Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Адміністративне право, фінансове право, інформаційне право


Палько Віктор Іванович. Адміністративно-правове регулювання видворення за межі України іноземців та осіб без громадянства : дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Національний ун-т внутрішніх справ. - Х., 2005.



Анотація до роботи:

Палько В.І. Адміністративно-правове регулювання видворення за межі України іноземців та осіб без громадянства. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право. – Національний університет внутрішніх справ. – Харків, 2005.

Дисертацію присвячено теоретичним і практичним питанням удосконалення законодавства України щодо адміністративного видворення іноземців і осіб без громадянства за межі України. Комплексно досліджено проблему правового регулювання видворення та механізму захисту прав і свобод іноземців та осіб без громадянства при провадженні у справах про адміністративне видворення.

Розкрито правову природу видворення іноземців та осіб без громадянства та його місце в системі заходів адміністративно-правового примусу. Проаналізовано підстави такого заходу адміністративного примусу як адміністративне видворення. Зроблено аналіз стадій провадження у справах про адміністративне видворення з виявленням недоліків та прогалин у законодавстві та проблем, що виникають на практиці. Подано конкретні пропозиції щодо вдосконалення законодавства України, яке регулює підстави та порядок адміністративного видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України.

У дисертаційному досліджені викладено основні теоретичні підсумкові положення та практичні рекомендації, а також пропозиції щодо вдосконалення адміністративного законодавства. Основні з них такі:

1. Адміністративне видворення в залежності від цілей і підстав застосування слід розглядати як захід попередження, як захід припинення або як адміністративне стягнення.

2. Потребує законодавчої регламентації визнання видворення іноземців і осіб без громадянства як адміністративного стягнення.

3. Вказується на необхідність розмежування в науці і законодавстві України понять “адміністративне видворення” і “депортація”, де депортацію слід розглядати як сукупність примусових заходів, що застосовуються для забезпечення виконання рішення (постанови) про видворення в примусовому порядку.

4. Потребує вдосконалення діяльність державних органів, які вправі приймати рішення про видворення іноземців і осіб без громадянства. Насамперед, певних зрушень повинен зазнати рівень організації і якості роботи суб’єктів, які застосовують адміністративне видворення.

5. У законодавстві України необхідно встановити чіткий за змістом перелік обставин видворення іноземців та осіб без громадянства, щоб уникнути розбіжностей в розумінні правових норм компетентними органами (посадовими особами), які безпосередньо застосовують цей захід примусу.

6. Необхідно передбачити процесуальний порядок видворення іноземців та осіб без громадянства в окремому нормативно-правовому акті, враховуючи особливості провадження у справах про адміністративне видворення як захід попередження чи припинення і особливості провадження у справах про адміністративне видворення як адміністративне стягнення.

7. Для забезпечення охорони прав іноземців та осіб без громадянства, відносно яких винесено рішення про адміністративне видворення, необхідно в межах провадження у справах про адміністративне видворення чітко встановити в законодавстві об’єм прав і обов’язків адвоката.

8. Потребує подальшого вдосконалення система адміністративно-правових гарантій захисту прав іноземців та осіб без громадянства при видворенні за межі України.

Публікації автора:

1. Палько В.І. Оскарження рішень з питань громадянства іноземцями та особами без громадянства (на прикладі країн СНД) // Актуальні проблеми юридичних наук у дослідженнях учених: Науково-практичний збірник / Додаток до журналу “Міліція України”. – 2001. – № 6. – С.12-20.

2. Палько В.І. Критерії визначення поняття “іноземець”: проблеми теорії та законодавства // Актуальні проблеми юридичних наук у дослідженнях учених: Науково-практичний збірник / Додаток до журналу “Міліція України”. – 2001. – № 10. – С. 8-21.

3. Палько В.І. Правове регулювання біженських структур в Україні (1917- 1922): історико–правовий аспект проблеми // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 2001. – № 4. – С.23-33

4. Палько В.І. Поняття та сутність адміністративного видворення іноземців // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 2002. – № 3. – С. 44 - 53.

5. Палько В.І. Затримання іноземців у зв’язку з їх примусовим видворенням за межі України // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 2002. – № 4. – С. 27-35.

6. Палько В.І. Правові підстави видворення іноземців за межі України // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 2003. – № 1. – С.171-179.

7. Палько В.І. Співвідношення статусу і режиму іноземців та осіб без громадянства // Ринкова економіка: теорія і практика управління: Наукові праці економіко-правового факультету Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова. – Одеса: Астропринт, 2003.- Т. 6 (Вип. 7) – С. 218 - 234.

8. Палько В.І. Правовий статус іноземців у внутрішньодержавному й міжнародному праві // Матеріали Міжнарод. наук.-дослідної конференції “Юридичні аспекти реалізації рішень сесії Міжнародної морської організації (ІМО)” (22-23 травня 2003р., м. Одеса): Актуальні проблеми політики: Зб. наук. пр. – Вип. 18 / Відп. ред. Л.І. Кормич. – Одеса: Юридична література, 2003. – С. 152 - 171.

9. Палько В.І. Фінансування видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України // Матеріали 58-ї наукової конференції професорсько-викладацького складу і наукових працівників економіко- правового факультету ОНУ ім. І.І. Мечникова (21-22 листопада 2003р.). – Одеса, 2004. – С. 49-55.

10. Палько В.І. Міжнародний досвід державного управління міграцією та Україна // Міграційні процеси в сучасному світі: світовий, регіональний та національний виміри. Енциклопедія / За ред. Ю. Римаренка. – К.: Довіра, 1998. – С. 851- 852.