Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Державне управління / Механізми державного управління


52. Пенчук Борис Володимирович. Державне регулювання регіональними організаційно-комерційними системами: дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Донецький держ. ун- т управління. - Донецьк, 2004.



Анотація до роботи:

Пенчук Б.В. Державне регулювання регіональними організаційно-комерційними системами. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління за спеціальністю 25.00.02 – Механізми державного управління. – Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України, Донецьк, 2004.

У дисертації розглянуто комплекс питань з проблеми організації ефективної діяльності регіональних організаційно-комерційних систем на підставі якісного удосконалення системи управління, в тому числі обґрунтування сутності впливу державного управління на механізм управління організаційно-комерційними системами (ОКС) великого міста.

Обґрунтовано створення механізму державного регулювання. Визначено концептуальні підходи до програмно-цільового управління ОКС. Розроблено алгоритм процесу управління ОКС і запропоновано розглядати організаційно-комерційну систему як процес перетворення потоку ресурсів, що дає можливість застосовувати в управлінні концепцію логістики.

Визначено, що формування регіональних ОКС в умовах розвитку ринкових відносин суттєво впливає на функції органів державного управління. Доведено, що на рівні регіонів функції координування товарних потоків повинні здійснювати місцеві органи виконавчої влади. Запропоновано напрямки державного регулювання регіональними ОКС.

У дисертаційній роботі на основі проведених досліджень здійснено теоретичне узагальнення і практичне вирішення актуального науково-практичного завдання щодо розробки механізму державного регулювання регіональними організаційно-комерційними системами. Основні висновки і результати дослідження полягають у такому:

1. Обгрунтовано, що розлад розподільчої системи, зміна форми власності, поява елементів вільного ринку призвели до того, що в Україні змінилися принципи керівництва регіональними комерційними системами, які потребують удосконалення системи управління, в тому числі створення механізму державного регулювання.

2. Визначено необхідність державного регулювання економіки, що зумовлено обов’язками держави зберігати такі цінності як стабільність і гармонічність суспільства, умови відтворення та існування народу.

Рівні

Системний

Структурний

Цільовий

Нормативно

правовий

Економічний

Рис.5. Структурно-логічна схема концепції управління якістю

3. Проаналізовано теоретико-методичні аспекти в управлінні комерційними системами, що дозволило запровадити поняття “організаційно-комерційна система”, під якою розуміється сукупність підприємств, які закупають або самі виробляють товари чи послуги та реалізують їх споживачам регіонального ринку, включаючи торгівельні підприємства, посередників та їх підрозділів.

4. Уточнено та доповнено теоретичну основу державного регулювання економічними системами та теоретичні засади управління організаційно-комерційними системами, основою якої повинні бути ретельно визначені і соціально обґрунтовані потреби як існуючі, так і потенційні.

5. Обґрунтовано підходи щодо застосування логістики для управління процесами перетворення та переміщення потоків ресурсів, оптимізації структур, форм і методів державного управління регіональними організаційно-комерційними системами та сформульовані і обґрунтовані концептуальні підходи до програмно-цільового управління організаційно-комерційними системами, що грунтуються на взаємодії державних органів управління та комерційних підприємств.

6. Розвинуто принципові засади щодо ролі державного управління у формуванні і здійсненні адаптації комерційних підприємств до ринкових умов та доповнено функції організаційно-комерційних систем, де крім вияву потреб споживачів, просування товару від виробника до споживача, великі торгівельні підприємства беруть на себе відповідальність за забезпечення якості товарів, які вони пропонують ринку.

7. Запропоновано модель управління товарними системами та модель досягнення мети в логістичній організаційно-комерційній системі та впроваджено підходи до формування державних програм соціально-економічного розвитку регіону з використанням прогнозних оцінок та аналізу ефективних функцій управління підсистемами.

8. Створено алгоритм прийняття рішень, пов’язаних з включенням товару в асортимент крупного торгівельного підприємства та розроблено схему логістичних потоків крупного торгівельного центру, яка характеризує функціонування торгівельної одиниці, а також впроваджено ефективну схему інформаційних потоків торгівельного підприємства, що дозволяє на основі аналізу руху потоків покупців протягом певного періоду часу регулювати товарний потік в залежності від кількості покупців, з одного боку, та завдяки інформації, яка надається покупцям про наявність товарів, з іншого боку.

9. Запропоновано методику логістичної оцінки діяльності торгівельного підприємства, що дозволила структурувати товарні потоки та надала можливість оптимізувати діяльність підприємства.

Таким чином, розроблені в дисертації підходи, способи й отримані результати являють собою методичну базу формування механізму державного регулювання регіональними організаційно-комерційними системами.

Публікації автора:

  1. Пенчук Б.В. Анализ влияния коммерческой деятельности крупного торгового центра на его экономические результаты // Экономика. Менеджмент. Предпринимательство. – Луганск, №9 (11) 2002. – С.183-187.

  2. Пенчук Б.В. Системная оценка эффективности коммерческой деятельности крупного торгового центра // Менеджер. - №5 (21). – 2002. – С.301-302.

  3. Пенчук Б.В. Маркетинговый подход к управлению поведением покупателей крупного торгового центра // Менеджер. - №4 (16). – 2001. – С.110-114.

  4. Ларина Р.Р., Пенчук Б.В. Развитие функций государства под влиянием логистических методов управления организационно-коммерческими системами // Менеджер. - №2 (24). – 2003. – С.23-27.

Особистий внесок автора: сформовані функції держави, які повинні бути реалізовані в процесі управління організаційно-комерційними системами.

  1. Пенчук Б.В. Влияние государственного регулирования на коммерческую деятельность крупного торгового предприятия // Зб. наук. праць ДонДАУ, том 3, серія “Державне управління”, вип.10 “Управління та регулювання діяльності підприємств та організацій”. – Донецьк. – 2002. – С.268-273.

  2. Пенчук Б.В. Адаптация торговых систем к рыночным условиям // Зб.наук.праць ДонДАУ, т.ІІ, серія “Державне управління”, вип.7 “Стратегія маркетингу в управлінні регіоном та підприємством”. – Донецьк. – 2003. – С.259-263.

  3. Ларина Р.Р., Пенчук Б.В. Логистические схемы в деятельности торгового центра // Все. – 2002. - №2 (24). – С.72-76.

Особистий внесок автора: проаналізовано схеми руху потоків покупців та доведена необхідність впровадження логістичних схем в діяльність крупних торгівельних центрів.

  1. Пенчук Б.В., Пилюшенко В.Л., Ларина Р.Р. Возможности использования маркетинга в торговой деятельности // Тези доповідей ІІ Міжнародної науково-практичної конференції “Маркетингові дослідження в Україні”, Ялта, вид-во СУНУ. – 2002. – С.138-139.

Особистий внесок автора: проаналізовані можливості застосування інструментів маркетингу в діяльності торгівельних підприємств.