Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Адміністративне право, фінансове право, інформаційне право


Ярема Оксана Григорівна. Адміністративно-правові засади діяльності органів внутрішніх справ на залізничному транспорті у сфері охорони громадського порядку : Дис... канд. наук: 12.00.07 - 2008.



Анотація до роботи:

Ярема О.Г. Адміністративно-правові засади діяльності органів внутрішніх справ на залізничному транспорті у сфері охорони громадського порядку. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.07 – адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право. – Львівський державний університет внутрішніх справ, Львів, 2008.

Дисертація присвячена комплексному дослідженню адміністративно-правового регулювання правовідносин у сфері охорони громадського порядку на залізничному транспорті. У роботі міститься низка теоретичних положень і практичних рекомендацій, сформульованих з урахуванням особливостей діяльності органів внутрішніх справ на залізничному транспорті як об’єкта державного регулювання. Досліджено організаційно-функціональні засади діяльності лінійних органів з охорони громадського порядку, систему суб’єктів та порядок їх взаємодії, основні напрямки та заходи, спрямовані на посилення охорони громадського порядку та безпеки.

Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення законодавства у сфері державного регулювання діяльності суб’єктів системи забезпечення охорони громадського порядку на залізничному транспорті.

У дисертації здійснено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукового завдання, що полягає в удосконаленні адміністративно-правових засад діяльності органів внутрішніх справ на залізничному транспорті у сфері охорони громадського порядку в Україні. Зазначене завдання було розв’язане через з’ясування адміністративно-правових підходів щодо діяльності органів внутрішніх справ на залізничному транспорті.

Основні результати, одержані внаслідок проведеного дослідження, можна викласти у таких висновках:

1. Стан вирішення проблем адміністративно-правових засад діяльності органів внутрішніх справ на залізничному транспорті у сфері охорони громадського порядку базується на здійсненні комплексу заходів щодо охорони життя і здоров'я громадян, захисту честі та гідності, прав, свобод і законних інтересів, схоронності матеріальних цінностей при користуванні залізничним транспортом, забезпечення сприятливих умов роботи підприємств, установ, організацій залізничного транспорту України. Охорона громадського порядку на залізничному транспорті за своїм змістом – це діяльність лінійних органів внутрішніх справ у сфері забезпечення громадського порядку щодо виконання цілої низки зовнішніх і внутрішніх організаційних завдань і функцій, спрямованих на всебічну охорону прав і свобод громадян, забезпечення нормального функціонування транспортної інфраструктури.

2. Методологія дослідження з вказаної проблеми спрямована на ефективне виконання підрозділами внутрішніх справ на залізничному транспорті покладених завдань та функцій з охорони громадського порядку. Її застосування знаходиться у прямій залежності від своєчасного й адекватного реагування на стан оперативної обстановки пов’язаної з охороною громадського порядку на залізничному транспорті. Вказані підходи враховували особливості функціонування на сучасному етапі об'єктів залізничного транспорту та чинників, що впливають на діяльність лінійних органів внутрішніх справ щодо громадського порядку.

3. Існує потреба впровадження та оновлення технічних засобів візуального контролю для вдосконалення форм та методів організації та тактики діяльності органів внутрішніх справ на залізничному транспорті щодо охорони громадського порядку; переходу до несення служби з охорони громадського порядку на об'єктах залізничного транспорту у формі патрулювання в місцях, де немає постійного зосередження великої кількості громадян; оптимізацію розрахунку потреби сил і засобів на кожному маршруті супроводження та максимальне охоплення всіх поїздів зі складною оперативною обстановкою.

4. Розробка нормативно-правових актів, єдиних планів проведення спільних заходів з охорони громадського порядку сприятиме підвищенню ефективності організації та здійснення взаємодії органів внутрішніх справ на залізничному транспорті з територіальними органами внутрішніх справ, службою воєнізованої охорони Державної адміністрації залізничного транспорту, громадськими формуваннями з охорони громадського порядку, внутрішніми військами Міністерства внутрішніх справ України, Державною спеціальною службою транспорту Міністерства транспорту та зв’язку України, Військовою службою правопорядку Збройних Сил України.

5. Потребує введення посад інспекторів з організації взаємодії з населенням та громадськими формуваннями з охорони громадського порядку у всіх лінійних відділах та покладення на них обов’язків щодо взаємодії з підрозділами воєнізованої охорони Державної адміністрації залізничного транспорту (Укрзалізниця) за напрямками забезпечення громадського порядку та схоронності вантажів, що сприятиме ефективній спільній діяльності.

