Бабич Володимир Анатолійович. Адміністративна відповідальність за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка : дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Національна академія держ. податкової служби України. - Ірпінь, 2005.
Анотація до роботи:
Бабич В.А. Адміністративна відповідальність за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.-Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право: – Національна академія державної податкової служби України. - Ірпінь, 2005.
Дисертацію присвячено дослідженню сутності, змісту та підстав адміністративної відповідальності за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка. В роботі аналізується поняття адміністративна відповідальність взагалі та адміністративної відповідальності за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка. Досліджено елементи й ознаки складу адміністративного правопорушення, охарактеризовано систему податкових правил, розглянуті її недоліки, які не дозволяють здійснити належну систематизацію адміністративних правопорушень. Значну увагу приділено проблемам побудови чіткої взаємообумовленої системи адміністративно-правових норм в податковій сфері, вироблено пропозиції щодо внесення змін до законодавства України у цій частині. В роботі здійснено аналіз запропонованої різними вченими класифікації адміністративних правопорушень, на основі якого, з урахуванням виявлених недоліків та практики діяльності податкових органів, внесено пропозиції, щодо удосконалення процесу та порядку взаємодії між податковою міліцією та іншими правоохоронними органами, зокрема між податковою міліцією та Національним центральним бюро Інтерполу в Україні. Сформульовано ряд пропозицій та рекомендацій щодо вдосконалення чинного законодавства та адміністративно-юрисдикційної діяльності податкових органів України.
У висновках узагальнюються результати дисертаційного дослідження, даються рекомендації щодо їх наукового і практичного застосування.
Основні з них такі:
вказано на необхідність створення стабільної, узгоджену з Конституцією України та міжнародними правовими актами правової бази для здійснення податковою міліцією та ДПС України своїх повноважень. Зміни у суспільних відносинах держави, реформування економіки, приєднання України до Європейського співтовариства, ратифікація ряду міжнародних конвенцій і угод з питань оподаткування потребують суттєвих змін КУпАП та іншого пов’язаного з ним законодавства України, організації і практики здійснення податкової справи, подальшої демократизації та лібералізації податкової політики держави, посилення гарантій захисту прав і законних інтересів громадян і посадових осіб при притягненні їх до відповідальності.
Специфіка адміністративної відповідальності за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка, полягає в її змісті. У податковому законодавстві йдеться про застосування до правопорушників фінансових (штрафних) санкцій і штрафів. У юридичній літературі вживається також термін "податкові санкції". У теорії права санкція визначена, як частина правової норми, у якій вказані вид і розмір застосовуваних стягнень (покарань) за її порушення. Іншими словами, санкція вказівка на застосування примусових заходів, що є змістом юридичної відповідальності.
За сучасних умов зростає роль органів ДПС України у здійсненні, в межах наданої компетенції, фіскальної, контролюючої, а також правоохоронної функцій. Проте в правозастосовчій практиці боротьби з адміністративними правопорушеннями спостерігаються труднощі, пов'язаними з неадекватною кваліфікацією діянь, не завжди обґрунтованим застосуванням адміністративно-процесуальних дій і недостатньою урегульованістю питань правомірності притягнення правопорушників до адміністративної відповідальності.
Норми про адміністративні правопорушення, які містяться в різноманітних кодифікованих збірниках, незалежно від їх відомчої належності необхідно об’єднати в єдиному, комплексному кодифікованому адміністративно-правовому акті, покликаному охороняти виконавчу владу в цілому, тобто в Кодексі України про адміністративні правопорушення.
Сформована в чинному галузевому адміністративному законодавстві України класифікація адміністративних правопорушень щодо подвійного критерію (в галузі управління і щодо об’єкта посягання), на наш погляд, не виправдана ні з теоретичної, ні з практичної точок зору.
У результаті проведеної у межах даної дисертаційної роботи дослідження правової форми, змісту, властивостей і класифікаційних ознак адміністративних правопорушень і дій адміністративного провадження у справах по них, автором розпочата спроба розробки й обґрунтування ряду конкретних пропозицій і рекомендацій щодо подальшого удосконалення і підвищення рівня систематизації адміністративно-деліктного й адміністративно-процесуального законодавства України.
Публікації автора:
Бабич В.А. Поняття, історичний розвиток і правові засади акцизного збору // Збірник наукових праць Академії ДПС України. – 2003. - №1.(19) – С. 212 – 218.
Бабич В.А., Паніотов Є.К. Організаційно–правові аспекти взаємодії податкової міліції з Інтерполом// Збірник наукових праць Академії ДПС України. – 2004. - №1.(23) – С. 163 – 168.
Бабич В.А. Особливості інформаційного забезпечення правоохоронної діяльності органів ДПС України // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 2004. - №4 – С.17-21.
Бабич В.А., Інформаційне забезпечення боротьби з адміністративними правопорушеннями у діяльності правоохоронних органів // Науковий потенціал майбутнього України на шляху до європейської інтеграції. – Дніпропетровськ: Академія митної служби України. – 2004. – С. 219.
Бабич В.А. Організаційно – правові аспекти законодавчого регулювання взаємодії податкової міліції та Інтерполу // Проблеми гармонізації законодавства країн СНД та Європейського союзу: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. – Ірпінь: Національна академія ДПС України, 2004. – С.17.