Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Офтальмологія


Пахомова Аліна Валеріївна. Ефективність модифікованого "реваскуляризуючого" втручання у комплексному лікуванні хворих на сенільну макулярну дегенерацію : Дис... канд. наук: 14.01.18 - 2007.



Анотація до роботи:

Пахомова А.В. Ефективність модифікованого «реваскуляризуючого» втручання у комплексному лікуванні хворих на сенільну макулярну дегенерацію. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – Офтальмологія. – Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України, Одеса, 2007.

Дисертація присвячена підвищенню ефективності лікування хворих на сенільну макулярну дегенерацію шляхом модифікації «реваскуляризуючого» втручання із застосуванням комбінованого біотрансплантату, до складу якого входить Tutoplast «Fascia temporalis», в комплексі з медикаментозною терапією.

Встановлено, що на другий тиждень після проведення запропонованого втручання, при морфологічному дослідженні визначаються функціонально та структурно повноцінні наново утворені судини капілярного типу. Модифіковане «реваскуляризуюче» втручання із застосуванням комбінованого біотрансплантату, до складу якого входить Tutoplast «Fascia temporalis», на фоні медикаментозної терапії сприяє достовірному поліпшенню клініко-функціональних та гемодинамічних показників.

Запропоновано ефективний спосіб комплексного лікування хворих на «суху» форму сенільної макулярної дегенерації, що призводить до стабілізації патологічного процесу та дозволяє досягти підвищення зорових функцій у 78% пацієнтів з початковою стадією та у 48% пацієнтів з розвиненою стадією захворювання протягом дванадцяти місяців.

  1. На cенільну макулярну дегенерацію страждає від 20% до 40% населення у віці 50 років та старше. Одним із провідних патогенетичних механізмів розвитку сенільної макулярної дегенерації є порушення мікроциркуляції та трофічних процесів у судинній оболонці та сітківці, отже пошук патогенетично обґрунтованих методів «реваскуляризуючих» втручань, спрямованих на нормалізацію параметрів кровообігу, є актуальним завданням.

2. Розроблено модифіковане «реваскуляризуюче» втручання із застосуванням комбінованого біотрансплантату, до складу якого входить Tutoplast "Fascia temporalis" зі структурою, що сприяє спрямованому росту сполучної тканини в ході процесів репаративної регенерації, має тривалий строк біодеструкції та створює умови для проростання наново утворених повноцінних судин.

3. Результати гістоморфологічного дослідження тканин очей в експерименті показали, що застосування комбінованого біотрансплантату, до складу якого входить Tutoplast "Fascia temporalis", приводить до формування в зоні втручання ніжно волокнистої сполучної тканини з виникненням структурно та функціонально повноцінних судин капілярного типу на чотирнадцяту добу. Біоінтеграція комбінованого клаптя проходила на фоні сприятливої макрофагальної реакції, а репаративний процес в досліджуваних тканинах проходив за типом асептичного запалення зі стимуляцією васкуло– та фібрилогенеза.

4. Запропоноване модифіковане «реваскуляризуюче» втручання із застосуванням комбінованого біотрансплантату, до складу якого входить біоматеріал Tutoplast "Fascia temporalis", на фоні курсу консервативної терапії у пацієнтів на «суху» форму сенільної макулярної дегенерації сприяє достовірному підвищенню показника візометрії в початковій стадії захворювання з 0,744±0,048 до 0,844±0,053, в розвиненій стадії з 0,238±0,038 до 0,279±0,040; розширенню поля зору у пацієнтів в початковій стадії захворювання з 350,44±14,56 до 468,06±17,02, в розвиненій: з 253,90±11,56 до 350,63±12,95 та покращенню функціональної активності макулярної зони.

5. Комплексне лікування пацієнтів на «суху» форму cенільної макулярної дегенерації, що складається із модифікованого «реваскуляризуючого» втручання із застосуванням комбінованого біотрансплантату, який містить біоматеріал Tutoplast "Fascia temporalis" та медикаментозної терапії, сприяє поліпшенню гемодинамічних показників: збільшенню систолічної та діастолічної швидкості кровотоку в задніх коротких циліарних артеріях відповідно на 21% та 69%, поліпшенню доплерографічних показників індексу резистентності на 13% та індексу Стюарта на 30%; збільшенню реографічного коефіцієнта та хвилинного об’єму кровотоку в середньому на 22%.

