі амаранту є 20% від загальної поживності раціону.

На основі проведеного комплексу технологічних, фізіологічних, біохімічних та науково-господарських досліджень обґрунтовано ефективність виробництва та використання силосів зі сумішей амаранту і кукурудзи та амаранту і сорго-суданкового гібриду в раціонах поросних свиноматок. Результати проведених досліджень дозволяють сформулювати наступні основні висновки:

  1. Заготівля силосів зі суміші амаранту з кукурудзою та амаранту з сорго-суданковим гібридом у співвідношенні 1:1 та їх використання в годівлі свиней забезпечує можливість заміни 10 - 20% концентрованих кормів (за енергетичною поживністю) у раціонах поросних свиноматок без зниження їх господарсько- корисних якостей.

  2. Силосування зеленої маси амаранту в суміші з сорго-суданковим гібридом сприяє поліпшенню якості силосу завдяки підвищенню вмісту молочної кислоти від 1,01 до 1,46% і оптимізації її співвідношення з оцтовою від 2:1 до 3:1, у порівнянні як з амарантовим силосом, так і з силосом зі суміші амаранту та кукурудзи.

  3. Заготівля силосу зі суміші зеленої маси амаранту і сорго-суданкового гібриду дає можливість зменшити втрати сухої речовини при його виробництві в 1,28-1,65 раза, у

порівнянні з амарантовим силосом і силосом зі суміші амаранту та кукурудзи.

  1. Згодовування силосу зі суміші амаранту і сорго-суданкового гібриду у кількості 20% від загальної поживності раціону забезпечує покращання протеїнового живлення поросних свиноматок завдяки підвищенню біологічної цінності протеїну за рівнем лімітуючих амінокислот лізину на 1,83 г (18,8%) та метіоніну+цістину на 1,14 г (15,2%), що сприяло зростанню ефективності використання азоту корму на 7,8% (Р<0,05) від спожитого і 8,2% (Р<0,05) від перетравленого.

  2. Використання в раціонах поросних свиноматок силосу на основі амаранту в кількості 20% замість частини зернофуражу забезпечує підвищення їх багатоплідності з 8,20-8,33 до 9,33-9,88 поросяти (Р<0,05), маси гнізда поросят при народженні з 10,1-10,4 до 11,5 кг (P<0,1), та відлученні від 100-109 до 109-129 кг (P<0,05) без суттєвого зниження маси одного поросяти та їх якості.

  3. Застосування силосу на основі амаранту в раціонах поросних свиноматок не впливає негативно на стан їх здоров’я та показники природної резистентності.

  4. Силосування амаранту у суміші з сорго-суданковим гібридом, порівняно з зернофуражем та кукурудзяним силосом, дає можливість збільшити виробництво поживних речовин з одиниці земельної площі, зокрема обмінної енергії на 96,5% і 26,2%; кормопротеїнових одиниць- на 136,1% і 81,9%, енергопротеїнових одиниць – на 214,7% і 88,7%.

  5. Заготівля силосу зі суміші амаранту і кукурудзи та амаранту і сорго-суданкового гібриду дозволяє зменшити енергоємність виробництва одиниці доступної для обміну енергії (МДж) у порівнянні з кукурудзяним силосом, відповідно, на 20,5% і 23,5%.

  6. Введення до складу раціонів поросних свиноматок силосу на основі амаранту у кількості 20% замість еквівалентної за поживністю кількості зернофуражу забезпечує збільшення на 19,6-21,3% числа поросят, отриманих з одиниці земельної площі.

  7. Використання у раціонах свиноматок силосу на основі амаранту у кількості 20% від їх загальної поживності, замість відповідної частини зернофуражу забезпечує здешевлення на 8,47 - 8,60 грн. вартості використаних кормів з розрахунку на одну свиноматку в перші 2/3 поросності.

Публікації автора:

  1. Трішин О.К., Гноєвий В.І., Познякова З.М., Сорокін О.С., Циганок А.В., Білокопитов О.М., Дроздов С.Є., Гопцій Т.І., Воронков М.Ф. Використання зеленої маси та зерна амаранту на кормові цілі (рекомендації). Киів. 1999. -15 с (Дисертант написав підрозділ використання силосів з амаранту у раціонах свиноматок).

    Карташов М.І., Гноєвий В.І., Познякова З.М., Сорокін О.С., Циганок А.В., Дроздов С.Є., Гопцій Т.І. Якість амарантового силосу та ефективність його використання у раціонах сільськогосподарських тварин // Проблеми зооінженерії та ветеринарної медицини (збірник наукових праць) Випуск 5 (29). Частина 1. с.-г. науки, Харків, 1999. –С. 162-167 (Автором особисто проведені дослідження на поросних свиноматках, проаналізовано та описано результати).

