Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Кардіологія


Іваницька Лілія Миколаївна. Диференційний вибір і обгрунтування довготривалого лікування ревматичних запальних хвороб суглобів на основі інгібіторів ЦОГ-2. : Дис... канд. наук: 14.01.11 - 2002.



Анотація до роботи:

Іваницька Л.М. Диференційний вибір і обгрунтування довготривалого лікування ревматичних запальних хвороб суглобів на основі інгібіторів ЦОГ-2. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.12 - ревматологія. – Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України, Київ, 2002.

Дисертація присвячена проблемі довготривалого лікування ревматоїдного артриту та остеоартрозу з застосуванням селективних і не селективних інгібіторів ЦОГ-2.

Метою дослідження було на основі порівняльного аналізу впливу різних представників НПЗП на клінічні прояви РА і ОА та частоти розвитку побічних явищ підвищити ефективність та безпечність комплексного лікування хворих шляхом довготривалого застосування селективного інгібітора ЦОГ-2 мелоксикаму.

При порівняльному аналізі з неселективними інгібіторами ЦОГ-2 диклофенаком та флурбіпрофеном встановлено, що селективний інгібітор ЦОГ-2 мелоксикам має кращий профіль безпечності та не поступається в ефективності диклофенаку і дещо перевищує флурбіпрофен при 12-ти місячному лікуванні. Гастродуоденопатії на тлі прийому мелоксикаму виникають в середньому на 3 місяці пізніше лише у 11,7% хворих на РА і у 9,7% хворих на ОА, при застосуванні диклофенаку - відповідно у 26,6% і 33,2%, флурбіпрофену - у 46,6% і 39,9% хворих. В першу чергу мелоксикам показаний хворим, що мають фактори ризику ерозивно-виразкових уражень шлунково-кишкового тракту. При виникненні гастропатій внаслідок прийому неселективних НПЗП рекомендується подальше застосування селективних інгібіторів ЦОГ-2, зокрема мелоксикаму.

Доведено високу інформативність комп”ютерної термографії суглобів в кількісній оцінці протизапального ефекту НПЗП при довготривалому лікуванні.

1. На підставі 12-місячного моніторингу ефективності та безпечності терапії мелоксикамом і традиційними НПЗП обгрунтовано доцільність та тактику застосування селективних інгібіторів ЦОГ-2 для довготривалого лікування хворих на РА і ОА.

2. За клінічними та лабораторно-інструментальними показниками мелоксикам виявляє високу терапевтичну ефективність при довготривалому лікуванні РА (86,2% хворих) і ОА (90,2% хворих).

3. У хворих на РА і ОА клінічна ефективність мелоксикаму в цілому не відрізняється від ефективності диклофенаку і перевищує ефективність флурбіпрофену.

4.Тривале лікування мелоксикамом є значно безпечнішим порівняно з неселективними НПЗП стосовно гастроінтестинальної системи: гастродуоденопатії на тлі прийому мелоксикаму виникають в середньому на 3 місяці пізніше лише у 11,7% хворих на РА і у 9,7% хворих на ОА, а при застосуванні диклофенаку – відповідно у 26,6% і 33,2%, флурбіпрофену - у 46,6% і 39,9% . В половині випадків індуковані неселективними НПЗП гастродуоденопатії виникають вперше, а мелоксикам лише загострює хронічні гастродуоденити і виразкову хворобу.

5. Комп”ютерна термографія суглобів є інформативним методом об”єктивного контролю ефективності протизапальної терапії, що підтверджується наявністю кореляційної залежності між кількістю гарячих точок гістограм і величинами ШОЕ (r=0,62), С-реактивного білка (r = 0,51), суглобового (r = 0,61) і запального (r = 0,68) індексів у хворих на РА та кількістю гарячих точок і величинами больового (r = 0,48) і запального (r = 0,55) індексів у хворих на ОА.

Публікації автора:

1.Коваленко В.М., Шуба Н.М., Іваницька Л.М. Порівняльна оцінка нестероїдних протизапальних препаратів при довготривалому застосуванні у хворих

з ревматичними хворобами суглобів. // Збірник наукових праць співробітників КМАПО ім. П.Л.Шупика. - 2000. - Вип. 9, кн.4. - С. 911-919.

Автором самостійно визначена мета та завдання дослідження проаналізована наукова література та зроблений патентно-інформаційний пошук з проблеми, що вивчалась. Самостійно проводила клінічне обстеження 36 пацієнтів з остеоартрозом кульшових та колінних суглобів та 30 пацієнтів з ревматоїдним артритом. Готувала статтю до друку.

