Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Офтальмологія


Тітяніченко Ірина Володимирівна. Ефективність флебодекомпресії в комплексному лікуванні хворих на тромбоз ретинальних вен та ексудативну форму інволюційної центральної хоріоретинальної дистрофії: дисертація канд. мед. наук: 14.01.18 / Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова АМН України. - О., 2003.



Анотація до роботи:

Тітяніченко І.В. Ефективність флебодекомпресії в комплексному лікуванні хворих на тромбоз ретинальних вен та ексудативну форму інволюційної центральної хоріоретинальної дистрофії. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – очні хвороби. – Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова АМН України. Одеса, 2003.

Дисертація присвячена підвищенню ефективності комплексного лікування хворих на ішемічний тромбоз ретинальних вен і ексудативну форму інволюційної центральної хоріоретинальної дистрофії шляхом обґрунтованого застосування флебодекомпресії з кріосклероаплікацією.

Експериментально доведено, що флебодекомпресія сприяє зменшенню набряку та розсмоктуванню крововиливів у сітківку та судинну оболонку. В клінічних дослідженнях вивчено вплив декомпресії з кріосклероаплікацією на клінічний стан та зорові функції.

Вперше на підставі дослідження функціонального стану органу зору у 245 хворих (270 очей) із набряково-геморагічними змінами в очах встановлено залежність покращення гостроти зору від регіонарної гемодинаміки. Визначено стійкість результатів лікування хворих на тромбоз ретинальних вен протягом 12 міс, а на ексудативну форму інволюційної центральної хоріоретинальної дистрофії – протягом 6 міс.

  1. Неухильне зростання кількості загальних судинних захворювань, на тлі яких виникають тромбоз ретинальних вен та ексудативна форма інволюційної центральної хоріоретинальної дистрофії (складаючи до 28% від усієї інвалідизуючої очної патології, призводячи до сліпоти в 2,6% випадків), та недостатня ефективність їх лікування свідчать про те, що розробка і впровадження нових, більш ефективних методів лікування цієї патології має медико-соціальне значення.

  2. Запропоновано нову хірургічну методику декомпресії латеральних вортикозних вен за рахунок удосконалення існуючої застосуванням кріосклероаплікації.

  3. Експериментально-клінічними дослідженнями визначено оптимальні параметри кріосклероаплікації (9 с при температурі –70С) та доведено можливість застосування її як складової частини операції флебодекомпресії в лікуванні хворих на тромбоз ретинальних вен, ексудативну форму інволюційної центральної хоріоретинальної дистрофії.

  4. Розроблений хірургічний спосіб флебодекомпресії з кріосклероаплікацією, застосованний на тлі традиційного медикаментозного лікування підвищує його ефективність по гостроті зору у хворих на тромбоз ретинальних вен з 62,5% до 89% і на ексудативну форму інволюційної центральної хоріоретинальної дистрофії – з 40% до 72%.

  5. У післяопераційному періоді відзначено підвищення функціональної активності пігментного епітелію сітківки у хворих на тромбоз центральної вени сітківки та ексудативну форму інволюційної центральної хоріоретинальної дистрофії на 14%, на тромбоз артеріовенозних аркад – на 20%.

  6. Встановлено, що операція флебодекомпресії з кріосклероаплікацією відновлює порушене кровопостачання ока у хворих на тромбоз ретинальних вен на 32%, а у хворих на ексудативну форму інволюційної центральної хоріоретинальної дистрофії – на 16%, що можна розглядати як провідний механізм покращення зорових функцій.

  7. Запропонований простий у виконанні новий спосіб лікування призводить до стабілізації зорових функцій у хворих на тромбоз ретинальних вен та ексудативну форму інволюційної центральної хоріоретинальної дистрофії протягом 12 та 6 міс відповідно, що дозволяє рекомендувати впровадження в практичну офтальмологію.

Публікації автора:

  1. Бездетко П.А., Титяниченко И.В. Флебодекомпрессионные вмешательства в комплексном лечении тромбозов центральной вены сетчатки и артериовенозных аркад // Експериментальна і клінічна медицина. 1999. № 4.С.8587. (Самостійно провела лікування хворих на тромбоз ретинальних вен методом флебодекомпресії, функціональні дослідження, узагальнила досвід застосування даної методики).

  2. Титяниченко И.В. Применение флебодекомпрессионных вмешательств при кровоизлияниях в макулярную область – эффективный метод профилактики снижения зрения и слепоты, сохранения зрительных функций глаза // Вестник гигиены и эпидемиологии. Донецк, 2000. Т.4.№ 1.С.114116.

  3. Бездетко П.А., Титяниченко И.В. Результаты хирургического лечения экссудативной формы инволюционной центральной хориоретинальной дистрофии // Український медичний альманах № 6.2000.С.2427. (Власноруч провела хірургічне лікування хворих, а також оцінку отриманих результатів).

