Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фізико-математичні науки / Фізика напівпровідників і діелектриків


Стадник Василь Йосифович. Баричні зміни рефрактивних параметрів діелектричних кристалів : дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. - Л., 2006.



Анотація до роботи:

Стадник В.Й. Баричні зміни рефрактивних параметрів діелектричних кристалів. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.10 фізика напівпровідників і діелектриків. - Львівський національний університет імені Івана Франка, Львів, 2005.

Дисертація присвячена вивченню спектральних і температурних залежностей показників заломлення, двопроменезаломлення і п’єзооптичних констант механічно вільних і затиснутих одновісними тисками діелектричних кристалів KDP, DKDP, СС, LiKSO4, LiRbSO4, (NH4)2BeF4, RbNH4SO4, RbКSO4 та домішкових ТГС, що володіють ФП та ІЗД; апроксимація ni(l,T,s) формулою Зельмейєра, розрахунок параметрів ефективних ультрафіолетових і інфрачервоних осциляторів, електронної поляризовності та рефракції.

Вперше одержано два нових кристали RbNH4SO4 та RbКSO4, що володіють ІЗД у широкому спектральному і температурному діапазонах, визначено їхню просторову симетрію і координати важких атомів, виявлено ФП, на підставі баричної залежності останніх запропоновано їхній механізм. Показано, що в точці ІЗД підвищується симетрія тензора п'єзооптичних констант (IV ранг). Розраховано компоненти матриці абсолютних п'єзооптичних констант кристалів СС, RbNH4SO4 і (NH4)2BeF4. Встановлено, що ni, зростають під час дії тиску. Показано, що одновісний механічний тиск приводить до зміщення точок ФП у бік високих і низьких температур, що обумовлено впливом одновісних тисків на кристалічну структуру кристалів. Виявлено існування "потрійної" точки в кристалах LiKSO4, (NH4)2BeF4 під час дії тисків sz. Побудовано температурно-спектрально-баричні діаграми ізотропного стану досліджуваних кристалів та розглянуто можливості їхнього практичного застосування як кристалооптичні датчики температури і тиску.