2. Коваленко В.Н, Шуба Н.М., Клубова А.Ф., Иваницкая Л.Н., Оценка переносимости препарата “Флугалин” больными ревматическими заболеваниями суставов при длительном применении. // Буковинський медичний вісник. - 1999., Т. 3, - №4.- С. 64-68.

Автором самостійно обстежені хворі вказаного профілю з визначенням функціональних та клінічних індексів, ступеню функціональної недостатності суглобів, сформовані групи пацієнтів. Зроблена статистична обробка результатів дослідження. Підготовка до друку.

3. Иваницкая Л.Н. Результаты длительного мониторинга больных с ревматоидным артритом и остеоартрозом. // Український ревматологічний журнал. - 2000. - №2. – С. 45-47.

4. Іваницька Л.М. Роль нестероїдних протизапальних засобів у довготривалій комплексній терапії ревматоїдного артриту. // Буковинський медичний вісник. - 2000. - Т.4, №4. - С. 40 - 44.

5. Шуба Н.М., Іваницька Л.М., Борткевич О.П., Галицька А.К., Шолохова Л.Б. Нестероїдні протизапальні препарати при довготривалому застосуванні у хворих з ревматичними хворобами суглобів: Порівняльна оцінка ефективності та безпечності. // Врачебная практика. - 2000. - №4. - С. 10-15.

Особисто автором обстежено 36 пацієнтів з ОА і 30 пацієнтів з РА з заповненням протоколів артрологічного статусу, де відображалась динаміка перебігу захворювання. Підготовка статті до друку.

6. Коваленко В.Н, Галицкая А.К., Иваницкая Л.Н. Опыт применения препарата “Мовалис” у больных остеоартрозом. // Український медичний часопис.- 1998.- № 4/6. VII-VIII.- С. 105 - 110.

Особисто автором сформовані основні та контрольні групи дослідження, визначені критерії включення і виключення з дослідження, визначались больовий, суглобовий та запальний індекси, оцінка руху в 12-ти основних суглобах. Проводилась статистична обробка матеріалу, готувала статтю до друку.

7. Коваленко В.Н, Шуба Н.М., Галицкая А.К., Иваницкая Л.Н., Ясинская

В. А., Оценка эффективности нового нестероидного препарата мелоксикам при остеоартрозе. // Український кардіологічний журнал. - 1999. - №4.- С. 57- 60.

Особисто автором проводився патентно-інформаційний пошук з даної проблеми. Клінічно обстежено 39 хворих з остеоартрозом. Визначалась динаміка

клініко-лабораторних показників, САЗ, обвод суглобів протягом 6-ти місяців дослідження. Підготовка до друку.

8. Коваленко В.М., Шуба Н.М., Романюк С.І.., Іваницька Л.М., Ясінська В.А., Гречинська Д.А. Нові підходи до лікування остеоартрозу з реактивним синовітом. // Ліки України. - 2000. - №4 (33). - С. 50-51.

Автором самостійно проведено роботу з оцінки ефективності препарату нової генерації системної ензимотерапії – флогензиму в лікуванні хворих на остеоартроз з синовітом. Проведено лікування 20-ти хворих основної групи і 11-ти контрольної групи. Проводила статистичну обробку клініко-лабораторних даних. Підготовка до друку.

9. Галицкая А.К., Гайсенко А.В., Иваницкая Л.Н. Теоретические предпосылки и клиническое применение препарата“ Мовалис” у больных остеоартрозом. // Матеріали XIV з”їзду терапевтів України.-К.-1998. – С. 571-572.

Автором самостійно проведено клінічне обстеження 30 хворих з ОА основної групи і 18 хворих на ОА контрольної групи. Проведена оцінка стану суглобів з урахуванням болю в спокої та при рухах, об”єму рухів, пальпаторної болючості, швидкості проходження 15 метрів, ВШБ, наявність побічних ефектів. Підготувала статтю до друку.

10. Шуба Н.М., Ясінська В.А., Іваницька Л.М. // Оцінка ефективності застосування нового хондропротекторного препарату ГіалганТ для лікування хворих на остеоартроз і його віддалені результати. // Збірник наукових праць співробітників КМАПО ім. П.Л.Шупика. - 2000. - Вип.9, кн.ІІІ. - С.188-191.

Автором особисто проводилось формування основної та контрольної груп, обстеження хворих загальноприйнятими клініко-лабораторними та інструментальними методами. Проводила статистичну обробку. Підготовка до друку.