  4. Бездетко П.А., Титяниченко И.В. Эффективность флебодекомпрессионных вмешательств в лечении тромбозов ретинальных вен // Офтальмол. журн.2001.№ 4.С.5154. (Самостійно провела лікування хворих на тромбоз ретинальних вен та оцінила ефективність втручання).

  5. Бездетко П.А., Титяниченко И.В. Теоретическое обоснование применения флебодекомпрессионных вмешательств в лечении сосудистой патологии органа зрения // Офтальмол. журн. – 2001. № 5. – С.6366. (Використовуючи літературні дані, самостійно провела теоретичне обґрунтування можливості та доцільності виконання декомпресійних втручань на вортикозних венах у хворих із судинними захворюваннями органу зору).

  6. Бездітко П.А., Тітяніченко І.В. Флебодекомпресійні втручання в лікуванні судинної патології органу зору // Одеський медичний журнал, № 3 (65).2001.С.3540. (Самостійно провела лікування хворих).

  7. Дёмин Ю.А., Титяниченко И.В. Патоморфологическое обоснование операции декомпрессии вортикозных вен // Медицина сегодня и завтра.2001.№ 3.С.130131 (Самостійно виконувала декомпресію на очах кролів, самостійно готувала матеріал для морфологічного дослідження).

  8. Патент 37386А Україна 6A61F9/00. Спосіб хірургічного лікування судинних захворювань ока / Бездітко П.А., Тітяніченко І.В. (Україна).№ 98073566; Заявл. 07.07.1998; Опубл. 15.05.2001; Промислова власність. Офіційний бюлетень № 4 (друга частина).С.1.48. (Розробила методику хірургічного лікування судинних захворювань ока та провела випробування на практиці).

  9. Бездетко П.А., Соболева И.А., Титяниченко И.А. Флебодекомпрессионные вмешательства в лечении сосудистой патологии органа зрения // Тези доповідей IV Міжнародної конференції з офтальмології. Київ, 1998.С.143144. (Самостійно виконувала загальноприйняті офтальмологічні та функціональні дослідження).

  10. Бездетко П.А., Титяниченко И.В. Применение флебодекомпрессионных вмешательств в лечении сосудистой патологии органа зрения // Тези доповідей II Українсько-Польської конференції з офтальмології. – Київ-Трускавець, 1999. – С.150151. (Особисто провела оцінку отриманих показників та аналіз дослідження).

  1. Бездетко П.А., Титяниченко И.В. Эффективность применения флебодеструктивных и флебодекомпрессионных вмешательств в лечении сосудистой патологии органа зрения // Тези доповідей наукової конференції офтальмологів, присвяченої 125-річчю з дня народження академіка В.П. Філатова. Одеса: Астропринт, 2000.С.270271. (Самостійно співставила ефективність флебодеструктивних та флебодекомпресійних втручань із традиційною медикаментозною терапією).

  2. Титяниченко И.В. Новые подходы к лечению больных с тромбозом центральной вены сетчатки и ее ветвей // Матеріали науково-практичної конференції молодих вчених Харківської медичної академії післядипломної освіти “Нові технології в медицині”.Харків, 2000.С.2425.

  3. Тітяніченко І.В. Перспективи застосування декомпресійних утручань на вортикозних венах в лікуванні судинної патології органу зору // Тези доповідей конференції молодих вчених Харківського державного медичного університету. Частина III. Харків, 2001.С.3334.

  4. Бездітко П.А., Тітяніченко І.В., Лимар І.Л., Стрілець О.І. До механізму дії флебодекомпресійних втручань // Тези доповідей XII міжнародного симпозіуму Одеса – Генуя “Хірургічне та медикаментозне відновлення зору”. Одеса, 2001. С.910 (Самостійно сформулювала механізм дії флебодекомпресії).

  5. Тітяніченко І.В. Нові можливості застосування декомпресійних втручань в офтальмології // Матеріали науково-практичної конференції “Ліки – людині”. Харків, 2001.С.28.

  6. Бездітко П.А., Тітяніченко І.В., Жидков О.Д., Омельяненко А.В. Вплив декомпресійних втручань на гемодинамічні показники у хворих на тромбоз ретинальних вен // Тези доповідей X з'їзду офтальмологів України. Одеса, 2002. С.119120. (Самостійно зробила висновки щодо впливу декомпресії на гемодинамічні показники).

  7. Тітяніченко І.В., Козинець М.І. Клінічна ефективність і перспективи застосування декомпресійних втручань на вортикозних венах // Матеріали підсумкової наукової конференції молодих учених Харківської медичної академії післядипломної освіти. Харків, 2002.С. 56. (Особисто набрала і обробила клінічний матеріал, провела операції, зробила підсумки).