6. Закріплення окремого структурного підрозділу зі складу спеціальних моторизованих військових частин міліції та підрозділів оперативного призначення внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України за лінійними органами внутрішніх справ, що розміщені в місцях дислокації військових з’єднань позитивно вплине на стан охорони громадського порядку та протидії злочинності за рахунок залучення спеціально підготовлених мобільних сил.

7. Сформульовано низку пропозицій та рекомендацій, спрямованих на удосконалення адміністративно-правових засад діяльності органів внутрішніх справ на залізничному транспорті у сфері охорони громадського порядку, зокрема:

- запропоновано внесення доповнень до окремих статей Законів України: “Про міліцію”, що надасть можливість підвищити ефективність діяльності транспортної міліції за рахунок зміни організаційних засад;

“Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону” з питань розмежування компетенції органів, які здійснюють контрольні функції щодо діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку;

- запропоновано внесення доповнень до статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо складання протоколів членами громадських формувань з охорони громадського порядку за статтями 109, 110 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

- запропоновано внесення доповнень до окремих статей Положення про відомчу воєнізовану охорону на залізничному транспорті, щодо взаємодії воєнізованої охорони з правоохоронними органами;

- запропоновано внесення доповнень до Правил застосування спеціальних засобів військовослужбовцями Військової служби правопорядку у Збройних Силах України під час здійснення службових обов'язків, щодо відповідності преамбулі Додатку Основних принципів застосування сили і вогнепальної зброї посадовими особами з підтримання правопорядку;

- запропоновано внесення змін та доповнень до розділу XV “Охорона громадського порядку і безпеки при проведенні масових заходів” Статуту патрульно-постової служби міліції України;

- підготовлено проекти положень про лінійний відділ, лінійне відділення внутрішніх справ на залізничному транспорті та лінійний пункт міліції, що регламентують діяльність цих структурних підрозділів Управління Міністерства внутрішніх справ України на залізничному транспорті;

- підготовлено проект Інструкції про порядок взаємодії підрозділів Державної спеціальної служби транспорту Міністерства транспорту та зв'язку України і УМВС України на залізничному транспорті щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.

Публікації автора:

1. Ярема О.Г. Інформаційне право та інформаційне законодавство України / О.Г. Ярема // Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ. – 2006. – № 1. – С. 228–232.

2. Ярема О.Г. Особливості діяльності органів внутрішніх справ на залізничному транспорті / О.Г. Ярема // Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ. – 2007. – № 3. – С. 253–262.

3. Ярема О.Г. Адміністративно-правове забезпечення взаємодії ОВС на залізничному транспорті у сфері охорони громадського порядку / О.Г. Ярема // Митна справа : науково-аналітичний журнал. – 2008. – № 1. – С. 52–55.

4. Ярема О.Г. Адміністративно-правові засади діяльності органів внутрішніх справ на залізничному транспорті у сфері охорони громадського порядку / О.Г. Ярема // Підприємництво, господарство і право. – 2008. – № 4. – С. 80–82.

5. Ярема О.Г. Охорона громадського порядку і безпеки в умовах стихійного лиха, епідемій, епізоотій і техногенних катастроф / О.Г. Ярема // Взаємодія правоохоронних органів та державних структур у протидії екологічній небезпеці : наук.-практ. конф., 3 лист. 2006. : тези допов. – Львів, 2007. – С. 65–67.

6. Ярема О.Г. Адміністративно-правові аспекти діяльності органів внутрішніх справ на залізничному транспорті у сфері ОГП / О.Г. Ярема // Проблеми діяльності кримінальної міліції в умовах розбудови правової держави : наук. конф., 16 лютого 2007. : тези допов. – Львів, 2007. – С. 83–88.

7. Ярема О.Г. Організація взаємодії ОВС на залізничному транспорті з підрозділами внутрішніх військ МВС України у сфері охорони громадського порядку / О.Г. Ярема // Проблеми правової реформи та розбудова громадянського суспільства в Україні : матеріали Всеукр. наук. конф., 28 верес. 2007. – Львів, 2007. – С. 214–217.

8. Ярема О.Г. Впровадження інформаційних технологій у діяльність органів внутрішніх справ на транспорті / О.Г. Ярема // Проблеми застосування інформаційних технологій, спеціальних технічних засобів у діяльність ОВС, навчальному процесі, взаємодії з іншими службами : матеріали наук.-практ. семінару, 7 груд. 2007. – Львів, 2007. – С. 14–17.

9. Ярема О.Г. Підрозділи військової служби правопорядку у Збройних Силах України як придані сили з охорони громадського порядку на залізничному транспорті / О.Г. Ярема // Проблеми діяльності кримінальної міліції в умовах розбудови правової держави : наук. конф., 5 берез. 2008. : тези допов. – Львів, 2008. – С. 219–222.