11. Коваленко В.Н, Шуба Н.М., Казимирко В.К., Иваницкая Л.Н., Ясинская В. А., Силантьева Т. С. Лущицов В.Н., Гречинская Д.А. Результаты комплексного лечения остеоартроза у больных с избыточной массой тела. // Буковинський медичний вісник.- 2000.- №1, том 4. - С. 53-58.

Автором самостійно проведено збір клінічного матеріалу, обстежено 42 хворих з первинним остеоартрозом. Визначався індекс маси тіла, об”єм рухів в суглобах при допомозі гоніометра, суглобовий, запальний та болючий індекси в балах, з урахуванням коефіцієнта Лансбурі, визначалась також ВШБ, оцінка САЗ. Проводила

статистичну обробку матеріалу, готувала статтю до друку.

12. Коваленко В.М., Шуба Н.М., Ясінська В.А., Іваницька Л.М. Використання “Ревмогелю” при лікуванні хворих з ревматичними запальними хворобами суглобів. // Тези наукових доповідей “ Нові напрямки профілактики, діагностики та лікування серцево-судинних захворювань” . – Київ. - 1998. - С. 211-212.

Особисто автором обстежено 10 хворих з РА та 10 хворих з ОА з застосуванням локальної терапії, визначались всі клініко – лабораторні показники та індекси по суглобовому протоколу. Підготовка тезів до друку.

13. Коваленко В.М., Шуба Н.М., Іваницька Л.М. Оцінка ефективності інгібіторів циклооксигенази в лікуванні хворих з ревматичними запальними хворобами суглобів. // Тези XIV з”їзду терапевтів України. - Київ.- 1998. - С. 84.

Автором особисто проводився збір клінічного матеріалу (30 хворих з РА та 20 з ОА), спостереження за даною категорією хворих на протязі 3-х місяців. Статистична обробка даних.

14. Шуба Н.М., Гречинська Д.А., Лущіцов В.М., Іваницька Л.М., Ясінська В.А. Безпечність та ефективність застосування мелоксикаму у ревматологічних хворих. // Матеріали української науково-практичної конференції “Сучасні проблеми кардіології та ревматології - від гіпотез до фактів”. – Київ, 2001. - С. 173.

Автором самостійно визначена мета і завдання дослідження, проведений збір сучасних літературних даних, самостійно обстежувала хворих на РА та ОА, спостерігала впродовж 6-ти місяців за хворими на ОА, та впродовж 12-ти місяців за хворими на РА. Підготувала тези до друку.

15. Шуба Н.М., Царенок М.Н., Иваницкая Л.Н., Аничкина А.В., Константинова Л. В., Оценка эффективности применения “Фастум-гель” для лечения больных воспалительными заболеваниями суставов. // Материалы ІІ национального конгресса ревматологов .- Київ. -1997. - С. 108.

Автором особисто обстежено 20 хворих з ревматичними запальними захворюваннями суглобів. Оцінювала ефективність лікування на основі клінічних, клініко-лабораторних методів дослідження. В частини хворих проводила застосування “Фастум-гелю” з фонофорезом. Проводила статистичну обробку даних.

16. Галицька А.К., Іваницька Л.М., Аничкіна Г.В. Досвід використання препарату ZEEL-T” у хворих з дегенеративними захворюваннями суглобів. // Матеріали науково-практичної конференції ”Сучасні проблеми кардіології та ревматології” - Київ.-1998.- С. 129-130.

Автором особисто проведено формування основної та контрольної груп. Оцінка динаміки клініко-лабораторних показників, наявність побічних ефектів. Підготовка тезів до друку.

17. Шуба Н.М., Іваницька Л.М., Баглій Ю.В., Силантьєва Т.С., Гречинська Д.А. Результати довготривалого моніторингу хворих на рематоїдний артрит за даними комп”ютерної термографії. // Матеріали III Національного конгресу ревматологів України .- Київ .- 2001.- С. 37.

Автором особисто проведений відбір хворих для термографічного дослідження, формування груп, проводилось клінічне обстеження хворих, статистична обробка матеріалу, підготовка тезів до друку.

18. Шуба Н.М., Казимирко В.К., Борткевич О.П., Галицька А.К., Іваницька Л.М. Нестероїдні протизапальні препарати при довготривалому застосуванні у пацієнтів з ревматичними хворобами суглобів: порівняльна оцінка ефективності та безпеки. // Матеріали III Національного конгресу ревматологів України.- Київ .- 2001.- С. 37.

Автором особисто проведено клінічне обстеження хворих на ОА і РА. Відбір хворих для денситометричного дослідження, співставлення однорідних груп, фіксування в протоколі артрологічного статусу необхідних клініко-лабораторних даних. Підготовка тезів до друку.