6. Розроблене модифіковане «реваскуляризуюче» втручання із застосуванням комбінованого біотрансплантату, до складу якого входить Tutoplast «Fascia temporalis», в комплексі з медикаментозною терапією у хворих на «суху» форму сенільної макулярної дегенерації дозволяє досягти підвищення зорових функцій протягом дванадцяти місяців у 78% пацієнтів з початковою стадією та у 48% пацієнтів з розвиненою стадією захворювання.

Публікації автора:

  1. Бездітко П.А., Панченко М.В, Пахомова А.В., Алещенко І.Є., Самошина Н.В. Можливості застосування біотрансплантату Tutoplast Fascia temporalis у хірургічному лікуванні хворих з «сухою» формою сенільної макулярної дегенерації // Актуальные проблемы медицины и биологии. - 2004.- № 1. - С. 365-368.

Здобувачем проведене клінічне обстеження пацієнтів, обробка та інтерпретація отриманих результатів.

  1. Панченко Н.В., Бездітко П.А., Дурас І.Г., Савельєва А.Ю., Пахомова А.В., Федорченко М.А. Застосування «Окубракса» для профілактики запальної реакції після реваскуляризуючих операції у хворих на сенільну макулярну дегенерацію // Biomedical and Biosocial Anthropology. - 2004. – № 3. - С. 85-87.

Автором проведений аналіз клінічного спостереження хворих на cенільну макулярну дегенерацію, інтерпретація отриманих результатів.

  1. Пахомова А.В. Электронно - микроскопическое исследование тканей заднего полюса глаза после селективной реваскуляризации хориоидеи с имплантацией Tutoplast Fascia temporalis в эксперименте // Медицина сьогодні і завтра. - 2005. - № 4 - С. 21-25.

  2. Бездетко П.А., Панченко Н.В., Пахомова А.В., Лукашова О.П. Ультраструктурные особенности микрососудов, сформированных после проведения селективной реваскуляризации хориоидеи с имплантацией Tutoplast Fascia temporalis в эксперименте // Офтальмол. журн. - 2005. - № 6. - С. 54-58.

Автором проведене електронно-мікроскопічне дослідження наново утворених судин у зоні втручання.

  1. Бездетко П.А., Панченко Н.В, Пахомова А.В. Динамика морфологических изменений в зоне имплантации биоматериала Tutoplast «Fascia temporalis» // Актуальні питання медичної науки та практики: зб. наук. пр. - Запоріжжя, 2006. – Вип. 69. – Кн. 2. - С. 140-145.

Автором проведене морфологічне дослідження зони втручання в різні строки експерименту.

  1. Пахомова А.В. Клинико - функциональные результаты комплексного лечения «сухой» формы сенильной макулярной дегенерации // Український морфологічний альманах. – 2006. – Т. 4. - №4. – С. 59-62.

7. Бездітко П.А., Пахомова А.В. Вплив комплексного лікування на стан центрального зору у хворих на сенільну макулярну дегенерацію // Клінічна фармація - 2007. – Т. 11. - № 1 – С. 34-36.

Автором проведено обстеження хворих, статистично оброблено результати досліджень.

8. Пат. №74711 Україна, МПК А61В 17/00, А61 F 9/007. Спосіб реваскуляризації хоріоїдеї ока // Бездітко П.А., Панченко М.В, Пахомова А.В. Харківський державний медичний університет - № 20040403190; Заявл. 27.04.04; Опубл. 16.01.2006. - Бюл. №1. – С. 3.18.

Автором проведено обстеження пацієнтів, аналіз отриманих результатів та оформлення документації.

9. Бездетко П.А., Панченко Н.В, Пахомова А.В «Реваскуляризирующие» вмешательства в лечении возрастной макулярной дегенерации // Офтальмол. журн. - 2005. - № 2.- С. 56- 62.

Автором проведено пошук та аналіз літературних джерел, присвячений хірургічному лікуванню сенільної макулярної дегенерації. У подробиці розглянуто методики «реваскуляризуючих» втручань, патогенетичні механізми застосування біотрансплантатів.

10. Бездетко П.А., Панченко Н.В, Зубарев С.Ф., Савельева А.Ю., Дурас И.Г., Пахомова А.В., Ломанова Н.А. Динамика электрофизиологических показателей у больных с инволюционной макулодистрофией после реваскуляризирующих вмешательств // Тези II Міжнар. наук. конф. офтальмологів Причорномор’я. – Одеса, 2004. – С. 91-92.

11. Бездетко П.А., Панченко Н.В, Пахомова А.В. Перспективы повышения эффективности лечения больных с сенильной макулярной дегенерацией путем регенеративно–хирургического подхода // Матеріали III конф. Харківської обл. клін. лікарні “Роль сучасних методів діагностики в лікуванні та реабілітації хворих». - Харків, 2004. – С. 17-18.

