Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Автоматизація технологічних процесів


Соболевський Віктор Юрійович. Дослідження технологічних процессів та створення автоматизованих систем оптимізації зернопідготовки на млинах. : Дис... канд. наук: 05.13.07 - 2008.



Анотація до роботи:

Соболевський В.Ю. Дослідження технологічних процесів та створення автоматизованих систем оптимізації зернопідготовки на млинах. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.07 – автоматизація процесів керування. – Державна Науково - виробнича корпорація “Київський інститут автоматики”. – Київ, 2008.

В дисертації досліджуються процеси формування помельної суміші та гідротермічної обробки зерна для оптимізації зернопідготовки на млинах.

Створена модель формування помельної суміші за визначальними показниками якості зерна при мінімізації вартості суміші, досліджені нові методи багатокомпонентного дозування для систем формування зернової суміші, розроблені автоматизовані системи керування процесом.

Вдосконалена модель процесу гідротермічної обробки зерна, ідентифіковані параметри моделі з вихідними показниками по міцності зерна і виходу круподунстових продуктів, досліджені технологічні схеми зволоження з машинами для миття і мокрого лущення зерна і розроблені автоматизовані системи керування процесом гідротермічної обробки зерна.

Розроблені системи впроваджені на зернопереробних підприємствах.

1. В структурі зернопереробки технологічний процес підготовки зерна до помелу визначає основні техніко-економічні показники всього процесу переробки зерна – вихід борошна та його собівартість. Визначальний вплив на техніко-економічні показники переробки здійснюють процеси формування помельної суміші та гідротермічної обробки зерна.

2. Як засвідчує аналіз процесу зернопідготовки та систем керування процесом, проблемні задачі по ефективному використанню зернових ресурсів і оптимізації процесу залишаються не розвязаними і їх розвязання потребує теоретичних і експериментальних досліджень для створення моделі розрахунку помельної суміші, нових методів багатокомпонентного дозування на основі сучасних тензовимірювальних і компютерних технологій обробки інформації і керування, ідентифікації параметрів моделі гідротермічної обробки зерна та розробки автоматизованих систем керування процесами.

3. На основі методів оптимального керування і аналізу показників якості зерна створена модель розрахунку помельної суміші за визначальними показниками якості зерна при мінімізації вартості помельної суміші; визначальними показниками якості визначені кількість і якість клейковини та число падіння, а інші показники (вологість, зольність, скловидність, натура, смітні домішки) розглядаються як другорядні при формуванні помельної суміші з причин стабілізації в процесі гідротермічної обробки зерна (вологість), встановлення режимів гідротермічної обробки (скловидність), обмежень стандартами на зерно і схемами сортових помелів (зольність, натура), реалізації розвинутих схем зерноочистки (домішки).

4. На основі сучасних технологій тензовимірювальної техніки і компютерної обробки інформації та керування досліджені нові методи багатокомпонентного дозування зерна при формуванні помельної суміші, які дозволяють створювати принципово нові системи багатокомпонентного дозування з загальним ваговимірювальним пристроєм.

5. На основі методів теорії лінійних систем виконані дослідження процесу гідротермічної обробки зерна,визначена модель процесу з вихідними параметрами по міцності зерна і виходу круподунстових продуктів дертяних систем, проведена ідентифікація параметрів моделі.

6. Проаналізовані основні неконтрольовані збурення на процес гідротермічної обробки зерна, перш за все, для технологічних схем з машинами для миття та мокрого лущення зерна, показана необхідність контрольованості та керованості процесів миття та мокрого лущення.

7. Експериментальними дослідженнями підтверджені теоретичні положення запропонованих нових методів багатокомпонентного дозування з загальним ваговимірювальним пристроєм на основі контролю сумарної маси зерна і ідентифікації живильника по тривалості зміни маси на збірному конвеєрі або встановленням фіксованих швидкостей збірного конвеєра.

8. Досліджені основні технологічні схеми зволоження зерна, показано, що застосування машин для миття призводить до порушення вимог до зволоження, а застосування машин мокрого лущення забезпечує виконання вимог до зволоження, проте неконтрольованість і некерованість подачі води в машину вносять значні збурення на процес зволоження, для компенсації яких необхідно розробляти нові системи керування процесом зволоження.

9. Розроблені автоматизовані системи розрахунку і формування помельної суміші за визначальними показниками якості зерна при мінімізації вартості помельної суміші та гідротермічної обробки зерна з забезпеченням контролю основного збурення від машин мокрого лущення.

Система гідротермічної обробки зерна забезпечує стабілізацію вологості з похибкою ± 0,1%, що призводить до збільшення виходу борошна вищого гатунку на 1%. Економічний ефект від впровадження системи на млині продуктивністю 250 т/добу складає 915,3 тис. грн. Система впроваджена на млинах Кролівецького, Оленівського комбінатів хлібопродуктів та ЗАТ «Київ-млин».

Публікації автора:

1. Автоматизовані системи контролю і керування процесами

зернопереробки на млинах /Горбенко В.М., Денисенко В.М., Рюмшин М.О. Соболевський В.Ю. /. - К.: Техніка, 2005.- 188 с.

2. . Горбенко В. Денисенко В., Соболевський В. Автоматизовані системи для формування помельної суміші. Оптимальне вирішення //Зерно і хліб. – 2005. - №1. - С. 46 - 47.

3. Соболевський В.Ю., Горбенко В.М., Денисенко В.М. Автоматизовані системи формування помельної суміші //Автоматизація виробничих процесів.- 2004. №2. - С. 25 - 34.

4. Соболевський В.Ю., Горбенко В.М., Денисенко В.М., Согін А.Є., Калита Ю.О. Зернопідготовка як обєкт автоматизованого керування // Автоматизація виробничих процесів. – 2005. №2 - С.38 - 42.

5. Соболевський В., Горбенко В., Денисенко В. Холодне, гаряче й швидкісне кондиціювання зерна // Зерно і хліб.- 2007. - №3, - С.31 - 33.

6. Соболевський В., Горбенко В., Кузнецова К. Ігноруємо ми й досі мікронізацію зернових //Зерно і хліб. – 2005. -№ 2. - С. 16 - 17.

7. Богаенко И., Горбенко В., Соболевский В. и др. Измерение расхода

муки и отрубей с помощью бункерных (проходных) весов //Автоматизація виробничих процесів.- 2005.- №2. С. - 145-149.

8. Соболевський В., Горбенко В., Денисенко В. Багатокомпонентні сипкі суміші тепер можна готувати в автоматизованих модулях //Зерно і хліб.-2007.-№4.-С.27.