Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Основи та фундаменти


Махер Шаукі Омар. Будівництво на грунтах, які набухають ( в умовах Сирійської Арабської республіки) : Дис... канд. наук: 05.23.02 - 2002.



Анотація до роботи:

Махер Шаукі Омар. Будівництво на ґрунтах, які набухають (в умовах Сірійської Арабської Республіки). – Рукопис.

Дисертація на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук за фахом 05.03.02 – Підвалини та фундаменти. – Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій, Київ, 2002.

У дисертаційній роботі виконане визначення властивостей глинистих ґрунтів, що набухають, й удосконалення методів розрахунку основ і будинків з урахуванням особливостей цих ґрунтів та умов експлуатації. Проведені лабораторні і польові дослідження з визначенням фізичних, фізико-хімічних і механічних властивостей регіональних ґрунтів

Визначення НДС системи «будинок-фундамент-основа» з урахуванням впливу набухання ґрунту виконано для розрахунку схеми у вигляді балки на пружній основі, представлено моделлю Власова-Леонтьєва, що має властивості до набухання, для якої отримані системи диференціальних рівнянь і їх апроксімація методом кінцевих різниць для різних випадків розподілу жорсткості балки та вологості ґрунту і для схеми, в якій будинок представлений просторовою оболонкою, фундамент – системою перехресних балок, а основа – окремими елементами кінцевої жорсткості і моделлю Власова-Леонтьєва. Її вирішення виконується із застосуванням методу кінцевих елементів за допомогою ПК «Міраж» та методу послідовних наближень.

1. На півдні Сірійської Арабської Республіки, в провінції Дерьа регіону Хуран, зустрічаються глинисті ґрунти, що набухають та викликають ушкодження зведених на них малоповерхових житлових будинків.

2. Проведені різноманітні лабораторні дослідження виявили регіональні особливості глинистих ґрунтів і ступінь впливу різних властивостей цих ґрунтів на механізм набухання.

3. Визначено мінералогічний і гранулометричний склад ґрунтів, природну вологість, вологість на грані пластичності, максимальну гігроскопічну вологість, вологість набухання і вологість на межі усадки та їх взаємозв'язок.

4. Вивчено загальні фізичні і механічні властивості ґрунтів та їхню зміну у процесі набухання–усадки.

5. Визначено специфічні характеристики ґрунтів, що набухають.

6. Лабораторними дослідженнями встановлено, що визначальний вплив на величину набухання червоно-коричневих глин провінції Дерьа роблять початкова вологість і щільність ґрунту, глибина залягання і тиск на ґрунт.

7. Проведеними тривалими, продовж 3,5 років, польовими випробуваннями визначені переміщення поверхні і глибинних шарів відкритої й екранованої площадок під дією кліматичних факторів та супровідні їм зміни вологості.

8. Унаслідок розрахунку підйому поверхонь відкритої і закритої екранованої площадок показана можливість використання Українських будівельних норм при проектуванні основ із ґрунтів, що набухають, у Сірійській Арабській Республіці з урахуванням регіональних особливостей.

9. Отримано аналітичні співвідношення параметрів НДС фундаментної балки, що лежить на ґрунті, що набухає, і знайдене числове рішення виведених рівнянь за допомогою методу кінцевих різниць, що дозволяє визначити всі параметри НДС фундаментної балки та основи.

10. Розроблено залежності, що дозволяють використовувати ПК «Міраж» для розрахунку системи «будинок-фундамент-основа» при набуханні ґрунту в основі.

11. Виконано числовий розрахунок НДС триповерхового будинку, зведеного на глинистих ґрунтах, що набухають.

12. Дисертаційна робота має практичну спрямованість. Отримані результати призначені для використання в практиці проектування та будівництва.

Публікації автора:

  1. ЧопановА.В, Омар М.Ш. Закономерности возникновения объемных деформаций глинистых грунтов в зоне сезонного изменения влажности // Науковий вісник будівництва (ХДТ УБА). – 1999. – Вип. 8. – С.63–65.

  2. Омар М.Ш. Региональные особенности (САР) // Науковий вісник будівництва (ХДТ УБА). – 2000. – Вип. 10. – С.101–104.

  3. Воблых В.А., Дионисьев-Македонский А.Д., Омар-М.Ш. Расчет подъема основания и фундамента при набухании грунта // Науковий вісник будівництва (ХДТ УБА). – 2000. – Вип. 11. – С.131–137

  4. Воблых В.А., Дионисьев-Македонский А.Д., Кичаева О.В., Омар-М.Ш. Расчет ленточного фундамента на слое набухающего грунта // Вестник Харьковского государственного политехнического университета. Новые решения в современных технологиях. – 2000. – Вып. 119. – С.30–33.

  5. Воблых В.А., Дионисьев-Македонский А.Д., Омар-М.Ш. Расчет ленточного фундамента на набухающем слое в условиях стационарной влажности // Вестник Харьковского государственного политехнического университета. Новые решения в современных технологиях. – 2000. – Вып. 128. – С.99–101.

  6. Омар М.Ш. Минерологический состав и его влияние на набухание глинистых грунтов южной части Сирии (район Хуран) // Науковий вісник будівництва (ХДТ УБА). – 2001. – Вип. 14. – С. 155-157.

  7. Омар М.Ш. Гранулометрический состав и его влияние на набухание глинистых грунтов // Науковий вісник будівництва (ХДТ УБА). – 2001. – Вип. 15. – С.146–148.

  8. Омар М.Ш., Кичаева О.В. Расчет здания с ленточным фундаментом на слое набухающего грунта с использованием ПК “Мираж” // Коммунальное хозяйство городов. – Киев, “Техника”. – 2001. – Вып. 27. – С.186–189.