12. Бездетко П.А., Панченко Н.В, Пахомова А.В. Особенности ведения послеоперационного периода при селективной реваскуляризации хориоидеи с имплантацией Tutoplast Fascia temporalis // Тези доп. наук. – практ. конф. з міжнародною участю «Синдром «червоного ока» в офтальмології». – Харків, 2005. - С. 15–17.

13. Бездетко П.А., Панченко Н.В, Пахомова А.В., Алещенко И.Е., Самошина Н.В. Перспективы использования биоимплантатов Tutoplast в хирургическом лечении сенильной макулярной дегенерации // Матеріали наук. – практ. конф. “Регенеративна медицина і трансплантація тканин в офтальмології”. – Москва, 2005. - С. 85–87.

14. Пахомова А.В, Бездетко П.А., Панченко Н.В. Экспериментальные аспекты селективной реваскуляризации хориоидеи с имплантацией Tutoplast Fascia temporalis // Тези ХIV Міжднар. наукового симпозіуму «Одеса–Генуя» “Дистрофічні захворювання органа зору”. – Одеса, 2005. - С. 96-97.

15. Бездетко П.А., Панченко Н.В, Пахомова А.В. Влияние селективной реваскуляризации хориоидеи на показатели энтоптических феноменов // Тези 4-го Симпозіуму з офтальмохірургії в Україні “Сучасні досягнення в хірургії переднього та заднього сегментів ока” з практичним семінаром «Жива хірургія» за участю міжнародних спеціалістів. - Київ, 2005. - С. 87-88.

16. Бездітко П.А., Панченко М.В., Пахомова А.В. Ефективність «селективної реваскуляризації» хоріоїдеї в лікуванні сенільної макулярної дегенерації // Тези доп. IV конф. Харківської обласної клінічної лікарні «Проблеми регіональної медицини». - Харків, 2005.- С. 56- 58.

17. Бездетко П.А., Панченко Н.В., Пахомова А.В. Результаты гистоморфологического исследования тканей заднего полюса глаза после проведения «селективной реваскуляризации» хориоидеи с имплантацией Tutoplast «Fascia temporalis» // Тези доп. IV конф. Харківської обласної клінічної лікарні «Проблеми регіональної медицини». - Харків, 2005. - С. 16-18.

18. Бездетко П.А., Пахомова А.В. Критерии выбора биоматериала для хирургического лечения сенильной макулярной дегенерации // Тези доп. IV конф. Харківської обласної клінічної лікарні «Проблеми регіональної медицини». - Харків, 2005. - С. 18-20.

19. Бездетко П.А., Панченко Н.В., Пахомова А.В. Функциональные результаты применения Окювайт Лютеина в комплексном лечении больных с центральной дегенерацией сетчатки // Тези доп. наук. - практ. конф. «Фармакотерапія в офтальмопедіатрії». - Харків, 2006. - С. 46-50.

20. Пахомова А.В. Преимущества применения селективной «реваскуляризации» хориоидеи с имплантацией Tutoplast «Fascia temporalis» // Тези доп. наук. - практ. конф. молодих науковців офтальмологів «Сучасні аспекти судинних і дистрофічних захворювань органа зору». - Харків, 2006. - С. 91-93.

21. Пахомова А.В. Особенности применения биоимплантата Tutoplast «Fascia temporalis» в «реваскуляризирующих» вмешательствах // Матеріали ХI з’їзду офтальмологів України. - Одеса, 2006. - С. 90-91.

22. Бездітко П.А., Пахомова А.В. Сучасні підходи в лікуванні сенільних макулярних дегенерацій // Тези доп. ХІ Конгресу Світової федерації українських лікарських товариств. - Полтава-Київ-Чикаго, 2006. - С. 440.

23. Бездетко П.А., Дурас И.Г., Пахомова А.В., Крамаренко И.А. Влияние «селективной реваскуляризации» хориоидеи на гемодинамические показатели // Матеріали V ювілейної конф., присвяченої 110-річчю Харківської обласної клінічної лікарні. - Харків, 2006. - С. 9-10.

24. Пахомова А.В. Оценка эффективности «селективной реваскуляризации» хориоидеи в комплексном лечении сенильной макулярной дегенерации // Матеріали V ювілейної конф., присвяченої 110-річчю Харківської обласної клінічної лікарні. - Харків, 2006. - С. 51.