Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Адміністративне право, фінансове право, інформаційне право


Морозова Вікторія Олексіївна. Адміністративні правопорушення проти громадської моралі : Дис... канд. наук: 12.00.07 - 2003.



Анотація до роботи:

Морозова В.О. Адміністративна відповідальність за правопорушення проти громадської моралі. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і процес; фінансове право. – Академія державної податкової служби України, Ірпінь, 2002.

Дисертація присвячена дослідженню проблем адміністративно-правової відповідальності за правопорушення проти громадської моралі.

У дисертації проведено аналіз загальнотеоретичних проблем адміністративної відповідальності за посягання на громадську мораль; розкрито поняття та суть громадської моралі як об’єкта адміністративно-правової охорони; визначено коло правопорушень, що посягають на громадську мораль. Вивчено діяльність органів внутрішніх справ як суб’єкта адміністративної діяльності у сфері, що досліджується

Розроблено пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства, у т.ч. відомчих нормативних актів, що встановлюють відповідальність за правопорушення проти громадської моралі.

У висновках узагальнюються результати дисертаційного дослідження, формулюються рекомендації щодо їх наукового і практичного застосування. Основні з них такі:

1. Адміністративна відповідальність за правопорушення проти громадської моралі – це застосування до осіб, які вчинили адміністративні проступки (порушили норми громадської моралі), адміністративних стягнень, що тягнуть за собою для цих осіб негативні наслідки майнового, морального, особистого чи іншого характеру і накладаються уповноваженими на те органами чи посадовими особами на підставах і у порядку, встановленими нормами адміністративного законодавства.

2. Більшість правопорушень проти громадської моралі вчиняється шляхом активних протиправних дій, виключенням є ст.184 КУпАП (невиконання батьками та особами, які їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей). Склади більшості розглянутих правопорушень побудовано як формальні. Із суб’єктивної сторони правопорушення вчиняються навмисно.

3. З метою вдосконалення адміністративної відповідальності в сфері охорони громадської моральності дисертант пропонує внести такі пропозиції до Кодексу України про адміністративні правопорушення:

Статтю 89 КУпАП викласти в такій редакції:

“жорстоке поводження з тваринами, їх мордування або вчинення інших дій, що призвели до їх мучення або каліцтва, – тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів ”

Статтю 299 Кримінального кодексу України викласти в такій редакції: “жорстоке поводження з тваринами, тобто знущання над тваринами, що належать до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, цькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, інші дії, що призвели до загибелі тварини, караються штрафом до п'ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців”.

Статтю 181-1 КУпАП викласти в такій редакції:

“надання сексуальних послуг з метою отримання прибутку, – тягнуть за собою попередження або накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”;

Змінити назву статті 181 КупАП та викласти в такій редакції:

“Порушення правил організації азартних ігор”

Порушення правил організації азартних ігор (карти, рулетку, “наперсток” та інші), а так само прийняття ставок приватними особами –тягнуть за собою накладення штрафу від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією грального приладдя, а також речей та інших цінностей, що є ставкою у грі, або без такої.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за дії, передбачені частиною першою цієї статті, – тягнуть за собою накладення штрафу від 45 до 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією грального приладдя, а також грошей, речей та інших цінностей, що є ставкою у грі, або без такої.

Незаконна організація азартних ігор на гроші, речі та інші цінності –тягне за собою накладення штрафу від 65 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією грального приладдя, а також грошей, речей та інших цінностей, що є ставкою у грі, або без такої.

Статтю 184 КупАП викласти в такій редакції:

Ухилення батьків або осіб, що їх замінюють, від виконання або неналежне виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей – тягне за собою попередження або накладення штрафу від десяти до п’ятнадцаті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, – тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятнадцати до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”.

Публікації автора:

1. Морозова В.О. Визначення поняття “громадська мораль” як об’єкта адміністративно-правового регулювання // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 2001. – №2. – С.50-54.

2. Морозова В.О. Класифікація об’єктів адміністративних деліктів у сенсі захисту громадської моралі // Вісник Львівського інституту внутрішніх справ. – 2001. – №2. – С.271-275 .

3. Морозова В.О. Особливості юридичної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами // Науковий вісник Юридичної Академії МВС. – 2002. – № 3. – С. 101-105.

4. Морозова В.О. Історико-правові аспекти охорони громадської моралі // Вісник Запорізького юридичного інституту МВС України . – 2003. – № 1. – С. 68-70.

5. Шкарупа В.К., Морозова В.О. Попередження посягань на громадську мораль: профілактика проституції // Науковий вісник Дніпропетровського юридичного інституту МВС України. – 2001. – №2. – С.158-163.

6. Морозова В.О. Особливості кваліфікації діянь, передбачених ст.178 Кодексу України про адміністративні правопорушення // Науковий вісник Юридичної Академії МВС. – 2003. –№1. – С.93-97.