Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Філологічні науки / Література зарубіжних країн


Пікун Леся Василівна. Дзеркальна гра набутками культури: романтична та постмодерністська модель (на матеріалі романів М.Шеллі "Франкенштейн, або Сучасний Прометей" і П.Зюскінда "Парфуми. Історія одного вбивці") : дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Київський національний лінгвістичний ун-т. - К., 2006.



Анотація до роботи:

Пікун Л.В. Дзеркальна гра набутками культури: романтична та постмодерністська модель (на матеріалі романів М.Шеллі “Франкенштейн, або Сучасний Прометей” і П.Зюскінда “Парфуми. Історія одного вбивці”). – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за спеціальністю 10.01.04 – література зарубіжних країн. – Київський національний лінгвістичний університет, Київ, 2006.

У дисертації вперше в українському літературознавстві використовується феномен “дзеркальної гри” як аналітичний інструментарій і досліджуються романтична та постмодерністська моделі реалізації дзеркальної гри культурними набутками. Це уможливило нове прочитання романів М.Шеллі “Франкенштейн, або Сучасний Прометей” і П.Зюскінда “Парфуми. Історія одного вбивці”, а також розкрило сутність феномену гри в межах романтичної та постмодерністської традиції.

У дисертації досліджується організація та конкретне втілення дзеркальної гри набутками культури у романах М.Шеллі “Франкенштейн” і П.Зюскінда “Парфуми”. У роботі окреслюються загальні риси романтизму та постмодернізму, які утворюють певний сценарій гри і систему ролей. Автор дисертації акцентує увагу на дзеркально-ігровій діяльності учасників гри, яка у романтизмі та постмодернізмі пов’язана зі зміною структури особистості, індивідуалізацією механізмів, що кодують інформацію. У дослідженні виокремлюються відмінності дзеркальних механізмів у ігрових моделях літератури романтизму і постмодернізму. Крім дублювання, енантіосемії, оманливості, розтягування романтичного дзеркала, зазначається, що постмодерністське дзеркало набуває здатності конструювати структуру, завдяки цьому на ігровому просторі роману “Парфуми” створюється різнорівнева фікція, в якій читачу надається головна роль. У дослідженні дзеркальна гра спостерігається на рівні змісту, образної системи, сюжету, композиції, стилю, жанру, наративної сторони романів М.Шеллі “Франкенштейн” і П.Зюскінда “Парфуми”.

Публікації автора:

  1. Своєрідність реалізації гри у романтичному напрямі // Наука і сучасність: зб. наук. пр. національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова. – К.: НПУ імені М.П.Драгоманова, 2004. – Т.ХLV. – С. 197-205

  2. Літературна дзеркальна гра набутками культури // Слово і час. – 2004. – № 7. – С. 61-66.

  3. Дзеркальна гра набутками культури як явище літератури постмодернізму // Слово і час. – 2005. – № 11. – С. 40-47.

Додаткові публікації:

  1. Творець та його творіння в літературі романтизму та постмодернізму // Мови у відкритому суспільстві. – Матеріали ІІІ Регіональній науково-практичної конференції (Чернігів, 16 квітня 2002 р.). – Чернігів: РВЦ ЧДПУ імені Т.Г.Шевченка. – 2003. – С. 57-64.

  2. Романтична літературна гра як явище емоційної комунікації між гравцями – автором твору і читачем // Мови у відкритому суспільстві. – Матеріали V Регіональній науково-практичної конференції (Чернігів, 24-25 вересня 2002 р.). – Чернігів: РВЦ ЧДПУ імені Т.Г.Шевченка. – 2004. – С. 41-43.