Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Державне управління / Механізми державного управління


51. Педченко Тимур Вікторович. Державне управління системою охорони здоров'я на засадах загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування: дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / Національна академія державного управління при Президентові України. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Педченко Т.В. Державне управління системою охорони здоров’я на засадах загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління за спеціальністю 25.00.02 – механізми державного управління. – Національна академія державного управління при Президентові України. – Київ, 2004.

У дисертації висвітлені питання управління системою охорони здоров’я України на засадах загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування.

Автор наголошує, що основою державної політики в охороні здоров’я України повинна бути соціальна політика, яка базується на оцінці ризиків здоров’я населення, що дає можливість визначити напрями державних гарантій, аналізує моделі медичного страхування, які існують у світі, та проекти законодавчих актів, що стосуються запровадження загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування і були розглянуті Верховною Радою України.

Обгрунтовано необхідність уведення в Україні саме загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування як складової низки державних актів із загальнообов’язкового соціального страхування.

У дисертації надано теоретичне узагальнення і нове вирішення актуального для України завдання впровадження загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування та ролі державного управління в цьому процесі. Одержані в ході виконаного дослідження результати підтверджують гіпотезу, покладену в його основу, а реалізована мета та завдання дослідження дають можливість зробити висновки й пропозиції.

  1. На основі аналізу вітчизняної та зарубіжної наукової літератури встановлено, що всеохоплюючий характер теоретичних досліджень загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування визначають необхідність комплексного розгляду предмета дослідження у вітчизняній літературі з урахуванням національної специфіки, особливостей трансформаційного періоду, нормативно-правової бази тощо.

Виходячи зі ступеня розробки проблеми, пріоритетними напрямами досліджень державного управління охороною здоров’я України на засадах загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування у вітчизняному науковому середовищі пропонується вважати такі: процес вироблення рекомендацій, проблема визначення та вибору альтернатив, роль недержавних організацій у медичному страхуванні, підготовка відповідних фахівців, проблема гармонізації українського законодавства до стандартів Європейського Союзу.

2. Доведено, що найбільш прийнятною для України формою реалізації соціальних гарантій держави в охороні здоров’я є запровадження загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування, що дасть можливість страхувати соціальні ризики, пов’язані зі здоров’ям людей, підвищити ефективність державного регулювання галуззю охорони здоров’я та гарантувати високу якість надання медичної допомоги.

3. Обґрунтовано, що для запровадження в Україні ефективної системи загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування необхідна добре відпрацьована нормативно-правова база, яка б відповідала сучасним міжнародним стандартам.

4. Визначено, що система загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування в Україні може бути запроваджена впродовж чотирьох етапів. Такий підхід дасть змогу здійснити реструктуризацію системи фінансування галузі, запровадити підготовку медичних закладів різної форми власності та підпорядкування для функціонування в цих умовах, а також гарантуватиме адаптацію існуючої законодавчої бази до нових економічних умов.

5. Урахування основних наукових результатів виконаного дослідження, вітчизняного й зарубіжного досвіду, потреб сучасного розвитку охорони здоров’я населення дозволить запропонувати для втілення в практичну діяльність системи охорони здоров’я України з метою вдосконалення державного управління галуззю такі практичні рекомендації:

державним органам влади прискорити прийняття Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування” та змін до законодавчої бази, що стосується охорони здоров’я населення;

Міністерству охорони здоров’я України, Міністерству охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, управлінням охорони здоров’я обласних та Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій провести вивчення наявних можливостей підпорядкованих їм лікувально-профілактичних закладів, а також фінансових органів до функціонування в умовах загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування;

Міністерству охорони здоров’я України разом з Академією медичних наук України удосконалити нормативну базу в розділі розробки медичних стандартів та інформаційного забезпечення для підтримки діяльності медичних закладів в умовах загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування.

Публікації автора:

  1. Педченко Т. Шляхи реформування системи фінансування охорони здоров’я та його законодавче забезпечення. – Вісн. УАДУ. – 2003. – № 1. – С. 215-220.

  2. Педченко Т. Соціально-економічні умови запровадження в Україні загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування // Вісн. УАДУ. – 2003. – № 2. – С. 393-397.

  3. Педченко Т. Механізми державного регулювання розвитку загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування в Україні // Зб. наук. пр. НАДУ. – 2003. – Вип. 2. – С. 277-284.

  4. Педченко Т., Радиш Я. Концептуальні основи законодавчо-нормативної бази загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування в Україні // Ефективність державного управління в контексті глобалізації та євроінтеграції: Матеріали наук.-практ. конф. / За заг. ред. В.І.Лугового, В.М.Князєва. – К.: Вид-во НАДУ, 2003. – С. 570-571. – Авторських – 1 с.

  5. Педченко Т. Медичне страхування. Основні етапи його впровадження в Україні // Ваше здоров’я. – 2002. – № 39. – С. 3.

  6. Педченко Т.В. Медична реформа - рішучий крок у вирішенні соціальної програми держави // Медичне страхування. – 2002. – № 3. – С. 4-8.