1. Виконано аналіз сучасного стану і перспективи розвитку систем технічного діагностування телекомунікаційних каналів і вимог до них.
2. Розроблено й обґрунтовані ПЕ НІС, які засновані на ієрархічному представленні моделей НІС і СТД-ТК.
3. Розроблено аналітичні розрахункові співвідношення для визначення значень ПЕ НІС в залежності від показників інтенсивностей помилок і відмов ТК НІС. Вимір і обробка показників помилок і відмов ТК є невід'ємною функцією сучасних і перспективних НІС.
4. Розроблено критерій і оптимизаційні процедури, які дозволяють визначати технологічні параметри СТД-ТК, що забезпечують максимальну ефективність застосування алгоритмів діагностування ТК НІС.
5. Розроблено граф-модель ТП діагностування ТК, що описує процес інформаційної взаємодії між об'єктом діагностування ОД і засобами діагностування. Вивчення граф-моделі дозволяє визначити склад і розташування пристроїв подачі і прийому діагностичної інформації, та обсяг діагностичної інформації, що циркулює в НІС при виконанні ТП діагностування ТК НІС.
6. На основі інформаційної моделі ТП діагностування ТК НІС впроваджено поняття діагностичного стробу і визначено розрахункові співвідношення, що дозволяють оцінювати діагностичну надмірність у НІС і щільність діагностичної інформації ТК. Варіації величин діагностичної надмірності і щільності покладені в основу розрахункових оптимизаційних процедур.
7. Проведено експериментальні дослідження з визначенням точності й ефективності розроблених схем, процедур і алгоритмів. Експериментально отримано і досліджено оптимальні параметри діагностичних стробів для різних умов експлуатації НІС: зміна інтенсивностей помилок і відмов ТК, потоку вхідних заявок і звільнення ТК, розмірів інформаційних пакетів і різних типів топологій мережі.
8. На основі отриманих результатів розроблено практичні рекомендації для побудови оптимальних алгоритмів діагностування ТК НІС і інженерні методики розрахунку оптимальних параметрів діагностичних стробів при заданих значеннях ПЕ НІС.
Результати дослідження використовуються в навчальному процесі на кафедрі телекомунікаційних систем і на виробництві, що підтверджується відповідними актами впровадження результатів НДР.
Для моделювання ТК НІС, а також для завдання оптимізації розроблено пакети прикладних програм, виконані мовою Бейсика і пакетах ПЗ "MathCAD" і "Excel". Результати дисертаційного дослідження покладено в основу матеріалів з підготовки до видання нового навчального посібника з діагностування телекомунікаційних систем, який планується до видання під керівництвом д.т.н., проф. В.О. Ігнатова.
|