    Гноєвий В.І., Кутіков Є.С., Познякова З.М., Дроздов С.Є., Циганок А.В. Підвищення біологічної цінності раціону свинок шляхом використання амарантового силосу // НТБ ІТ УААН -№76, –Харків 2000, -С. 21-25 (Автор приймав участь у формуванні висновку).

    Гноєвий В.І., Познякова З.М., Циганок А.В., Дроздов С.Є. Продуктивність свиноматок та ремонтного молодняку у зв’язку з використанням у раціонах амарантового силосу // НТБ Інституту землеробства і біології тварин. Випуск 1(3), Львів, 1999. –С. 110-112 (Автором особисто проведені дослідження на поросних свиноматках, проаналізовано та описано їх результати, приймав участь у сформуванні висновків).

    Циганок А.В., Дроздов С.Є., Кутіков Є.С., Гноєвий В.І.. Про ефект синхронізації термінів приходу у першу статеву охоту ремонтних свинок за рахунок введення у раціон силосу з амаранту // НТБ Інституту землеробства і біології тварин. Випуск 1(3), Львів, 1999. –С. 153-155 (Автор приймав участь в узагальненні даних та написанні статті).

    Дроздов С.Є. Вплив силосу на основі амаранту на використання свиноматками раціонів // Збірник. наукових праць ЛДАУ. –Луганськ, 2000. -№ 6.

    Гноєвий В.І., Циганок А.В., Дроздов С.Є., Білокопитов О.М. Використання свинями азотистих речовин раціонів що містять корми з амаранту // Вісник Полтавського державного. с.-г. інституту. - № 2-3, Полтава, 2001, -С. 112 (Дисертант брав участь у плануванні і проведенні фізіологічного досліду на поросних свиноматках, провів аналіз результатів власних досліджень, приймав участь у написанні статті).

    Гноєвий В.І., Кутіков Є.С., Познякова З.М., Циганок А.В., Дроздов С.Є. Вплив амарантового силосу на біохімічні показники крові свиней та їх функцій відтворення // Передгірне та гірське землеробство і тваринництво. Випуск 43. Частина ІІ. Львів-Аброщино, 2001. –С. 48-51 (Автором особисто проведені досліди на поросних свиноматках, проаналізовано та описано дослідження їх крові).

    Гноєвий В.І., Циганок А.В., Бєлокопитов О.М., Сорокін О.С., Гопцій Т.І. Ефективність використання зеленої маси амаранту на силос // Вісник ХДАУ. – 1998. - № 4 (Автор приймав участь у проведені аналізу та опису даних).

    Дроздов С.Є. Силос з амаранту у раціонах поросних свиноматок // НТБ ІТ УААН -№79. –Харків, 2001.

    Дроздов С.Є., Гноєвий В.І., Познякова З.М., Гопцій Т.І. Силос на основі амаранту у раціонах поросних свиноматок // Аграрна наука виробництву. Науково-інформаційний бюлетень завершення наукових розробок. № 3. Київ, 2001. –С.20 (Автором особисто проведені дослідження на поросних свиноматках, проаналізовано та описано результати).

    Дроздов С.Є., Гноєвий В.І., Познякова З.М., Гопцій Т.І. Силос на основі амаранту у раціонах поросних свиноматок // Наукове забезпечення агропромислового виробництва Харківської обл., Бюлетень № 5, Харків 2002, С. 36 (Автором особисто проведені дослідження на поросних свиноматках, проаналізовано та описано результати).

    Дроздов С.Є., Гноєвий В.І., Познякова З.М., Гопцій Т.І. Використання силосу на основі амаранту у раціонах поросних свиноматок // Аграрна наука виробництву (основні наукові розробки інституту для впровадження). – Харків. –1998. С.60 (Автором особисто проведені дослідження на поросних свиноматках, проаналізовано та описано результати).

    Дроздов С.Є., Гноєвий В.І., Познякова З.М., Гопцій Т.І. Переваги використання силосу на основі амаранту у раціонах поросних свиноматок // Наукові досягнення- тваринництву Наукові розробки для впровадження. – Харків. –2003. -С.39 (Автором особисто проведені дослідження на поросних свиноматках, проаналізовано та описано результати).

    Гопций Т.И., Гноевой В.И., Цыганок А.В., Белокопытов А.Н., Дроздов С.Е., Сорокин А.С. Выращивание амаранта в совместных посевах с кукурузой. Информационный листок ХАРПНТЭН №39-99. Харьков. 1999. -2с.